В якій країні найбільше озер

В якій країні найбільше озер

В якій країні найбільше озер? Чи задавалися ви коли-небудь таким питанням? Варто відзначити, що озера не є частиною Світового океану, а являють собою лише замкнуті поглиблення суші, в яких накопичується вода. Вони відіграють важливу роль в екосистемі, будучи одним з компонентів гідросфери.

Сьогодні ці водойми активно вивчаються вченими в усьому світі. Наука, що займається дослідженням озер, називається лимнологией. Станом на сьогодні сумарна площа озер у всьому світі становить близько 1,8% суші (2,7 млн км2).

Отже, перед вами представлені країни, в яких зосереджено найбільше озер на землі.

ТОП-4 країн за кількістю озер

Канада

В Канаді (див. цікаві факти про Канаду) розташовується найбільша кількість озер на планеті, унаслідок чого вона володіє величезними запасами прісної води.

Великі озера являють собою найбільший за площею джерело прісної незамерзаючої води в світі. Загалом тут налічується понад 2 млн. озер, 536 з яких займають площу понад 100 км2.

Росія

Чисельність озер Росії також коливається в межах 2 млн. Тут знаходиться найбільше озеро світу – Байкал, площею 31 500 км2. Крім цього узбережжя держави омиває Каспійське море (див. цікаві факти про Каспійськe морe), яке також можна класифікувати, як безстічне озеро.

Цікаво, що Російська Федерація поступається Канаді за чисельністю озер, однак перевершує її за сумарною їх площі.

Фінляндія

В цій порівняно невеликій країні зосереджено приблизно 190 000 озер, що покривають 9% її території. Майже всі озера рясніють численними затоками, півостровами й островами, сполученими між собою водними каналами і утворюють розгалужені озерні системи.

Цікавий факт, що у Фінляндії також можна побачити кратерні озера, що виникли в результаті падіння небесних тел.

Швеція

В Швеції (див. цікаві факти про Швецію) приблизно така ж кількість озер, як і у Фінляндії. Вони займають близько 10% площі країни, граючи важливу роль в екосистемі. Найбільшим озером є Венерн (5545 км2).

Це були найцікавіші факти про країни з найбільшою кількістю озер на планеті. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *