Цікаві факти про Пекін

Цікаві факти про Пекін

Цікаві факти про Пекін – це чудова можливість дізнатися більше про азіатські столиці. Місто має величезну популярність у всьому світі. Сюди щороку приїжджають мільйони туристів, щоб подивитися на місцеві визначні пам’ятки і познайомитися з китайською культурою.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Пекін.

15 цікавих фактів про Пекін

 1. Пекін відноситься до числа чотирьох стародавніх столиць Китаю. У перекладі з китайського, назва міста означає «Північна столиця».
 2. Гора Дунлин (2303 м) є найвищою точкою Пекіна.
 3. У 2008 р. Пекін прийняв літні Олімпійські ігри, які обійшлися бюджету КНР в $44 млрд (див. цікаві факти про Китаї).
 4. «Заборонене місто», що колись був резиденцією імператорів, є найбільшим палацовим комплексом на планеті. Він складається з 980 будівель, в яких налічується 9999 приміщень.
 5. У столиці знаходиться 1 з 5 існуючих на землі мавзолеїв соціалістичних вождів. У величному комплексі, що складається з 10 залів, спочиває всесвітньо відомий китайський керманич Мао Цзедун.
 6. Пекінські райони знамениті великою кількістю піратської продукції, що копіювала практично всі відомі бренди.
 7. Цікавий факт, що в Пекіні побудований надвисокий хмарочос «Чайна-Цзунь» входить до ТОП-10 найвищих споруд світу. Його висота становить 528 м.
 8. Пекін є екологічно несприятливих містом. Забрудненість повітря в столиці перевищує європейські норми у 5 разів. Багато в чому це пов’язано з шкідливими викидами місцевих заводів і фабрик.
 9. Пекінський метрополітен займає 2-е місце в світі (після Шанхаю) за загальною протяжністю ліній.
 10. Пекінська опера є одним з найбільш знаменитих видів мистецтва в Пекіні. Вона поєднує в собі музичні композиції, діалоги, жестові постановки, танці, бойові прийоми і акробатичні трюки.
 11. Населення Пекіна перевищує населення Москви (див. цікаві факти про Москві). Тут проживає понад 21 млн осіб!
 12. Пекінська качка вважається, мабуть, найпопулярнішим блюдом китайської кухні. Її готують у спеціальній печі та на визначених дровах протягом 2 діб.
 13. У Пекіні зосереджена значна частина китайських вузів – не менше 59.
 14. Пекін часто накривають пилові бурі, унаслідок чого іноді уряд штучно викликає опади. У 2002 р. подібна буря принесла в столиці близько 50 000 тонн пилу.
 15. Останнім часом в Пекіні з’являється все більше велосипедів і самокатів. Внаслідок цього в місті можна побачити безліч велодоріжок.

Це були найцікавіші факти про Пекін. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *