Цікаві факти про вікінгів

Цікаві факти про вікінгів

Цікаві факти про вікінгів – це чудова можливість дізнатися більше про древніх скандинавських воїнів. На рубежі 8-11 століть вікінги тримали під контролем всі західноєвропейське узбережжі, наводячи страх на сусідні народи. Вони були успішними торговцями і одночасно з цим часто нападали на чужі судна.

Отже, перед вами найцікавіші факти про вікінгів.

17 цікавих фактів про вікінгів

 1. Вікінги проживали на території сучасних Норвегії, Данії і Швеції.
 2. Чи знаєте ви, що вікінги є предками не тільки скандинавських народів, але і деяких балтійських слов’ян?
 3. Всупереч усталеній думці, найбільш поширеним зброєю у вікінгів були не мечі і сокири, в півтораметрові списи з важкими наконечниками. Такі списи дозволяли колоти й рубати супротивників.
 4. Всі вікінги в основному були язичниками.
 5. Вікінги були безстрашними воїнами, оскільки вірили в існування Вальхалли – подібності християнського раю. Туди потрапляли як «праведники», так і солдати, загиблі на полі бою.
 6. Особливо лютих вікінгів називали берсерками. Напередодні битви місцеві шамани давали їм відвари з мухоморів, завдяки чому воїни не відчували болю від одержаних поранень.
 7. Цікавий факт, що перед боєм вікінги робили все можливе, щоб розсердити себе. Для цього вони різними способами завдавали собі біль, намагаючись якомога більше лютуватись.
 8. У вікінгів ніколи не було своїх грошей, унаслідок чого вони використовували монети інших народів.
 9. Цікаво, що у вільний від набігів час, вікінги починали вести війни між собою?
 10. У вікінгів практикувалася кровна помста, яка нерідко приводила до знищення цілих кланів.
 11. Сьогодні вікінгів зображують з рогатими шоломами на головах, однак вони ніколи не носили таких головних уборів.
 12. Вчені стверджують, що середня тривалість вікінгів не перевищувала 40 років.
 13. Хоча вікінги найчастіше асоціюються з морськими розбійниками, майже всі вони в першу чергу були фермерами. Брати участь у набігах їх змушували перенаселеність і голод.
 14. Зуби (див. цікаві факти про зуби) вікінгів перебували в жахливому стані з тієї причини, що грубе зерно, що міститлося в їх хлібі, швидко знищувало емаль.
 15. В руських літописах вікінгів називали варягами.
 16. Вікінги були майстерними суднобудівниками, створювали найдосконаліші судна своєї епохи.
 17. Спиртні напої займали важливе місце в житті вікінгів. Вони вживали 3 різновиди алкоголю: вино, яке коштувало великих грошей, помірно дорогий медовий напій – зброджений мед, а також ель, який пила основна маса населення.

Це були найцікавіші факти про вікінгів. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *