як встановити унітаз

Установка унітазу своїми руками

Як говорить народна мудрість, будь-який будівельний процес повинен починатися з організації туалету, тому установка унітазу в приватному будинку своїми руками, із застосуванням покрокової інструкції, повинна бути організована за всіма правилами. Сантехніка по праву займає важливу нішу в обладнанні комфорту, як в приватному будинку, так і квартирі. Важливо не тільки підібрати елементи сантехніки, але і забезпечити правильну їх установку.

Як робити все правильно

Щоб правильно поставити унітаз і бачок на місце, потрібно мати хоча б елементарні знання в даній сфері. Звичайно, можна піти найпростішим шляхом і запросити для цієї справи майстрів, який швидко встановлять сантехніку. Але і викласти за це доведеться чималу суму, оскільки такі послуги коштують недешево. Можна також подумати над тим, як зробити поєднану ванну з туалетом своїми руками.

А якщо докласти трохи зусиль і витратити свій час, то можна зробити все самостійно і абсолютно безкоштовно. Зате потім ви будете знати, що це зроблено своїми руками. Не варто забувати, що поставити нову сантехніку не так складно, а ось демонтувати стару – ось це завдання більш важлива.

Сучасний унітаз – комфорт і стиль

Вибір унітазу для приватного будинку

Сучасний ринок представлений різноманіттям моделей, які відрізняються не тільки формою, а й функціональними особливостями. Вибирати необхідно так, щоб купується сантехніка максимально відповідала вашим вимогам та індивідуальним особливостям приміщення. Це актуально, якщо ви самі вибираєте будуєте каналізаційну систему на дачі своїми руками.

Все ж відмінності даних виробів можуть бути за такими параметрами.

 • Матеріал, з якого виготовлений прилад. Найпопулярнішими варіантами в наш час є фаянсові, порцелянові, сталеві, пластикові і кам’яні сантехнічні прилади. Камінь популярний як натуральний, так і його штучні аналоги. Не можна сказати з повною гарантією, що якийсь конкретний матеріал краще або навпаки не так гарний. Справа в тому, що всі вони мають і плюси, і мінуси, які важливо враховувати при покупці унітаза.

Важливо: незалежно від обраного матеріалу приладу, ви можете встановити його самостійно. Оскільки монтажні роботи проводяться за однією схемою.

Матеріал не впливає на монтажні роботи
 • Конструкція чаші унітазу. Існує кілька видів чаші – тарілчаста, воронкоподібна і козырьковая. Останній тип всі частіше вибирають покупці з-за його особливостей конструкції. Тепер всі ненависні бризки залишаться позаду. Весь вміст в такому разі надходить безпосередньо в отвір зливу.
Тип чаші має значення
 • Вид випуску. При цьому покупцям доступні такі варіанти приладів: прямий злив, горизонтальний злив, косою злив. В даному випадку необхідно брати до уваги те, яка каналізаційна система проведена в самому будинку. Адже окремі деталі можуть бути розміщені в підлозі або стінах приміщення, в якому проходить установка унітазу.
 • Варіанти установки бачка для зливу. Тут є багато різновидів його розміщення. Можна встановити бачок прямо на задню половину самого унітазу. А ще можна зробити його окремим елементом і повісити на стіну. Зараз надзвичайну популярність завоювали бачки, які легко заховати за особливими спорудами, які називаються інсталяціями. При цьому зливний бачок ховається з виду, не навантажуючи інтер’єр ванної кімнати. Але, тим не менше, використання залишається таким же комфортним і зручним.
Інсталяції вже нікого не дивують
 • Зовнішність. Сантехніка повинна органічно вписуватися в загальну картину інтер’єру приміщення. Крім сучасного вигляду слід не забувати, що він повинен залишатися привабливим для своїх постійних власників.
 • Цінова політика. Всі перераховані вище параметри надзвичайно важливі. Але все впирається в реальну вартість елементів сантехніки. Важливо підібрати варіант, який поєднає в собі потрібні якості і прийнятну ціну.

Як бачите вибрати хороший унітаз справа серйозна. Якщо підійти до вирішення питання відповідально, то в кінцевому результаті ви отримаєте якісний і сучасний унітаз за доступною ціною. Головне ґрунтуватися не тільки на особистих побажаннях, але і на індивідуальних особливостях вашого приватного будинку. Також завчасно почитайте про те, як почистити унітаз від сечового каменю.

Правильна підготовка – половина шляху

Ви вже вибрали унітаз і навіть встигли його придбати? Тоді не поспішайте приступати до його встановлення. Варто витратити ще трохи часу на деякі дії, без яких ви не досягнете хорошого результату. Тут важливо, який підлога у вашому домі. Адже від цього буде залежати манера монтажних робіт:

 • для дерев’яної підлоги необхідно організувати особливу тафту. Вона виконає роль якоїсь бази, на яку буде надалі встановлений сам унітаз;
 • для бетонної підлоги застосовують розчин цементу і піску;
 • для кахельного статі знадобитися спеціальний клей. Тут не варто економити на якості сполучного матеріалу.

Також підготовчі роботи залежать від того, встановлюється сантехніка в новому будинку або належить заміна старих сантехнічних виробів. Насамперед слід перекрити систему подавання води в будинку. Потім потрібно злити воду з самого зливного бачка. Слід також прибрати, як і сам старий унітаз. Демонтажні роботи безпосередньо залежать від того, який тип унітазу у вас встановлений, і який тип підключення тут був використаний раніше. В основному не обійтися без кувалди. Так що будьте готові до того, що унітаз буде зіпсований, а його цілісність порушена, як на фото.

Старий унітаз повинен бути прибраний

Важливо: зливний бачок обов’язково потрібно від’єднувати від системи подачі води, а злив унітазу від каналізаційної системи.

Монтаж санвузла своїми руками

Для того, щоб установка приладу пройшла правильно, слід вивчити встановлюється конструкцію. Наприклад, завчасно заховати батареї опалення в туалеті. Головні елементи унітазу однакові для будь-якої моделі або виробника:

 • стульчак (може бути сидіння з кришкою);
 • чаша;
 • зливний бачок.

Основна ланка всієї конструкції – чаша. Рівень гігієнічність експлуатації безпосередньо залежить від її форми. Вибір стульчака залежить тільки від індивідуальних параметрів самого унітазу. Матеріалом може бути пластик, дюропластів, дерево або тканину. Якщо говорить про сидіння, то воно може бути звичайним або обладнаним різними функціями – ароматизатор, крісло для дітей, конструкція для людей з обмеженими можливостями і так далі.

Підставка для дітей дозволить дитині відчувати себе комфортно

Не обійтися і без бачка для зливу. Адже саме він дозволяє весь вміст унітазу відправити в каналізацію. На ринку представлені моделі з чавуну, кераміки, пластику та нержавіючої сталі. Тут вибір тільки за вами.

Зливний бачок – важлива складова унітазу

Перед тим, як самостійно встановлювати сантехнічний прилад потрібно подбати про наявність інструментів, без яких буде складно обійтися:

 • дриль;
 • шуруповерт;
 • гайкові ключі;
 • молоток;
 • шурупи;
 • прокладки потрібного розміру (гумові);
 • набір дюбелів;
 • труби, щоб підключитися до каналізаційної системи (з пластику, фана або гофри);
 • мастило на основі силікону для сантехніки.

Крім цього, в залежності від типу підключення, доведеться мати під рукою:

 • маркер, щоб робити розмітку;
 • для установки на старий підлога з дерева не обійтися без тафти (особлива дошка, на якій кріпиться унітаз);
 • епоксидний клей (у разі монтажу приладу на клей);
 • наждачний папір;
 • пакля і сурик для фінальної обробки.

Для того щоб знати, який вид унітазів необхідний для вашого приміщення і яким чином він буде підключатися до каналізаційної труби, слід дізнатися про те, як встановлено ваш старий унітаз і як розташована зливна труба.

 1. Вертикально. Труба вертикально йде в підлогу. Такий тип установки переважно зустрічається в будинках старої споруди, оскільки такий варіант вважається застарілим.
 2. Горизонтальний. Труба йде паралельно підлозі. Даний тип є найпопулярнішим видом розміщення труб каналізації в будинку.

Коли унітаз підібраний до системи каналізації, можна приступати до його самостійній установці. Покрокова інструкція вам у цьому допоможе.

 • Спочатку слід відключити техніку – пральна і посудомийна машини, бойлер.
 • Також важливо перекрити центральний вентиль, щоб перекрити доступ води.
 • Прибравши старий унітаз потрібно зробити розмітку маркером. Розміткою означає точне місце для встановлення нового приладу і розміщення потрібних комунікацій.

Далі монтажні роботи будуть відрізнятися в залежності від матеріалу підлоги. Ми детально розберемо кожний з них.

Дерев’яна підлога

Якщо підлога ванної кімнати зроблений з дерева, тоді після розмітки алгоритм дій повинен бути наступним:

 • підібравши необхідні труби для з’єднання унітазу із системою каналізації, потрібно зібрати воєдино всю конструкцію;
 • на дерев’яній підлозі слід зробити ще одну розмітку, щоб визначити, де буде кріпитися пристрій до самого підлозі;
 • якщо в будинку вертикальне влаштування каналізаційних труб, тоді слід визначити і проробити отвір для труби;
 • для дерев’яної підлоги характерно використання особливої панелі з дуба, яку називають тафта. Її перед монтажем обов’язково слід обробити спеціальним засобом для захисту від корозії. На тафти слід зробити розмітку, за якою буде здійснюватися подальше кріплення унітазу;
 • на підлогу викладається прошарок з бетонного розчину, а на саму прошарок встановлюється тафта. Подальший монтаж буде продовжуватися лише після того, як бетонний розчин добре просохне і затвердіє;
Монтаж тафти
 • коли тафта надійно прикріплена до дерев’яної підлоги, можна починати установку самого приладу. Тут потрібні шурупи, якими сантехніка кріпиться до тафти. Перед використанням шурупи бажано обробити відповідною змазкою;
 • щоб захистити всю конструкцію потрібно встановити прокладки з гуми, які будуть перешкоджати протіканню.
Унітаз з установкою на дерев’яну підлогу

Важливо: використання тафти обов’язково для старих будинків, де підлога має нерівності або інші дефекти. В такому випадку підставка дозволить зберегти санвузол на багато років. Якщо її не використовувати при установці, то велика ймовірність, що унітаз потріскається, перекосить і вийде з ладу незабаром. А про те, як встановити унітаз в квартирі, причому зробити це своїми руками, наступне відео розповість краще.

Плиткова підлога

Якщо ж ви володар ванної кімнати з бетонною підлогою, на якому покладена плитка, установка унітазу буде проходити трохи по-іншому. Тут тафту можна не використовувати взагалі. В такому разі прилад буде розміщуватися на самій підлозі. Кріплення буде вже не шурупное, а за допомогою дюбелів.

 1. Всі отвори слід добре очистити від бруду і сміття.
 2. Далі вони рясно змазують і заповнюються силіконом. Після цього слід швидко вставити в отвори дюбелі.
 3. Щоб запобігти витоку, підлогу по периметру установки не перешкодить обробити спеціальним герметиком.
 4. Тепер можна ставити прилад на місце. При цьому на місце ставляться втулки, та болти туго вкручуються.
 5. Коли установка завершена потрібно надіти заглушки для досягнення естетичного зовнішнього вигляду.

Важливо: якщо помітні сліди герметика або виступають його надлишки, то потрібно акуратно його прибрати. Для цих цілей добре підійде звичайний шпатель.

Унітаз на плитковій підлозі

Установка унітазу на клей

Незалежно від статі і моделі санвузли найбільш елементарним варіантом монтажу є установка на клей. Найчастіше використовують епоксидний клей. Якщо ви вибрали такий варіант монтажу, то тут теж важливо робити все поетапно.

 1. Як поверхню підлоги, так і поверхню унітазу (нижня частина) необхідно добре очистити від пилу і забруднень.
 2. Якщо підлога з дерева, то слід трохи потерти його наждачним папером.
 3. Перед нанесенням клею обов’язково потрібно провести знежирення місця, на яке буде «посаджений» унітаз і низ самого приладу. Для цього можна використовувати будь-розчинник.
 4. Потім на кожну поверхню наноситься клей, і його шар повинен бути не більше 4 мм
Товщина клейового шару дуже важлива
 1. Санвузол ставиться на місце відповідно з розміткою і добре притискається до підлоги. Це дозволить максимально зчепитися обох поверхонь. На даному етапі важливо стежити за розміщенням розтруба. Він повинен бути строго паралельно каналізаційній трубі.
 2. За допомогою м’якої мокрої ганчірки або губки потрібно прибрати клей, який зайвий і визирає по краях. Надалі прибрати його буде дуже проблематично.
 3. Коли все завершено, бажано дати мінімум півдоби для остаточного висихання клею. Так ви забезпечите ідеальне закріплення санвузла.
 4. Через 12 годин можна приступати до подальших робіт з підключення сантехніки.

Більше практичних порад, про те, як встановити унітаз на плитку, використовуючи тільки свої руки та інструменти, можна подивитися на відео.

Тепер слід прикріпити і підключити зливний бачок. Тут все досить просто, але тільки якщо ви знаєте, який тип бачка ви монтуєте:

 • розміщений знизу (унітаз-компакт). Чаша з поверхнею, на яку кріпиться бачок;
 • вбудований. Санвузол вішається на стінку, а бак з водою вже є всередині. Натиснувши на кнопку на стіні, вода змиває все в санвузлі;
 • автономний. Бак знаходиться вгорі. З’єднання з пристроєм відбувається за допомогою зливної труби. Для змиву потрібно смикати мотузочку або ланцюжок.

Докладна установка зливного бачка унітазу для монтажу своїми руками для кожного типу бачка подана у відео.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *