Заболоцького

Цікаві факти з життя Заболоцького

Цікаві факти з життя Заболоцького допоможуть вам краще дізнатися про цього видатного поета. Його рання творчість було насичене сатирою, внаслідок чого Заболоцький відчував серйозний тиск з боку радянських цензорів.

Йому довелося пройти через тюрми і табори, однак і там він продовжував складати вірші і поеми. Отже, перед вами найцікавіші факти про Миколу Заболоцком.

Заболоцький

17 цікавих фактів з життя Заболоцького

 1. У дитинстві Заболоцькому особливо подобалася творчість Олександра Блока.
 2. Коли майбутній поет навчався в третьому класі, він почав видавати» журнал, друкуючи в ньому вірші власного твору.
 3. Відслуживши в армії, Заблоцький влаштувався працювати у відділі дитячої книги під керівництвом Самуїла Маршака.
 4. Цікавий факт, що Микола Заболоцький серйозно захоплювався живописом. Самими улюбленими художниками поета були Павло Філонов, Марк Крокував і Пітер Брейгель.
 5. Заболоцький жваво цікавився наукою. Він самостійно вивчав теорію відносності Ейнштейна, а також познайомився з роботами Ціолковського, які справили на нього незабутнє враження.
 6. У 1938 р. Заболоцького заарештували, звинувативши в антирадянській пропаганді. Якимось дивом він уникнув розстрілу, однак йому довелося кілька років провести у виправних таборах.
 7. У таборах поет працював будівельником і креслярем.
 8. У 1946 р. Миколи Олексійовича поновили в Спілці письменників.
 9. Заболоцький був талановитим перекладачем. Він перевів на російську мову безліч віршів грузинських поетів. Також Микола Олексійович переклав «Слово о полку Ігоревім».
 10. Чи знаєте ви, що в 2015 р. в Калузькій області був відкритий перший в РФ пам’ятник Заболоцькому?
 11. Цікавий факт, що чоловіком дочки Заболоцького був кандидат біологічних наук Микола Каверін, який доводився сином відомому письменнику Веніаміну Каверіну.
 12. Незадовго до смерті Микола Заболоцький склав список своїх віршів, які на його думку були гідні видання. Решта ж творчість він заборонив друкувати.
 13. У Кірові поетові встановлена меморіальна дошка.
 14. Цікаво, що в Комсомольську-на-Амурі на споруді колишнього барака, де Заболоцький 5 років працював креслярем, також встановлена меморіальна дошка.
 15. У 1938 р. Микола Заболоцький був репресований, а реабілітували його (за наполяганням дружини) тільки в 1963 р.
 16. Близькі друзі і родичі Заболоцького були впевнені, що винною у смерті поета була його дружина Катерина Кликова, що пішла до іншого чоловіка. І хоча пізніше жінка повернулася до нього, її зрада серйозно підкосила здоров’я письменника, ставши причиною першого інфаркту в 1955 р.
 17. Другий інфаркт, що трапився в 1958 р. став для Заболоцького фатальним. Літератор знайшов спокій на Новодівичому кладовищі.

Це були найцікавіші факти з життя Заболоцького. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *