цікаві факти про Олександра Невського

Цікаві факти про Олександра Невського

Цікаві факти про Олександра Невського розкажуть вам про життя та перемоги великого полководця. Біографи зазначають, що Олександр справив великий вплив на розвиток Русі і увійшов в історію, як один з головних її героїв.

Олександр Невський відомий не тільки своїми легендарними перемогами, але і позитивними людськими якостями. Пропонуємо вам ознайомитися з найцікавішими фактами з життя Олександра Невського.

23 цікаві факти про Олександра Невського

 1. Чи знаєте ви, що отець присвятив Олександра Невського у воїни, коли хлопчикові було всього 4 роки?
 2. У майбутнього полководця було 9 братів і сестер, багато з яких померли ще в ранньому дитинстві.
 3. Коли Олександру ледь виповнилося 9 років, батько залишив його разом з братом керувати Новгородом, оскільки був змушений піти в похід. Незабаром боярам і юним князям довелося поспіхом залишати Новгород, боячись повстання місцевих жителів.
 4. Пізніше Олександр Невський все ж утвердився на новгородському престолі, залишившись єдиним його правителем, після смерті брата.
 5. Цікавий факт, що «Невським» Олександра почали називати після того, як він здобув блискучу перемогу над лицарями Лівонського ордена. Внаслідок того, що бій відбувався неподалік від Неви, князь і отримав таке прізвисько.
 6. Прабатьком Олександра Невського був сам Рюрик.
 7. Невський вперше став батьком у 19-річному віці.
 8. Відомий випадок, коли горді новгородці вирішили вигнати Олександра Невського з міста, унаслідок чого йому довелося відправитися в Переславль. Однак, коли шведське військо підійшло до Новгороду, жителі попросили князя повернутися назад.
 9. Через 2 роки після легендарної Невської битви, Олександр здобув не менш велику перемогу на Чудському озері, більше відому як Льодове побоїще.
 10. За життя Олександр правил Новгородом та Володимиром, а також був хиткою князем Києва.
 11. Мало кому відомий той факт, що за своє життя Олександр Невський не зазнав жодної поразки.
 12. Коли Київська Русь перебувала під гнітом монголо-татар, Олександр 4 рази їздив до ординським ханам, намагаючись досягти миру і порядку дипломатичним шляхом.
 13. У Олександра Невського було четверо синів і одна дочка.
 14. Завдяки старанням князя монгольські правителі дозволили проводити богослужіння в православних храмах, що знаходяться навіть на їх територіях.
 15. Цікавий факт, що Папа Римський не раз посилав до Олександра Невському послів, пропонуючи йому прийняти католицтво. Однак полководець щоразу відмовлявся від подібних пропозицій.
 16. У деяких документах того часу говориться, що багато бояр були вкрай незадоволені тим, що Олександр Невський їздив на переговори до монголо-татарським ханам.
 17. Багато подробиць про Олександра дійшли до нас з «Житія», рукописи, написаної вже після смерті Невського.
 18. Можливо ви здивуєтеся, але Олександр офіційно став прийомним сином Батия.
 19. Напередодні смерті, Невський, прийняв чернецтво, взявши собі ім’я – Алексій.
 20. Спочатку князя поховали в Різдвяному монастирі у Володимирі. Але через майже 500 років за наказом Петра 1 полководця перепоховали в петербурзькій Олександро-Невському монастирі.
 21. З часом Олександр Невський був канонізований Російською православною церквою до лику святих.
 22. Постать Олександра Невського можна побачити на монументі «Тисячоліття Росії», що у Великому Новгороді.
 23. В честь Невського названо багато російські вулиці, проспекти, парки та площі, поряд з поїздами і кораблями.

Це була найцікавіша інформація про Олександра Невського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *