У скільки років можна починати давати дітям гранат?

До гранату у лікарів ставлення особливе, так як цей фрукт викликає не тільки алергії, але і руйнує емаль зубів. Але при всьому при цьому негативні властивості проявляються тільки в тому випадку, коли ви не дотримуєтесь норми і вживаєте в їжу плоди кожен день. Знати з якого віку можна давати дітям гранат потрібно обов’язково, щоб не викликати алергію.

Коли можна давати дитині гранат

Гранат містить безліч корисних вітамінів і мікроелементів, які позитивно позначаються на організмі дитини. Але вводити його в раціон малюка потрібно акуратно і в малих кількостях, щоб уникнути виникнення алергічних реакцій або розлади шлунка.

Правильним рішенням буде спостереження за станом і поведінкою дитини після того, як він з’їв гранат. Тільки у разі повної безпеки можна продовжувати вживання фрукта.

Правила того, з якого віку можна давати дітям гранат і введення його в раціон:

 1. В раціон дитини гранат можна вводити, починаючи з одного року.
 2. На перших етапах це може бути виключно розбавлений сік у кількості не більше 100 мілілітрів один раз в тиждень.
 3. Таку підгодівлю можна давати тільки до обідньої годування, спостерігаючи за станом малюка.
 4. Використовувати для вживання в їжу можна тільки стиглий і соковитий гранат, в іншому випадку зростає ймовірність подразнення кислотою стінок шлунка, що негативно позначиться на самопочутті малюка.

При появі перших ознак подразнення, висипу або почервоніння на шкірі, варто відмовитися від вживання прикорму.

Будучи джерелом вітамінів, він може спровокувати алергічні реакції, тому в наступний раз до питання щодо вживання фрукта варто повертатися тільки після досягнення дитиною трьох річного віку.

Як правильно давати дитині гранат

Насправді є багато аспектів, які регламентують з якого віку можна давати дітям гранат і які правила потрібно дотримуватися. Тому консультація з педіатром не буде зайвою.

В іншому дотримуйтесь наступних правил:

 1. Навіть у випадку нормального засвоєння їжі, сік обов’язково повинен бути розведений кип’яченою і охолодженою водою. Велика концентрація цукру і поживних речовин може негативно позначитися на самопочутті малюка, ставши причиною болю в шлунку.
 2. Зернятка граната можна давати дитині тільки після трьох років. В іншому випадку зростає небезпека порушення роботи шлунку і кишечника. Крім того, у маленьких дітей не дуже добре розвинений ковтальний рефлекс, тому він може вдавитися.
 3. Щодо небезпеки запалення апендициту після вживання кісточок у педіатрів немає однозначної думки, але вони не рекомендують ускладнювати роботу кишечника, збільшуючи шанси на розвиток непрохідності. Якщо було з’їдено кілька кісточок, приводів для переживань немає, оскільки вони вийдуть природним шляхом.

Діткам до трьох років зерна граната можна давати не частіше двох разів на тиждень в кількості четвертої частини граната або 100 мілілітрів соку.

По мірі дорослішання норми можна збільшувати в два рази, даючи половину граната або 200 мл свіжого соку. Але такі норми виправдані і допустимі тільки при індивідуальній переносимості продукту і відсутності проблем зі сприйняттям його організмом.

Як правильно вибрати гранат для дитини

При першому вживанні фрукта батькам важливо для себе правильно визначити реакцію організму малюка, спостерігаючи за його поведінкою і можливими скаргами на дискомфорт або появи свербежу.

Знаючи з якого віку можна давати дітям гранат, потрібно правильно вибрати плід:

 1. Купується для дітей гранат повинен бути ретельно і правильно вибрано, крім зелені або неякісні плоди.
 2. Сірі зерна говорять про початок процесу бродіння, що робить плід небезпечним для вживання в їжу.
 3. М’який плід теж варто уникати, оскільки велика ймовірність того, що він постраждав при транспортуванні і втратив велику частину корисних і поживних властивостей.
 4. Ідеальним варіантом стане тільки гранат з щільною шкірою, рівномірними горбиками і нерівномірним забарвленням.
 5. З одного плоду середнього розміру повинно виходити 250 мілілітрів соку, який можна вживати тільки після розбавлення водою. Відразу після покупки плід повинен бути ретельно вимитий, щоб убезпечити малюка від потрапляння в організм мікробів, що знаходяться на брудному фрукті.

Підводячи підсумки

 1. Сік граната обов’язково розводять теплою водою.
 2. Зерна плода можна давати з трьох років.
 3. Вибирають для дітей тільки соковиті і стиглі плоди.
 4. Перед вживанням фрукт обов’язково вимити, незважаючи на те, що ви вживаєте тільки кісточки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *