Цікаві факти про Оскара Уайльда

Цікаві факти про Уайльда

Цікаві факти про Оскара Уайльда – це чудова можливість дізнатися більше про творчість британського письменника. Він вважається одним з найбільш видатних драматургів Вікторіанської епохи. Вайльд здобув популярність не тільки як автор літературних творів, але і як автор багатьох гострих афоризмів.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Уайльда.

13 цікавих фактів про Уайльда

 1. Оскар Уайльд (1854-1900) – письменник, поет, драматург, прозаїк, публіцист, сценарист і журналіст.
 2. Народившись у заможній родині, Уайльд отримав прекрасну освіту.
 3. Цікавий факт, що мати Оскара була поетесою, хоча і не дуже відомою.
 4. Оскар Уайльд з дитинства володів англійською, французькою і німецькою мовами.
 5. Під час навчання в Оксфорді майбутній письменник отримував найвищі оцінки з усіх дисциплін, унаслідок чого закінчив вуз із золотою медаллю.
 6. Чи знаєте ви, що згідно з опитуванням, проведеним у Великобританії (див. цікаві факти про Великобританію) в 2007 р., британці назвали Оскара Уайльда найбільш дотепним співвітчизником в історії держави?
 7. Протягом усього життя Уайльд завжди перевдягався перед тим як сідати за стіл. Він говорив, що чинив би так само навіть на безлюдному острові.
 8. Цікаво, що Оскар Уайльд написав всього 1 роман подарував йому всесвітню популярність – «Портрет Доріана Грея». За мотивами цього твору знято більше десятка художніх картин.
 9. Оскільки Уайльд вважав за краще жити на широку ногу, він неодноразово стикався з матеріальними труднощами.
 10. Ставши знаменитим, письменник відвідав багато міст Європи й Америки (див. цікаві факти про США), виступаючи з лекціями по мистецтву.
 11. Одного разу Уайльд сказав, що жінки володіють дивовижним чуттям, після чого додав, що вони помічають все, окрім самого очевидного.
 12. Оскара Уайльда посадили за ґрати за звинуваченням у гомосексуалізмі. Пробувши у в’язниці близько 2,5 років він позбувся сім’ї, друзів і багатьох шанувальників своєї творчості. Будучи в депресивному стані літератор приїхав у Париж, де незабаром помер.
 13. Незадовго до смерті Уайльд змінив своє ім’я, і став Себастьяном Мельмотом.

Це були найцікавіші факти про Оскара Уайльда. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *