Цікаві факти про Таллінн

Цікаві факти про Таллінн

Цікаві факти про Таллінн – це чудова можливість дізнатися більше про Прибалтику. Будучи столицею Естонії, місто вважається найбільшим політичним, економічним і культурним центром країни. Тут можна побачити безліч історичних споруд, включаючи стародавні собори.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Таллін.

12 цікавих фактів про Таллінн

 1. Вперше Таллінн згадувався в документах, датованих 1154 р.
 2. Колись місто носив такі назви, як Коливань і Ревель.
 3. Центральна частина Таллінна – Старе місто, по суті являє собою великий музей під відкритим небом, де розташовується безліч старовинних будівель.
 4. Цікавий факт, що естонці при написанні назви міста пишуть у кінці слова 2 літери «н» – «Таллінн».
 5. У 1997 р. Старе місто опинилося в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 6. До 30% території Талліна включена парками. Найбільш знаменитим з них вважається парк Кадріорг, заснований Петром 1, коли естонські землі були частиною Росії.
 7. Завдяки рясному кількості місцевих визначних пам’яток, в епоху СРСР тут проходили зйомки багатьох радянських фільмів.
 8. У Талліні проживає понад 30% усього населення Естонії.
 9. Тут розташовується телевежа висотою 314 м, яка вважається найвищою спорудою в державі. У сонячну погоду з її оглядового майданчика можна розглянути узбережжі Фінляндії (див. цікаві факти про Фінляндії).
 10. У числі міст-побратимів Талліна знаходяться Київ і Москва.
 11. Більша частина городян крім естонської добре розмовляють англійською мовою. Також чимало таллінців володіє фінською, російською або німецькою мовою.
 12. Значення назви міста до цих пір точно не відомо. Згідно найбільш поширеній думці воно означає «Зимове місто».

Це були найцікавіші факти про Таллінн . Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про містах і країнах, – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *