Цікаві факти про мухомори

Цікаві факти про мухомори

Цікаві факти про мухомори – це чудова можливість дізнатися більше про отруйних грибах. Цікаво, що якщо для людини вживання багатьох мухоморів може закінчитися серйозним отруєнням або летальним результатом, то для деяких тварин вони виступають в якості традиційної їжі.

Отже, перед вами найцікавіші факти про мухомори.

15 цікавих фактів про мухомори

 1. Станом на сьогодні відомо приблизно 100 видів мухоморів.
 2. Свою назву мухомор отримав внаслідок того, що його часто використовували у якості ефективного засобу для знищення мух.
 3. Самим отруйним грибом вважається бліда поганка, що відноситься до сімейства мухоморових.
 4. До смерті клітин головного мозку призводить кислота, яка міститься усередині грибів (див. цікаві факти про гриби).
 5. Мухомор червоний володіє високою токсичністю і при вживанні може викликати у людини появу галюцинацій.
 6. Велика частина мухоморів зовні схожа на їстівні гриби, що нерідко стає причиною гострих отруєнь і смертей недосвідчених грибників.
 7. У багатьох народів мухомори, які мають п’янким ефектом, практикувалися і продовжують практикуватися в різних релігійних ритуалах.
 8. Цікавий факт, що існують і їстівні мухомори. Приміром, цезарский гриб в середземноморських країнах є справжнім делікатесом.
 9. У Франції витяжку з мухоморів застосовують при боротьбі з безсонням.
 10. Мордва і марійці вірили в те, що мухомори були їжею богів.
 11. Чи знаєте ви, що смертельно отруйні мухомори червоний і бліда поганка використовуються в народній медицині та гомеопатії?
 12. Мухомори входять в раціон оленів, ведмедів, лосів і білок.
 13. Після вживання мухомора червоного люди вмирають досить рідко, оскільки для летального результату людині потрібно з’їсти приблизно 15 грибів. Поїдання такого кількість мухоморів за один присід малоймовірно.
 14. Мухомор вважається найвідомішим грибом на землі. Під час проведення одного соціологічного опитування, його змогли безпомилково визначити 96% опитаних.
 15. Симптоми отруєння грибами виявляються вже через 15 хвилин після їх потрапляння в організм.

Це були найцікавіші факти про мухомори. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *