цікаві факти про Швейцарію

Цікаві факти про Швейцарію

Цікаві факти про Швейцарію торкнуться не тільки історію цієї країни, але і торкнутися менталітету її жителів. У багатьох це держава асоціюється з банками, сиром, годинами і міжнародним нейтралітетом. Однак це далеко не всі цікаві факти про Швейцарії.

Цікаві факти про Швейцарію
Федеральний палац, Берн, Швейцарія

19 цікавих фактів про Швейцарію

 1. Чи знаєте ви, що у Швейцарії немає офіційної столиці, оскільки країна є конфедерацією? Але все ж де-факто столицею прийнято вважати Берн.
 2. У Женеві протягом вже двох століть настання весни оголошується спеціальним указом. Весна починається з того моменту, коли на каштані, зростаючому з урядової будівлі, з’являється перший лист. Цікавий факт, що у 2002 р. каштан зазеленів в кінці грудня. У 2006 р. весна «наступала» двічі, оскільки листя на дереві з’являлися як в березні, так і в жовтні.
 3. Швейцарцям забороняється тримати в своїх будинках одну морську свинку, оскільки ці тварини мають потребу у спілкуванні зі своїми родичами. Внаслідок цього, в країні працює компанія, яка надає в оренду одну або кілька свинок.
 4. Цікаво, що в Швейцарії замість квартир нумерують під’їзди будинків. На дверях ж пишуться не номери, а прізвища мешканців.
 5. У процентному співвідношенні В Швейцарії проживає найбільша кількість людей, що переступили столітній рубіж, ніж в будь-якій іншій європейській країні.
 6. Цікавий факт, що швейцарський національний герой Вільгельм Телль є вигаданим персонажем.
 7. Дві третини площі Швейцарії покриті височинами, що робить цю країну самої гористою в Європі.
 8. Швейцарія не входить ні в один військовий альянс. В Євросоюз країна також не входить.
 9. Щоб отримати швейцарське громадянство, вам потрібно прожити тут не менше 12 років.
 10. Той, хто не хоче служити в армії, може просто виплачувати державі 3% від своїх зарплат до 30-річного віку.
 11. Діти в Швейцарії починають ходити в школу з 4 років. При цьому крім суботи та неділі, вихідним днем вважається ще й середа.
 12. Купити спиртні напої в Швейцарії можна тільки до 21:00.
 13. Цікавий факт, що згадка про знаменитий швейцарський сир зустрічається в рукописі датується 1 століттям н. е.
 14. Рівень злочинності в республіці один з найнижчих на планеті.
 15. Директорами у компаніях та організаціях можуть бути тільки швейцарці.
 16. У місті Церматті людям дозволяється пересуватися тільки в тих машинах, в яких встановлені електромотори.
 17. Офіційними мовами в Швейцарії є німецька, французька, італійська і частково ретороманська (див. країни з кількома державними мовами).
 18. У 2009 р. на всенародному референдумі швейцарці проголосували за заборону будівництва мінаретів на території держави.
 19. Викидаючи сміття, кожен громадянин зобов’язаний наклеювати на пакет відповідну наклейку. В іншому випадку вас оштрафують на чималу суму. Оскільки вивезення сміття тут коштує недешево, багато швейцарців позбавляються від упаковок на купуючий товар відразу при виході з магазину.

Це була найцікавіша інформація про Швейцарію. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *