Цікаві факти про Угличі

Цікаві факти про Угличі

Цікаві факти про Угличі, які ми зараз розглянемо, розкриють багато таємниць про це старовинне місто. Недавні археологічні розкопки показали, що на місці сучасного Углича знаходилися поселення, що датуються першими століттями нашої ери.

Далі ми розглянемо найцікавіші факти про Угличі.

16 цікавих фактів про Угличі

 1. Згідно однієї версії, Углич отримав свою назву на честь вигину Волги, неподалік від якого був заснований.
 2. Углич відноситься до числа міст Золотого кільця Росії.
 3. Одним з найгучніших подій в історії міста було вбивство 8-річного Дмитра, сина Івана 4 Грозного. Йому перерізали горло, що призвело жителів Углича до повстання. Вони вбили царських священнослужителів, визнавши їх винними у вбивстві хлопчика. За це опричники Івана Грозного стратили близько 200 городян. Цікавий факт, що «репресій» піддався і дзвін, який скликав народ на площу. Його висікли батогами, а потім відрізали «мова» і «вухо», після чого «заслали в Сибір. Сьогодні дзвін знову перебуває в Угличі.
 4. Чи Знали ви про те, що в другій половині 19 століття це місто відвідав сам Олександр Дюма? Письменник хотів на власні очі побачити реліквії і палац, де був убитий маленький цесаревич.
 5. У 1921 р. в Угличі сталася велика пожежа. Радянська преса писала, що винуватцями трагедії були вороги народу.
 6. При будівництві Углицькому ГЕС були знищені всі храми, в тому числі і старовинний монастир. Після цього ця територія опинилася під водами Волги.
 7. Цікавий факт, що в Угличі є музей заснований в честь вогняного півня, який є символом міста. Згідно легендам, зображення півня з’явилося напередодні вбивства Дмитра, як би застерігаючи городян про небезпеку, що насувається.
 8. В Угличі пройшло дитинство і юність майбутньої дружини Володимира Леніна – Надії Крупській.
 9. Цікаво, що в місті знаходиться єдиний в Росії науковий інститут маслосыроделия.
 10. Тут регулярно проводиться найбільший ярмарок на Волзі, де можна придбати різноманітну сувенірну продукцію.
 11. В Угличі щорічно влаштовують народні зимові розваги. В даний період організовують запливи «моржів», футбольні матчі на снігу, катання на кінських упряжках і різні народні забави.
 12. Цікавий факт, що в Угличі проходить один із найстаріших фотофестивалів в РФ. В такі дні тут збираються найвідоміші фотографи на планеті.
 13. Місцеві теслі допомогли свого часу Івану Грозному підкорити Казань. Майстри поставили фортецю з колод, після чого розібрали її і сплавили по Волзі. Потім вони знову відбудували зміцнення неподалік від Казані. В результаті фортеця стала надійним укриттям для руської дружини.
 14. Під час Великої Вітчизняної війни (1941-1945) фашисти багаторазово намагалися знищити Угличскую ГЕС, але так і не змогли її знайти. А все тому, що вона була ретельно замаскована.
 15. В Угличі можна відвідати музей легенд і забобонів російського народу. Тут знаходяться різні казкові герої, серед яких лешие, водяні, русалки та інші персонажі російського фольклору.
 16. Гостями Углича були такі відомі діячі культури, як Михайло Салтиков-Щедрін, Олександр Островський, Василь Жуковський, Суриков Іван, Микола Реріх і багато інших.

Це були найцікавіші факти про Угличі. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про містах і країнах, – поділіться нею з друзями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *