Цікаві факти про Ціолковського

Цікаві факти про Ціолковського

Цікаві факти про Ціолковського– це прекрасна можливість дізнатися більше про російських вчених. Його ім’я безпосередньо асоціюється з космонавтикою і ракетобудуванням. Ідеї, висунуті їм набагато випереджали час, в якому жив великий вчений.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Ціолковського.

20 цікавих фактів про Ціолковського

 1. Костянтин Ціолковський (1857-1935) – винахідник, філософ, письменник і родоначальник теоритической космонавтики.
 2. У 9-річному віці Ціолковський серйозно застудився, що стало причиною часткової втрати слуху.
 3. Читати і писати майбутнього винахідника навчила його мати.
 4. З раннього віку Ціолковський любив що-небудь майструвати своїми руками. В якості матеріалів хлопчик використовував будь-які підручні речі.
 5. Костянтин Ціолковський раціонально обґрунтував застосування ракет для польотів у космос (див. цікаві факти про космос). Він прийшов до висновку про необхідність використання «ракетних поїздів», які пізніше стануть прообразом багатоступінчастих ракет.
 6. Ціолковський зробив значний внесок у розвиток повітроплавання, космонавтики та ракетодинамики.
 7. Костянтин Едуардович не мав хорошого освіти і по суті був геніальним вченим-самоучкою.
 8. У віці 14 років Ціолковський за своїми кресленнями зібрав повноцінний токарний верстат.
 9. Цікавий факт, що перу Ціолковського належить чимало науково-фантастичних творів, деякі з яких неодноразово перевидавалися в СРСР.
 10. Коли Циолковскому не вдалося вступити в училище, він зайнявся самоосвітою, живучи практично впроголодь. Батьки відправляли синові всього 10-15 рублів на місяць, тому юнакові доводилося підробляти репетиторством.
 11. Завдяки самоосвіті, пізніше Ціолковський зміг з легкістю скласти іспити і стати шкільним викладачем.
 12. Чи знаєте ви, що Ціолковський був творцем першої в СРСР аеродинамічної труби, що дозволило зробити великий крок у розвитку радянської авіації?
 13. В честь Ціолковського названо місто в Росії і кратер на Місяці (див. цікаві факти про Місяці).
 14. Перший проект міжпланетної ракети Костянтин Ціолковський розробив ще в 1903 р.
 15. Ціолковський був активним пропагандистом технічного прогресу. Приміром, він розробив теоретичні моделі поїздів на повітряній подушці і космічних ліфтів.
 16. Костянтин Ціолковський стверджував, що з часом людству вдасться досягти прогресу в освоєнні космосу і поширити життя Всесвіту.
 17. За роки свого життя винахідник написав приблизно 400 наукових праць, що стосувалися теми ракетобудування.
 18. Ціолковський особливо захоплювався творчістю Заболоцького, Шекспіра, Толстого і Тургенєва, а також захоплювався роботами Дмитра Писарєва.
 19. Протягом довгого часу Ціолковський працював над удосконаленням керованих аеростатів. Пізніше деякі його праці використовувалися при виготовленні дирижаблів.
 20. Цікаво, що вчений скептично ставився до теорії відносності Альберта Ейнштейна. Він навіть публікував статті, в яких критикував теорію німецького фізика.

Це були найцікавіші факти про Ціолковського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *