Цікаві факти про Островського

Цікаві факти про Островського

Цікаві факти про Островського – це прекрасна можливість дізнатися більше про творчість російського драматурга. За роки свого життя йому вдалося написати десятки п’єс, багато з яких успішно ставились на театральних сценах. Сьогодні за мотивами його творів знято близько 50 фільмів, телеспектаклів.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Островського.

17 цікавих фактів про Олександра Островського

 1. Олександр Островський (1823-1886) – драматург і перекладач.
 2. У батьків Островського народилося 8 дітей, четверо з яких померли ще в ранньому дитинстві. При цьому Олександр був найстаршою дитиною.
 3. Коли майбутньому драматургу ледь виповнилося 8 років померла його мати. З цієї причини батько Островського повторно одружився з баронесою Емілі Андріївні фон Тессін, яка була дуже доброю і турботливою жінкою.
 4. Оскільки у батька була велика бібліотека, Олександр Островський з раннього дитинства захопився читанням російської літератури. Цікаво, що Островський-старший хотів, щоб його син став юристом.
 5. Щоб догодити батькові Олександр поступив в московський вуз на юридичний факультет. Однак закінчити курс йому так і не вдалося, внаслідок здачі іспиту по римському праву.
 6. Цікавий факт, що протягом більше 20 років Островський співмешкав з селянською дівчиною на ім’я Агафія. Пара не могла одружитися з причини громадського осуду таких шлюбів.
 7. Протягом довгого часу цензори не допускали п’єси Островського до видання.
 8. У багатьох творах драматурга високопоставлені державні діячі виглядають у не дуже доброму світлі. Це пов’язано з тим, що в молодості Островський встиг недовго попрацювати в суді. Там він був свідком ряду випадків, коли чиновники вели себе неналежним чином.
 9. Комедія «Неспроможний боржник» була першою опублікованою роботою Островського. Варто зазначити, що про неї позитивно висловився Микола Гоголь.
 10. Олександр Островський володів 8 мовами, в числі яких латинську та старогрецьку.
 11. Чи знаєте ви, що Островський був завзятим рибалкою?
 12. Сучасники письменника стверджували, що Островський дуже болісно реагував навіть на незначну критику, яка нерідко виводила його з себе.
 13. Олександр Островський займався письменницькою діяльністю протягом більше 40 років.
 14. Саме завдяки перекладам Островського, російський народ познайомився з твором Вільяма Шекспіра (див. цікаві факти про Шекспіра).
 15. Перу російського драматурга належить 49 п’єс.
 16. Цікаво, що Олександр Островський помер від серцевого нападу під час написання своєї п’ятдесятої п’єси.
 17. В гостях у Островського бували такі відомі люди, як Гончаров, Тургенєв, Достоєвський, Салтиков-Щедрін, Толстой, Чайковський та багато інших.

Це були найцікавіші факти про Островського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *