В якому віці можна давати дитині ківі?

Багато мам починають замислюватися, з якого віку можна давати дитині ківі. Адже в них так багато корисного для організму малюка. Тому давайте спробуємо розібратися, як правильно вводити ківі в прикорм, щоб не викликати алергічних реакцій.

Користь ківі для дитини

Коли батьки обирають плоди для прикорму своєї дитини, вони в першу чергу орієнтуються на думки і відповіді фахівців, у тому числі і доктора Комаровського.

Доктор Комаровський стверджує, що регулярне вживання ківі дозволяє:

 1. Підвищити стійкість організму до атак інфекцій і вірусів. Це відбувається за рахунок великої кількості вітаміну С, що міститься в плоді.
 2. Поліпшити роботу серцевої системи.
 3. Налагодити роботу шлунково-кишкового тракту і усунути можливі запори.
 4. Зміцнити судини.
 5. Знизити рівень цукру в крові.
 6. Перешкоджати утворенню каменів у нирках.

Але всіх цих позитивних ефектів, як підкреслюють у своїх відповідях фахівці, можна досягти тільки в тому разі, якщо дотримуватися правила введення прикорму.

Можливу шкоду або негативний вплив на організм

Саме з тієї причини, що плід є екзотичним і невластивим для середніх широт, необхідно дуже ретельно підбирати період, коли плід можна давати для прикорму дитині. Так з якого ж віку вже можна давати дитині ківі?

Правильно побудований план введення такого прикорму дозволить уникнути багатьох проблем. На думку і відповідей фахівців, вводячи такого роду прикорм треба бути дуже обережним.

Причини застереження лікарів наступні:

 1. В першу чергу загрожує поява різних алергічних реакцій. Важливо батькам розуміти, що проявлятися алергія може – висипом, різними почервонінням і свербінням шкіри, алергічним ринітом, сльозоточивістю очей.
 2. У дитини може порушитися процес травлення.

Як правильно вводити ківі в прикорм

Коли у батьків виникає основне питання, з якого віку можна давати дитині разом з іншим прикормом ківі, необхідно прислухатися до відповідей спеціаліста Комаровського. Розглянемо, в чому вони полягають.

До 6 місяців дитина повинна перебувати виключно на грудному молоці або на спеціалізованих сумішах. Ніякого прикорму у вигляді фруктів, в тому числі і ківі, батьки не повинні йому давати.

Коли малюкові виповнюється 12 місяців, батьки можуть починати вводити додатковий прикорм, враховуючи стан здоров’я кожної конкретної дитини. Важливо, щоб у нього не було помічено ніяких алергічних реакцій до цього.

До того ж, щоб не допустити появи алергії, важливо починати вводити прикорм з самих маленьких порцій. Початкова доза повинна становити не більше 1/2 чайної ложки м’якого плода. Причому, необхідно стежити за тим, щоб плід був дійсно м’який. Його слід досить інтенсивно розім’яти в кашку.

До того ж важливо враховувати ряд правил, основне з яких говорить – не вводити відразу 2 нових продукти харчування одночасно в маленькій дитині прикорм. Це важливо витримувати, так як може виникнути така ситуація, коли у дитини відразу після введення двох або трьох нових продуктів, виникає алергія.

В цьому випадку батько не може зорієнтуватися, на що саме виникла негативна реакція організму. А якщо звичайне харчування буде доповнено лише ківі, то можна відразу побачити реакцію з боку організму на таке нововведення. У разі негативної реакції цей екзотичний фрукт слід виключити з подальшого раціону.

Якщо все пройшло нормально з першого разу, то можна давати ківі не більше ніж 2 рази в тиждень по 1/2 чайній ложці. Такий режим зберігається протягом 2-4 тижнів, і тільки потім можна збільшити порцію до 1 чайної ложки. Новий обсяг утримувати ще 3-4 тижні. Таким чином, поступово збільшувати кількість.

Приблизно в 1,5 року можна дати малюкові відрізану скибку ківі, попередньо очистивши її від шкірки.

У віці від 3 років можна давати дитині плоди ківі в кількості 1/2 штуки або 1 невеликий плід, але всього лише 1-2 рази в тиждень.

Такі обмеження вводяться з-за того, що фрукт є екзотичним і не виростає на території проживання дитини. З цієї причини, із-за тривалого транспортування плодів до кінцевого споживача, проводиться їх інтенсивна обробка для збільшення терміну лежкості. Незважаючи на те, що шкірка плоду очищається, все ж частина хімічних реагентів може потрапляти в м’якоть і негативно впливати на здоров’я малюка.

Саме з-за цього лікарі, в тому числі і доктор Комаровський, рекомендують завжди обмежувати кількість екзотичних фруктів, що вводяться в раціон маленької дитини.

Форма, в якій можна вживати фрукт

Коли батьки розуміють, з якого віку можна давати дитині ківі, необхідно також розглянути ще і способи його подачі. Можна їсти його не тільки у свіжому вигляді, але і у вигляді пюре або варити з неї компоти. Добре додавати ківі в якості одного з інгредієнтів фруктового салату для малюків у віці від 2-3 років.

Дотримуючи всі ці рекомендації, можна уникнути негативної реакції дитячого організму на введення нових незвичних страв в харчування малюка.

Підводячи підсумки

З усього вищесказаного можна зробити висновок:

 1. До 6 місяців дитині не можна давати ківі, так як його організм ще не готовий до вживання нової екзотичної їжі.
 2. В 12 місяців можна починати вводити додатковий прикорм. Спочатку припустимо спробувати дати 0,5 ч. л. ківі 2 рази в тиждень.
 3. Можлива алергічна реакція, тому потрібно ретельно спостерігати за реакцією організму на введення такого прикорму.
 4. З 3 років, при відсутності алергії на фрукт, дозволяється давати 0,5-1 фрукт 2-3 рази в тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *