Цікаві факти про Уругвай

Цікаві факти про Уругвай

Цікаві факти про Уругвай – це чудова можливість дізнатися більше про південноамериканські країни. Тут відзначається один з найбільш високих рівнів життя серед держав Латинської Америки. Це пов’язано з тим, що в даному регіоні проходить найбільша кількість банківських операцій.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Східну Республіку Уругвай.

19 цікавих фактів про Уругвай

 1. Уругвай здобув незалежність від Бразильської імперії в 1825 р.
 2. Країна зобов’язана своєю назвою річки Уругвай.
 3. Уругвай є першою країною в Латинській Америці (див. цікаві факти про Латинську Америку), де було введено заборону на куріння тютюнових виробів у закритих приміщеннях.
 4. Девіз республіки: «Свобода або смерть!».
 5. У перекладі з мови гуарані Уругвай означає «річка різнокольорових птахів».
 6. Кожен уругвайський школяр отримує від держави ноутбук, необхідний для повноцінного навчання.
 7. Цікавий факт, що збірна Уругваю з футболу, є першою командою на планеті, яка виграла всі 3 найпрестижніших турніри – Чемпіонат світу, Олімпійські ігри та континентальну першість.
 8. Уругвай – найменша з країн Латинської Америки.
 9. Місцеві лікарі рекомендують хворим страждаючим від гастриту лікуватися Кока-Колою.
 10. Чи знаєте ви, що в Уругваї на безкоштовну медичну допомогу може розраховувати не тільки громадянин, але і турист? Виняток становлять тільки послуги стоматолога.
 11. В державі зосереджений найбільший запас прісної води у всій Південній Америці (див. цікаві факти про Південну Америку).
 12. Аж до 1992 р. в Уругваї не були заборонені дуелі. Для цього дуелянтам потрібно просто мати дозвіл від місцевої влади.
 13. На дорогах Уругваю, як і в ряді інших країн, також встановлені «лежачі поліцейські». Тільки вони не опуклі, а увігнуті в асфальт.
 14. Якщо водій порушить правило дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, то для нього це буде пом’якшувальною обставиною.
 15. Згідно зі статистикою, 8 з 10 уругвайців регулярно вживають тонізуючий напій мате.
 16. В Уругваї настійно не рекомендується залишати свої житла на довгий період часу. У тому випадку, якщо хто-небудь заселитися в будинок і протягом 1 місяця його ніхто не прожене геть, він має право оформити нерухомість на своє ім’я. До речі, в околицях Монтевідео – уругвайської столиці, стоїть покинута готель, вартістю близько $500 000, в який живуть кілька бродяг. В результаті, власник готелю тепер не має права насильно депортувати своїх «постояльців».
 17. З 2014 р. в Уругваї легалізували марихуану.
 18. У столиці знаходиться найвища споруда на території всієї Пд. Америки – 26-поверховий палац Паласіо-Сальво.
 19. Найвищою точкою держави вважається гора Катедраль – 514 м.

Це були найцікавіші факти про Уругвай. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *