чому немовля гикає після годування

З-за чого гикає новонароджена дитина після годування

Ситуації, коли новонароджені гикають після годування, зустрічаються досить часто і побоюватися цього не варто. У більшості випадків такі напади не пов’язані з якими-небудь патологіями або проблемами дитини і проходять самі собою. Але батьків все-таки цікавить, чому це відбувається і що робити.

Механізм гикавки

Напад гикавки виникає із-за скорочення діафрагми в результаті її роздратування і стимуляції. Треба сказати, що в ранньому віці ця м’яз, що відокремлює грудну клітку від черевної порожнини, проявляє особливу чутливість до різних дратівливих чинників, тому у немовлят таке явище спостерігається досить часто.

Причини гикавки після годування

Гикавка у немовлят може виникнути з кількох причин. Але, найчастіше, поява нападів буває спровоковано порушенням режиму харчування або особливостями будови травного тракту немовляти.

Основні причини:

  1. Рясне годівля. Не варто перегодовувати малюка, інакше ікоту не уникнути.
  2. Неправильне положення під час годування. Такої помилки найчастіше допускають недосвідчені мами, які тримають немовляти майже в горизонтальному положенні. Малюк заковтує зайве повітря, з-за чого відбувається утворення повітряного прошарку, що провокує напад гикавки.
  3. Здуття живота. Мова йде про випадки, не пов’язані з неправильним харчуванням. Причини скупчення газів можуть бути різними, але гикавку викликають саме ті умови, при яких виникає здуття.

Всі представлені вище ситуації, пов’язані з особливостями роботи шлунково-кишкового тракту немовляти.

Але є і інші причини, чому дитина гикає після годування.

Наприклад, нерідко це відбувається через перезбудження. Єдине, що можна робити в такій ситуації, це забезпечити дитині прийом їжі в спокійній обстановці, усунувши всі джерела роздратування.

Також до ікоти і зригування можуть привести будь-які емоційні потрясіння або спрага і бажання пити.

Доктор Комаровський не заперечує, що іноді провокуючим фактором стає переохолодження дитини, оскільки тривале перебування на холоді перешкоджає нормальному прийому їжі. Але, на його думку, це одна з найбільш рідкісних причин виникнення гикавки.

Він вважає таке явище природною реакцією маленького організму на зміну температури навколишнього повітря: похолодання провокує підвищення м’язового тонусу, що викликає напругу м’язів черевного преса. У підсумку, шлунок починає тиснути на діафрагму, провокуючи поява гикавки.

Це не говорить про те, що малюк замерз, а лише свідчить про правильної адаптації малюка до зміни температур.

Перш ніж приступити до вирішення проблеми, необхідно з’ясувати, чому саме новонароджена дитина гикає після годування. Насправді, знизити ймовірність появи таких нападів нескладно, і що при цьому робити підкаже відомий лікар Е. Комаровський.

Рекомендації лікаря Комаровського

Молоді мами часто губляться при появі гикавки у немовляти. Після того, як він відригнув, необхідно зупинити прийом їжі і почекати деякий час, поки шлунок малюка прийде в норму. Також слід враховувати й умови, при яких проводиться годування: обстановка повинна бути спокійною, всі вказані фактори потрібно виключити.

Дитину приводять у вертикальне положення, щоб накопичився повітря могло вільно вийти.

ікота у новонароджених

Комаровський рекомендує відрегулювати кількість споживаної їжі, оскільки в більшості випадків дитина гикає після годування саме через переїдання. Крім цього, слід звертати увагу на положення дитини і домогтися правильного захоплення грудей дитиною, що знаходяться на природному вигодовуванні. Це допоможе уникнути газоутворення.

Після годування немовля ще деякий час повинен перебувати у вертикальному положенні, що допоможе йому швидше відригнути зайве, а також позбутися від повітря, який був захоплений при ссанні грудей.

Соска для годування дитини-штучника не повинна мати занадто великі отвори, через які подається їжа. Краще всього придбати спеціальну антиколикову соску, у відповідності з віком дитини.

Нерідко дитина починає гикати з-за спраги, яка може виникнути із-за того, що малюк дуже тепло одягнений — він потіє і у нього пересихає в роті. У цьому випадку необхідно зняти зайвий одяг і дати йому попити.

Як правило, тривалість гикавки не перевищує 10-20 хвилин, але якщо напад триває більше трьох годин – це привід звернутися до лікаря.

Щоб вранці не виникло напади гикавки, Комаровський рекомендує напоїти малюка після пробудження водою, при цьому спати він повинен при вологому і прохолодному повітрі.

Дуже важливо не укладати дитину відразу ж після прийому їжі. Необхідно деякий час потримати його у вертикальному положенні.

Підводячи підсумки

  1. Гикавка виникає з-за мимовільного скорочення діафрагми – м’язи, що розташована між грудною кліткою і черевною порожниною.
  2. Найчастіше, новонароджені гикають після годування під впливом сухого повітря або із-за порушення правил організації харчування.
  3. Перш ніж визначитися, що робити в такому випадку, слід з’ясувати, чому саме відбувається судорожне скорочення діафрагми.
  4. Щоб допомогти дитині, рекомендується привести його у вертикальне положення – це допоможе зригування і забезпечить вільний вихід скупчився повітря.
  5. З метою профілактики необхідно забезпечити немовляті спокійний сон в прохолодному приміщенні з достатнім рівнем вологості повітря. А після пробудження йому дають попити води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *