фредерік шопен цікаві факти

Цікаві факти про Шопена

Цікаві факти про Шопена – це можливість дізнатися багато нового про видатного польському композитора. За своє життя він створив чимало великих творів, які залишили значимий слід в історії класичної музики.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Шопена.

16 цікавих фактів про Фредеріка Шопена

 1. Любов до музики Шопен успадкував від матері, яка чудово грала на піаніно.
 2. З ранніх років майбутній композитор був одержимий музикою. Він міг різко прокинутися і відправитися до фортепіано, щоб відтворити на ньому грає в голові мелодію.
 3. Цікавий факт, що 3 сестри Шопена також мали музичні здібності.
 4. У дитинстві Фредерік не міг брати певні акорди, унаслідок коротких пальців. У зв’язку з цим він створив спеціальний прилад для розтяжки пальців. І хоча процедура була дуже болючою, Шопен продовжував практикувати «розтяжку».
 5. З 7 років навчанням Шопена займався музичний педагог Войцех Жівний. В результаті, вже до 12 років хлопчик не поступався у грі на інструменті провідним польським піаністам.
 6. У ранній період біографії Фредеріку Шопену ввижалися різні духи і покійні родичі. Вчені вважають, що таким чином могла проявлятися одна з форм епілепсії.
 7. Будучи ще школярем, в одному видавництві була надрукована стаття про полонезі Шопена. Автор замітки стверджував, що хлопчик був справжнім вундеркіндом.
 8. Чи знаєте ви, що композитор упродовж 10 років перебував у відносинах з письменницею Жорж Санд? Однак як сам роман, так і його закінчення серйозно підкосили здоров’я Шопена, страждав легеневим захворюванням.
 9. Коли Фредеріку Шопену виповнилося 20 років, в Польщі спалахнуло повстання за незалежність. На той момент він вже давав концерти по всій Європі і був надзвичайно знаменитий. Тим не менш, музикант кинув все і відправився на батьківщину, щоб підтримати своїх співвітчизників. Але коли він прибув до Польщі, повстання вже було придушене.
 10. Після переїзду в Лондон здоров’я Шопена помітно погіршився, оскільки йому абсолютно не підходив місцевий клімат. Переїхавши через рік у Франції, композитор помер у віці 39 років.
 11. Цікавий факт, що хоча тіло Фредеріка Шопена було поховано в Парижі, серце його було відправлено до Варшави. Така була воля самого музиканта. Після цього серце було вмуровано в одну з колон храму Святого Хреста.
 12. Улюбленим композитором Шопена був Моцарт, внаслідок чого він попросив виконати на власних похоронах знаменитий «Реквієм» свого кумира.
 13. Цікаво, що музичні критики вважають, що вальси Шопена являють собою його щоденник. За ними можна простежити всі етапи життя великого піаніста.
 14. Особливими шанувальниками творчості Шопена були такі відомі композитори, як Ліст, Берліоз і Шуман.
 15. На Меркурії є кратер, названий на честь Фредеріка Шопена.
 16. Сам Шопен описував свою творчість одним словом – «шкода». Він мав на увазі, що всі його твори пронизані тугою.

Це була найцікавіша інформація про Шопена. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *