коли діти починають ходити

В якому віці діти починають ходити самостійно?

На те, коли маленькі діти починають ходити самостійно, впливає цілий ряд факторів. В тому числі й індивідуальні особливості організму.

Що норма, а що патологія

З точки зору педіатричної науки, існують певні норми фізичного розвитку дитини по місяцях і роках життя. Згідно з ними, більшість малюків починає стояти з підтримкою батьків або тримаючись за бортик ліжечка, в 7-9 місяців.

Абсолютно без підтримки робити перші кроки вони можуть до 10-12 місяців. Але це не означає, що якщо дитина не навчилася ходити в 1 рік і 2 місяці, необхідно бити тривогу і говорити про патології.

Перш ніж прийняти рішення про додаткові заходи, необхідно придивитися до неї уважніше. І робити це повинен, в першу чергу, педіатр. Якщо він вважатиме малюка здоровим, то доведеться трохи почекати, щоб дозволити йому самостійно вибрати підходячий для перших кроків час.

Згідно з даними медичної статистики, терміни прямоходіння знаходяться в межах від 10 до 15 місяців. Але практичні результати іноді сильно відрізняються від цих показників, так як всі діти індивідуальні.

Доктор Комаровський, зокрема, закликає батьків не орієнтуватися на середні статистичні норми, що коли діти починають ходити самостійно, так як це, на його думку, сприяє неврозу у них і у дитини.

Норма у дівчаток

Якщо вірити статистиці, то дівчата нерідко роблять спроби ходити раніше хлопчиків, але в реальності дуже складно передбачити, як буде проходити розвиток окремо взятої дитини. Якщо маля досить дебела, то, швидше за все, вона піде пізніше. Те ж можна сказати і про однолітків-хлопчиків.

Худенькі малюки досить часто намагаються ходити раніше, ніж інші. А взагалі, цей момент залежить від безлічі факторів. Фахівці говорять про те, що якщо батьки дитини почали ходити рано, то ймовірність того, що дочка повторить їх досвід, зростає.

Трапляється і таке, що дівчинка починає ходити в неповні 9 місяців, це не є привід для занепокоєння, але в той же час вважається великою рідкістю. В цілому, в питанні, коли діти починають ходити самостійно, можна орієнтуватися на норми, які знаходяться в межах від 9 місяців до півтора років.

Норма у хлопчиків

Що стосується хлопчиків, то тут також складно виявити які-небудь встановлені норми. Раніше існувала стійка думка, згідно з яким приналежність до статі мала значення. Зараз же, якщо запитати сучасних педіатрів, у скільки починають ходити хлопчики, вони дадуть відповідь: «Так само, як і дівчатка, по-різному».

Буває так, що в одних батьків син виявляється настільки розвиненим, що вже 10 місяців здійснює перші впевнені кроки, причому навіть без підтримки. А сусідський хлопчик відстає від нього, що зовсім не говорить про те, що він має якісь відхилення від норми. Ось чому так складно визначити точно, коли хлопчики починають ходити самостійно.

З іншого боку, існує комплекс заходів, спрямованих на те, щоб дитина пішла раніше. До них можна віднести вправи, масаж, гімнастику. Також велику користь мають водні процедури, що зміцнюють вестибулярний апарат. Всі ці заходи повинні відповідати віку дитини і підбиратися фахівцем індивідуально.

Думка доктора Комаровського

Що думає щодо того, коли діти починають ходити самостійно, Євген Комаровський? Знаменитий педіатр вважає, що на цей показник впливають і психологічні фактори, які можуть значно відсунути терміни.

Маються на увазі:

  1. Різні патології, зокрема, інфекційні, які впливають на активність дитини, іноді послаблюючи його імунітет і припиняючи спроби до здійснення перших кроків.
  2. Невдалі спроби ходити, які закінчилися ударами, падіннями. Все це відлякує малюка, і він боїться деякий час повторювати сумний досвід.

Іншим цікавим моментом при розгляді питання, коли діти починають ходити самостійно, згідно з нормами, виступає повзання. Що стосується цього вміння, то воно не має жодного зв’язку з навичками прямоходіння. Є малюки, які довго пересуваються на четвереньках, тоді як інші зовсім не повзають, а відразу ж пробують ходити.

Як би там не було, відомий педіатр вважає, що немає необхідності спеціально навчати дитину цього навику. Але що проводяться щодня гімнастика і масаж сприяють поліпшенню загального розвитку малюка, допомагають зміцнити його м’язи. Коли дитина буде готова до перших кроків, завдяки такому комплексу заходів вони будуть більш впевненими.

Є розмежування по статі щодо того, коли діти починають ходити самостійно? На думку Комаровського, цей фактор ніяк не впливає на розглядуване питання. Педіатр заперечує можливість судження про терміни формування здатності ходити з того, хлопчик це чи дівчинка.

Підводячи підсумки

  1. Загальноприйнята вікова норма, коли дитина починає ходити, – період з 9 місяців до півтора років. Це правило справедливо як для хлопчиків так і для дівчаток.
  2. Прискоренню навичок ходьби сприяють індивідуально підібрані фахівцями масаж і гімнастика. Додаткові пристосування на зразок ходунків можна, але не варто садити в них дитини надовго.
  3. Доктор Комаровський вважає, що не варто переживати, якщо дитина не вписується в загальноприйняті стандарти. Краще обстежити його у фахівця, і якщо патології не виявилося, то продовжувати робити рекомендовані для зміцнення м’язової і кісткової тканини вправи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *