Цікаві факти про Володимира Мономаха

Цікаві факти про Володимира Мономаха

Цікаві факти про Володимира Мономаха – це чудова можливість дізнатися більше про руських князів. Він володів багатьма позитивними якостями і вніс величезний внесок у розвиток і зміцнення держави. Князь провів безліч важливих реформ, враховуючи інтереси нижчих верств населення.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Володимира Мономаха.

15 цікавих фактів про Володимира Мономаха

 1. Володимир Мономах (1053-1125) – князь київський, смоленський, переяславський і чернігівський. Крім цього він також був воєначальником, письменником і мислителем.
 2. В молодості Володимир навчався в Оксфорді, в Англії (див. цікаві факти про Великобританію). З цього випливає, що уже в ті роки, цей навчальний заклад користувався великою популярністю.
 3. Чи знаєте ви, що при хрещенні князь отримав ім’я Василь?
 4. Володимир Мономах вважається першим реформатором в історії Русі у тому сенсі, що йому вдалося здійснити ряд серйозних перетворень у житті суспільства.
 5. Після бунту селян, незадоволених діями лихварів, Володимир Мономах видав закон, згідно з яким лихварі не мали права віддавати своїх боржників у рабство.
 6. Самодержець приділяв велике значення духовності вважаючи, що саме завдяки їй можна об’єднати Русь. Власні думки він докладно виклав у праці «Повчання Володимира Мономаха».
 7. Згідно збереженим документам, князь серйозно захоплювався полюванням.
 8. Цікавий факт, що історики досі не можуть визначити ім’я матері Володимира Мономаха.
 9. Київський князь двічі перебував у шлюбі. Його першою дружиною була європейська принцеса, а друга – дочка хана печенігів.
 10. Від обох дружин у Володимира Мономаха народилося 8 синів і 3 дочки.
 11. Володимир Мономах уперше брав участь у військовій кампанії, коли йому ледь виповнилося 12 років.
 12. Один з онуків князя став монархом Данії.
 13. Добре всім відома шапка Мономаха, що зберігається в музеї, на кілька століть молодше, ніж сам Володимир Мономах. Ряд істориків вважають, що вона була подарована монгольським ханом князю Івану Калиті (див. цікаві факти про Івана Калиту).
 14. Володимир Мономах отримав таке ім’я по причині того, що припадав онуком візантійського імператора Костянтина Мономаха.
 15. Пам’ятники Володимиру Мономаху можна побачити, як у Росії, так і на Україні.

Це були найцікавіші факти про Володимира Мономаха. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *