Цікаві факти про водоспади

Цікаві факти про водоспади

Цікаві факти про водоспади – це чудова можливість дізнатися більше про природних явищах. Великі водоспади вражають своєю величчю і красою. Навколо них скупчується багато людей, охочих на власні очі не лише їх побачити, але й почути оглушливі гуркіт падаючої води вниз.

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві факти про водоспади.

14 цікавих фактів про водоспади

 1. Найвищим водоспадом на планеті є Анхель – 979 м, який знаходиться у Венесуелі.
 2. А ось найширшим водоспадом у світі вважається лаоська каскад Кхон. Його загальна ширина перевищує 10 км.
 3. Чи знаєте ви, що на півночі Росії водоспади називають падунами?
 4. Південноафриканський водоспад Вікторія (див. цікаві факти про Вікторію), відноситься до числа найпотужніших на землі. Його висота становить приблизно 120 м, шириною 1800 м. Це єдиний водоспад у світі має в один і той же час більше 1 км в ширину і понад 100 м у висоту.
 5. Мало кому відомо, що Ніагарський водоспад знаходиться в безперервному русі. Щорічно він зміщується в бік до 90 см.
 6. Вдень шум падаючої води Ніагари чути на відстані 2 км від водоспаду, а вночі до 7 км.
 7. Дослідники стверджують, що шум водоспаду позитивно впливає на душевний стан людини, допомагаючи йому боротися з занепокоєннями.
 8. Потужним водоспадом на землі є Ігуасу, що знаходиться на кордоні Аргентини і Бразилії. Він являє собою комплекс складається з 275 водоспадів. Цікавий факт, що в 2011 р. Ігуасу опинився у переліку семи природних чудес світу.
 9. На території Норвегії зосереджено безліч водоспадів. При цьому 14 з них є найвищими в Європі, а 3 входять в ТОП-10 найбільших за висотою падіння води в світі.
 10. Ніагарський водоспад є світовим лідером за кількістю переносимої води.
 11. Цікаво, що шум водоспадів допомагає птахам (див. цікаві факти про птахів) орієнтуватися в період перельотів.
 12. Найбільш популярним комплексом водоспадів в Росії є «33 водоспаду», розташовані неподалік від Сочі. І хоча їх висота не перевищує 12 м, ступеневу будову водоспадів являє собою чудове видовище.
 13. Найбільший штучно створений водоспад з’явився в Італії, завдяки зусиллям римлян. Висота каскаду Марморе досягає 160 м, де найвища з 3-х ступенів становить 70 м. Марморе входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 14. В Антарктиді знаходиться «кривавий» водоспад, вода якого має рудий колір. Це пов’язано з високим вмістом заліза у воді. Його джерелом є озеро, приховане під 400-метровим шаром льоду.

Це були найцікавіші факти про водоспади. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *