Цікаві факти про пустелю Атакама

Цікаві факти про пустелю Атакама

Цікаві факти про пустелю Атакама – це прекрасна можливість дізнатися більше про узбережжя Південної Америки. Атакама є однією з найбільш посушливих місць на планеті. З цієї причини тут дуже бідна флора і фауна. В деяких місцях тут знаходяться оазиси, завдяки чому сувора пустеля перетворюється в невеликий райський куточок.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Атакаму.

12 цікавих фактів про пустелю Атакама

 1. Сьогодні Атакама є частиною Чилі, тоді як до 1879 р. пустеля належала Болівії.
 2. Чи знаєте ви, що Атакама вважається найбільш сухою пустелею в світі (див. цікаві факти про пустелі)?
 3. Протягом останніх 4-х століть в Атакамі не спостерігалося яких-небудь значних опадів.
 4. У пустелі проживає до 1 млн чоловік, яким вдалося пристосуватися до суворих умов Атаками. Для збору води чилійці використовують «туманоулавители». Такі пристрої дозволяти отримувати воду з туману. Цікавий факт, що за одну добу можна добути 15-18 л води.
 5. У пустелі виявлені великі поклади міді, а також селітри, йоду і повареної солі.
 6. Цікаво, що на території Атаками вчені неодноразово знаходили мумії, вік яких сягав кількох тисяч років. При цьому вони перебували в досить хорошому стані, оскільки в сухому і жаркому повітрі пустелі мертві тіла муміфікуються, а не розкладаються.
 7. В Атакамі періодично народжуються великі піщані бурі.
 8. Найбільш низька вологість була зафіксована саме в пустелі Атакамі – 0⁰. В таких погодних умовах людині надзвичайно складно дихати.
 9. На території пустелі знаходяться гори висотою понад 6800 м! Варто відзначити, що на їх вершинах відсутні сніг і льодовики.
 10. Площа пустелі Атакама порівнянна з територією Ісландії (див. цікаві факти про Ісландію).
 11. В Атакамі встановлена скульптура під назвою «Рука пустелі». Вона являє собою людську долоню, висотою 11 м, виконану із залізобетону. Багато туристів, які відвідують пустелю приїжджають в це місце, щоб сфотографуватися з місцевою визначною пам’яткою.
 12. В Атакамі кожен рік випадає в середньому менше 50 мм опадів.

Це були найцікавіші факти про пустелю Атакама. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни– підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *