Цікаві факти про моря Росії

Цікаві факти про моря Росії

Цікаві факти про морях Росії – це чудова можливість дізнатися більше про географічні особливості найбільшої держави в світі. Моря відіграють важливу роль в економічному розвитку країни, а також дозволяють мати морський флот і порти.

Отже, перед вами найцікавіші факти про моря Росії.

18 цікавих фактів про моря Росії

 1. Російська Федерація омивається одним замкнутим морем і 12 морями, розташованими в акваторії 3-х океанів.
 2. З 13 морів Росії, замкнутим є Каспійське. Цікаво, що на думку ряду вчених за своєю структурою і будовою воно більше нагадує озеро, ніж море.
 3. Морями Росії є – Балтійське, Чорне, Карське, Баренцове, Східно-Сибірське, Чукотське, Берингове, Японське, Азовське, Каспійське, Охотське, Біле і море Лаптєвих.
 4. Самим мілководним морем не тільки в Російській Федерації, але і у всьому світі є Азовське. Його найбільша глибина не перевищує 14 м.
 5. Чи знаєте ви, що на сході РФ розташовується ще й Шантарское море, яке знаходиться в північно-західній частині Охотського моря?
 6. Льоди і води Охотського моря можуть видавати світіння, очевидно, з причини наявності у них флюоресцентного планктону.
 7. Цікавий факт, що в Чорному морі на глибині понад 200 м відсутні будь-які форми життя. Це пов’язано з високим вмістом сірководню.
 8. Найбільшим морем Росії є Берингове – 2,3 млн км2. На такій території могли б одночасно розміститися Україна, Білорусь, Іспанія, Франція і Швеція.
 9. Самим теплим морем РФ є Азовське. У літні місяці вода в ньому може прогріватися до 30 ⁰С.
 10. Найменшим за площею російським морем також є Азовське – 39 000 км2.
 11. Найбільш прісноводним морем Росії вважається Каспійське, оскільки в нього впадає велика кількість різних річок.
 12. Самим холодним морем Росії є Східно-Сибірське, оскільки в ньому змішані води Атлантичного і Північного Льодовитого океанів. Низька температура води пояснюється впливом саме останнього водойми.
 13. Баренцове море не тільки найсолоніше море Росії, але й одне з найбільш солоних на планеті.
 14. Всупереч поширеній думці, навіть у північних морях можна купатися в літню пору року. Приміром, на узбережжі Балтійського моря розташовується чимало облаштованих пляжів.
 15. Чи знаєте ви, що серед всіх російських морів сама чиста і прозора вода знаходиться в Білому?
 16. Великі урагани і торнадо спостерігаються як у північних, так і південних морях РФ.
 17. Глибоким морем Російської Федерації вважається Берингове, з максимальною глибиною 4151 м!
 18. Море Лаптєвих отримало свою назву на честь російських полярних дослідників – Дмитра і Харитона Лаптєвих. Цікаво, що до 1935 р. воно носило ім’я Норденшельда.

Це були найцікавіші факти про моря Росії. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *