Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну – це прекрасна можливість дізнатися більше про європейських країнах. Україна є унітарною державою з парламентсько-президентською республікою. Тут спостерігається помірно континентальний клімат із жарким літом і холодною зимою.

Отже, перед вами самі цікаві факти про Україну.

18 цікавих фактів про Україну

 1. Україна є найбільшою за площею країною, повністю розташованою в Європі.
 2. Знаменита композиція «Щедрик» була написана українським композитором Миколою Леонтовичем. Вона з’являлася в таких популярних фільмах, як «Один вдома», «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану» і «Міцний горішок 2».
 3. Дмитро Халаджі – рекордсмен Книги рекордів Гіннеса. Цікавий факт, що в 2005 р. йому вдалося підняти мізинцем камінь вагою 152 кг! Через рік український богатир встановив ще 7 світових рекордів. Всього в Книзі Гіннеса знаходиться 20 рекордів Халаджі.
 4. У 1710 р. запорозький гетьман Пилип Орлик створив першу в світі конституцію. Наступні подібні документи з’явилися через понад 70 років. Цікаво, що на честь гетьманського сина Григорія, наближеного до двору Людовіка 15, був названий паризький аеропорт Орлі.
 5. Українська столиця – Київ (див. цікаві факти про київ), є одним з найдавніших міст Європи, заснованим на рубежі 6-10 століть.
 6. Найвищою точкою в державі є гора Говерла – 2061 м.
 7. На півдні України розташовується один з найбільших піщаних масивів в Європі – Олешківські піски.
 8. Чи знаєте ви, що українська мова входить в ТОП-3 найбільш милозвучних мов світу?
 9. В Україні досить багата флора і фауна. Тут налічується понад 45 000 видів тварин і понад 27 000 різновидів рослин.
 10. В державі розташовується 4 лаври, тоді як у світі їх налічується всього 12.
 11. Цікавий факт, що київському метрополітену належить найглибша в світі станція, яка називається «Арсенальної. Її глибина становить 105 м.
 12. Україна входить в ТОП-5 країн світу за споживання спирту на душу населення. Дорослий українець випиває 15 л алкоголю на рік. Більше п’ють тільки в Чехії, Угорщині, Молдові та Росії.
 13. Ан-255 «Мрія» – літак з найбільшою вантажопідйомністю на планеті. Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів, проте сьогодні його використовують для перевезення важких вантажів.
 14. Згідно з дослідженням компанії «Ernst & Young», найкорумпованіша країна світу – Україна. 77% вищого керівництва місцевих компаній не виключають неетичної поведінки з метою отримання переваг для організації.
 15. Британські вчені знайшли на дні Чорного моря (див. цікаві факти про чорне море) єдину в Світовому океані підводну річку. Вона переносить колосальні обсяги води – 22 000 м3 в секунду.
 16. Площа Свободи в Харкові – найбільша площа Європи. Її протяжність становить 750 м, при ширині в 125 м.
 17. 25% світового чорнозему знаходиться на території України, займаючи 44% її площі.
 18. Україна виробляє в 2-3 рази більше меду, ніж будь-яка європейська держава, будучи при цьому світовим лідером по споживанню даного продукту. Середній українець споживає до 1,5 кг меду у рік.

Це були найцікавіші факти про Україну. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про містах і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *