Цікаві факти про Судан

Цікаві факти про Судан

Цікаві факти про Судан – це чудова можливість дізнатися більше про Східну Африку. На території держави спалахувало чимало повстань, у ході яких місцеві повстанці боролися з колонізаторами. І тільки нещодавно в країні почав відновлюватися відносний мир.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Республіку Судан.

18 цікавих фактів про Судан

 1. У 1956 р. Судан отримав довгоочікувану незалежність від Великобританії і Єгипту.
 2. При встановленні меж західні колонізатори не звертали ніякої уваги на існуючі в регіоні міжконфесійні та економічні зв’язки. У підсумку держава протягом всієї своєї історії перебувала в стані громадянської війни. У 2011 р. конфлікт завершився відділення Південного Судану, який сьогодні є незалежною республікою.
 3. Цікавий факт, що в’їзд в Судан заборонено всім особам, у яких в закордонному паспорті стоїть штамп з візою Ізраїлю.
 4. Приблизно 10% площі Судану займають ліси.
 5. Девіз республіки: «наша Перемога».
 6. До відділення Південного Судану, Судан був найбільшою державою Африки (див. цікаві факти про Африку).
 7. Тут на офіційному рівні дозволені шлюби з померлими. Зазвичай вагітні дівчата вступають у подібні союзи, щоб узаконити дітей загиблих від коханих.
 8. Перевезення вантажів в Судані розвинена вкрай погано, унаслідок чого доставкою вантажів займаються носії або в’ючні тварини.
 9. Чи знаєте ви, що Судан є лідером з імпорту гуміарабіку, який застосовується для виробництва медичних препаратів і лакофарбових виробів?
 10. Цікавий факт, що на суданській території знаходиться більше пірамід, ніж в Єгипті. Тут налічується понад 220 пірамід, висотою 20-30 м.
 11. Туристам не радять залишати межі Хартума – столиці республіки, так як їх можуть викрасти зловмисники.
 12. У Судані не прийнято залишати чайові обслуговуючому персоналу.
 13. Основу місцевої національної кухні складають боби.
 14. В Судан зі всього світу приїжджає безліч дайверів, щоб попірнати в Червоному морі (див. цікаві факти про морях і океани).
 15. У республіці забороняється продавати і розпивати алкогольні напої, оскільки Судан живе за принципами та законами ісламу.
 16. В місцевій воді міститься настільки багато мікробів, що її доводиться кип’ятити навіть перед умиванням і чищенням зубів.
 17. У Судані відкритий величезний археологічний комплекс «Велика стіна», що представляє собою руїни стародавніх споруд, побудованих в 3 столітті до н. е. Вчені поки не можуть дати пояснення того, для чого були зведені ці пам’ятники архітектури.
 18. Цікаво, що всі суданські річки належать до басейну Ніла.

Це були найцікавіші факти про Судан. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *