Цікаві факти про Непал 

Цікаві факти про Непал

Цікаві факти про Непал – це чудова можливість дізнатися більше про Південну Азію. Країна зберігає в собі багато таємниць і загадок. Вона розташована в сейсмічно активній зоні, внаслідок чого тут періодично відбуваються великі землетруси.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Непал.

24 цікаві факти про Непал

 1. Повна назва держави звучить як «Федеративна Демократична Республіка Непал».
 2. Непал є найбільш високогірної країною на планеті, оскільки близько половини її території знаходиться на висоті 3 км.
 3. Тут не вживають в їжу яловичину, так як для місцевих жителів корова вважається священною твариною (див. цікаві факти про корів).
 4. У Непалі зосереджені всі кліматичні зони, починаючи від тропіків і закінчуючи вічною мерзлотою.
 5. У Непалі спостерігається один з найнижчих відсотків міського населення. Тільки 14 з 100 жителів воліють проживати в містах.
 6. Станом на сьогодні Непал відноситься до числа найбідніших держав світу.
 7. Цікавий факт, що торкатися голови непальця можуть або його батьки, або ченці. Якщо це зробить хто-небудь інший, то це буде розцінено як щось непристойне.
 8. Національний прапор Непалу є єдиним непрямоугольным прапором на землі. Він виконаний у формі 2-х червоних трикутників, на яких зображені місяць і сонце.
 9. В якості привітання непальці потискують один одному руки.
 10. У 2001 р. непальська принц убив монарха і багатьох його близьких родичів, після чого скоїв самогубство. Ця трагедія стала причиною переходу від монархії до демократії.
 11. У Непалі розташовується гора Еверест (8848 м) – найвища точка на планеті (див. цікаві факти про Еверест).
 12. Чи знаєте ви, що ті люди, які змогли підкорити Еверест, мають право до кінця життя безкоштовно харчуватися в кафе-барі «Rum Doodle»?
 13. У Непалі до цих пір практикуються касти, що розділяють людей за їх походженням та соціальним становищем. Варто відзначити, що людина відноситься до нижчої касти не зможе опинитися в більш «престижним» ні за яких обставин.
 14. У північній частині Непалу поширена поліандрія – шлюб, при якому одна жінка перебуває в кількох шлюбних спілках з різними чоловіками.
 15. Цікавий факт, що в одному з місцевих монастирів зберігається скальп «снігової людини». У всякому разі, так говорять непальці.
 16. На гірських схилах жителі Непалу збирають гриби Ярцагумба, 1 кг яких коштує близько $25 000! Вони використовуються в народній медицині для лікування різних захворювань, включаючи онкологію.
 17. Найнижчий чоловік на землі, Чандра Дангі, зростанням нижче 55 см, був громадянином Непалу.
 18. У Непалі знаходиться священна гора Мачапучаре, яку забороняється підкорювати альпіністам. Вважається, що на її вершині сидить бог Шива і курить трубку, хоча більш імовірно, що курить не Шива, а самі непальці.
 19. Проходить Гімалаями межа між Непалом і Китаєм (див. цікаві факти про КНР), вважається найвищим на планеті.
 20. Калигандакское ущелину, де протікає річка Ґандакі є найглибшим у світі. Річкова долина розрізає Великий Гімалайський Хребет між вершинами Аннапурна і Даулагири, висота яких перевищує 8 км.
 21. Чи знаєте ви, що в Непалі всього 1 вихідний день – субота?
 22. Непал відноситься до того малому числу країн, які ніколи не були колонізовані іншими державами.
 23. Сьогодні в республіці йде не 2019 р., а 2076 р.
 24. Згідно з даними за 2001 р. грамотними в Непалі є 63% чоловіків і 35% жінок.

Це були найцікавіші факти про Непал. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *