Цікаві факти про озера

Цікаві факти про озера

Цікаві факти про озера– це чудова можливість дізнатися більше про всесвітньої географії. Вони можуть бути самих різних розмірів, представляючи собою важливу складову частину гідросфери. Більшість з них є джерелами прісної води, необхідної для життя людей і тварин.

Отже, перед вами найцікавіші факти про озера.

17 цікавих фактів про озера

 1. Вивченням озер займається наука лимнология.
 2. Станом на сьогодні у світі налічується приблизно 5 млн озер.
 3. Найбільшим і найглибшим озером на планеті є Байкал. Його площа сягає 31 722 км2, а найглибша точка становить 1642 м.
 4. Цікавий факт, що в Нікарагуа розташовується єдине на землі озеро, у водах якого водяться акули.
 5. Всесвітньо відоме Мертве море розумніше було б позначити озером, оскільки за своєю структурою воно є замкнутим.
 6. Води японського озера Машу по чистоті можуть посперечатися з водами Байкалу. В ясну погоду видимість в глибину становить до 40 м. Крім цього, озеро наповнене питною водою.
 7. Великі Озера в Канаді вважаються найбільшим озерним комплексом у світі.
 8. Найбільш високо розташованим озером на планеті є Тітікака – 3812 м над рівнем моря (див. цікаві факти про морях і океани).
 9. Близько 10% території Фінляндії займають саме озера.
 10. Чи знаєте ви, що озера є не тільки на Землі, але і на інших небесних тілах? При цьому вони далеко не завжди наповнені водою.
 11. Мало кому відомо про те, що озера не є частиною Світового океану.
 12. Цікаво, що в Тринідаді можна побачити озеро, що складається з асфальту. Даний асфальт благополучно використовується при укладанні доріг.
 13. Більше 150 озер в американському штаті Міннесота, називаються однаково – «Довге озеро».
 14. Цікавий факт, що сумарна площа озер на планеті становить 2,7 млн км2 (1,8% суші). Це можна порівняти з територією Казахстану.
 15. В Індонезії знаходяться 3 розташованих поруч один з одним озера, вода в яких має різні кольори – жовтий, червоний і чорний. Це пояснюється наявністю різних продуктів вулканічної активності, оскільки дані озера знаходяться в кратері вулкана.
 16. В Австралії можна побачити озеро Хіллер наповнене рожевою водою. Цікаво, що причина такого незвичайного кольору води до цих пір залишається загадкою для вчених.
 17. В Озері Медуз на скелястих островах мешкає до 2-х млн медуз. Таку величезну кількість даних істот пояснюється відсутністю хижаків.

Це були найцікавіші факти про озера. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *