цікаві факти про Сергія Єсеніна

Цікаві факти про Сергія Єсеніна

Цікаві факти про Сергія Єсеніна допоможуть вам краще пізнати цього геніального поета. За своє коротке життя він зміг написати безліч віршів і поем, які стали класикою ще за його життя.

На вірші Єсеніна покладено чимало пісень, які знають і співають як молоді, так і літні люди. У своїх творах він приділяв велику увагу природі, людських якостей і роздумів над сенсом життя.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Сергія Єсеніна.

17 цікавих фактів про Сергія Єсеніна

 1. Коли Єсенін вчився у третьому класі, його залишили на другий рік через жахливої поведінки.
 2. Після закінчення навчання Сергій вирушив до Москви, де спочатку працював у м’ясній крамниці. Пізніше він влаштувався працювати в друкарню.
 3. Свій перший вірш Єсенін написав ще у 8-річному віці.
 4. Цікавий факт, що коли Сергія Єсеніна призвали на війну, товариші допомогли йому отримати призначення в військово-санітарний поїзд №143 з дозволу дружини Миколи 2 – Олександри Федорівни.
 5. У 1917 р. Єсенін одружився на художник Зінаїда Райх. Але через кілька років він вирішив піти від вагітної дружини. Крім цього поет залишив ще й маленьку доньку.
 6. У 27-річному віці Єсенін взяв у дружини американську танцівницю Айседору Дункан. Цей сімейний союз також незабаром розпався.
 7. Третьою і останньою дружиною Сергія Єсеніна стала внучка Льва Толстого – Софія Андріївна. На жаль, але і цей шлюб зазнав фіаско.
 8. За словами Сардановского і листів самого поета, Сергій Олександрович дотримувався вегетаріанства.
 9. Єсенін неодноразово порушував закон і брав участь у різних бійках. Так, він був фігурантом чотирьох кримінальних справ про хуліганство.
 10. Цікавий факт, що радянське керівництво хотіло допомогти йому позбавитися від алкогольної залежності. Фелікс Дзержинський намагався влаштувати Єсеніна в санаторій для лікування, однак ні він, ні його помічники так і не змогли знайти розгульного поета.
 11. Сергія Єсеніна і його приятелів звинувачували в антисемітизмі.
 12. Чи знаєте ви, що вмовити Єсеніна лягти в психоневрологічну лікарню вдалося тільки його дружині. Через місяць після лікування, він поїхав в Ленінград, знявши номер в готелі «Англетер». Саме в цьому місці Сергія Єсеніна виявили повішеним. Згідно з офіційною версією він скоїв суїцид на ґрунті депресії.
 13. Близькі друзі поета говорили, що найбільше Єсенін боявся захворіти сифілісом. Ще він боявся зустрічі з міліціонерами.
 14. У 1995 р. в Албанії була видана марка із зображенням Сергія Єсеніна.
 15. Цікавий факт, що, незважаючи на те, що Єсенін з Маяковським часто вступали у відкриті конфлікти, вдаючись до взаємних образ, обидва поета визнавали талант один одного.
 16. Станом на сьогодні в Росії ім’ям Єсеніна названі 611 площ і вулиць.
 17. У 1995 р. у РФ була випущена срібна монета на честь столітнього ювілею з дня народження Єсеніна.

Це були найцікавіші факти про Сергія Єсеніна. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *