цікаві факти про мексику

Цікаві факти про Мексику

Цікаві факти про Мексику дозволять вам більше дізнатися про історію цієї країни і стародавніх народів, які раніше її заселяли.

Саме тут колись розвивалася цивілізація майя, яка залишила після себе безліч культурних пам’яток і унікальних досягнень в самих різних областях знання.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Мексику.

17 цікавих фактів про Мексику

 1. На думку вчених, Мексику колись населяло велика кількість різних племен, найбільш популярними з яких є ацтеки і майя.
 2. Мексика належить до одного з найбільших експортерів нафти, при тому що в самій державі виробництво нафтопродуктів слаборазвито.
 3. Прийнято вважати, що мексиканські чоловіки носять сомбреро, хоча насправді цей головний убір застосовується рідко. Найчастіше такі капелюхи купують туристи, які приїжджають подивитися визначні пам’ятки країни.
 4. Цікаво, що в Мексиці найбільш відомими казковими персонажами є примарна жінка Ла Йорона («Плакальниця») і міфічна істота Чупакабра, висмоктує кров із птахів і тварин (див. список міфічних істот з картинками).
 5. У Мексиці місцеві жителі люблять спостерігати за боями биків. Мабуть, це другий після футболу вид спорту, який збирає повні трибуни на аренах.
 6. Чи знаєте ви, що мексиканська кухня є надзвичайно гострою? Тут люблять додавати в страви особливо багато перцю і спецій.
 7. Мексиканська столиця Мехіко – найбільший іспаномовне місто на планеті. У ньому проживає понад 9 млн. осіб.
 8. У столиці працюють 10 археологічних парків. В одному з них можна побачити піраміду ацтеків, побудовану ще в 14 столітті.
 9. Цікавий факт, що багато віруючих відвідують столицю Мексики тільки потім, щоб побачити накидку з ликом преподобної Діви Марії Гваделупської.
 10. У місцевому парку Еко Альберто будь-який бажаючий може стати учасником конкурсу, де регулярно розігруються «путівки нелегального перетину кордону США». Щасливчику доведеться пройти вночі понад 12 км, подолати перешкоди у вигляді колючого дроту і ухилитися від холостих куль американських прикордонників.
 11. Мало хто знає, що предки мексиканців – ацтеки, були канібалами. Вони використовували в ритуальних обідах людське м’ясо, вважаючи це цілком нормальним явищем. Тільки після того, як ацтеків підкорили іспанські конкістадори, вони почали використовувати свинину. Цікавий факт, що туристи і сьогодні можуть спробувати свинячий суп, зварений за стародавнім рецептом.
 12. Нащадки майя, що проживають в південних регіонах Мексики, нерідко лікуються у шаманів. Часто в таких обрядах використовують алкоголь і кока-колу, які при вживанні разом викликають гучну відрижку. Люди вірять, що відрижка являє собою вихід «злих духів» з організму.
 13. У Мексиці знаходиться єдиний на Землі вулкан, початок і закінчення росту якого було зареєстровано дослідниками. Протягом 8 років вулкан Парикутін, який з’явився на полі місцевого мексиканця, досяг висоти 424 м. Сьогодні його абсолютна висота становить 3170 м.
 14. У місті Гуанахуато туристи можуть відвідати незвичайний музей мумій, в якому представлено більше сотні експонатів. Всі вони бальзамувались природним чином, внаслідок особливостей місцевого клімату.
 15. У 2000 р. мексиканська дівчина, у якої почалися пологи, змогла самостійно зробити кесарів розтин за допомогою кухонного ножа, оскільки доктор жила дуже далеко. Цікавий факт, що як матір, так і немовля вижили.
 16. Собаки породи чихуахуа були названі так на честь мексиканського штату Чіуауа. Саме тут в 19 столітті вдалося вперше виявити цю породу.
 17. Мексиканська кухня є об’єктом всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО за безліч стародавніх рецептів.

Це були найцікавіші факти про Мексику. Якщо вам сподобався цей пост – поділіться ним в соціальних мережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *