Цікаві факти про Троцького

Цікаві факти про Троцького

Цікаві факти про Троцького – це чудова можливість дізнатися більше про радянських революціонерів. Троцький є одним з головних організаторів Жовтневої революції 1917 р.

Одні говорять про нього в позитивному ключі, тоді як інші вважають його справжнім демоном. Так чи інакше, але його фігура дуже значуща для початку 20 століття взагалі і історії Радянського Союзу зокрема.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти їхнього життя Троцького.

15 цікавих фактів про Троцького

 1. Лев Троцький (1879-1940) – революціонер, державний діяч, письменник і автор теорії троцькізму.
 2. Чи знаєте ви, що справжнє ім’я політика – Лейба Давидович Бронштейн? А ось Троцьким він почав себе називати після того, як вписав це прізвище в фальшивий паспорт, напередодні своєї втечі з в’язниці. Цікаво, що це прізвище Лев Давидович запозичив у старшого тюремного наглядача.
 3. Лев Троцький народився в єврейській родині, неподалік від Херсона (Україна).
 4. У 1905 р. указом імператора Миколи 2 Троцький був позбавлений всіх громадянських прав.
 5. До початку революції Троцького 2 рази відправляли у заслання.
 6. Цікавий факт, що Лев Троцький був одним із засновників Червоної армії.
 7. Революціонер самими драконівськими способами наводив дисципліни в радянських військах. Наприклад, коли 2-й Петроградський полк самовільно втік зі своїх бойових позицій, Лев Троцький наказав розстріляти кожного 10 солдата за виявлену боягузтво.
 8. Троцький обґрунтував своє бачення марксизму, який згодом став називатися «троцькізмом», яке отримало велику популярність у багатьох державах.
 9. До 1929 р., тобто до того, як Троцький почав відчувати цькування з боку радянських властей, 2 міста в СРСР носили назви Троцьк.
 10. У 1932 р., через 3 роки після вигнання з Радянського Союзу, уряд заочно позбавило Льва Троцького громадянства. Більш того, його заочно засудили до смертної кари, звинувачуючи його зрадницьку діяльність.
 11. Внаслідок великого тиску з боку керівництва СРСР, жодна країна світу довгий час не хотіла надавати революціонеру притулок. Однак пізніше, його все ж погодилася прийняти Мексика (див. цікаві факти про Мексику).
 12. Опинившись в Мексиці Троцький займався не тільки політикою, але також розводив курей і кроликів.
 13. Рамон Меркадер, вбивця Льва Давидовича, через 20 років після арешту був випущений на свободу. Приїхавши в СРСР, він удостоївся звання Героя Радянського Союзу. Варто зазначити, що радянські власті продовжували заперечувати свою причетність до вбивства Троцького.
 14. Всі нащадки одіозного політика вирішили змінити свої прізвища.
 15. Лев Троцький був реабілітований лише в 1992 р., тобто після розпаду СРСР.

Це були найцікавіші факти про Троцького. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *