схема в'язання рукавиць спицями

В’язання рукавиць з малюнком – спицями: схеми з описом і фото

Рукавички – дуже теплий затишний і стильний аксесуар. Рукавиці в’язані спицями може дозволити собі будь–яка рукодільниця, навіть починаюча. Вони дуже прості в роботі і результат не змусить себе чекати. Для того, щоб отримати пару теплих і стильних рукавичок потрібно буде витратити один або кілька вечорів.

У статті далі ми розглянемо в’язання рукавиць з малюнком спицями, схеми, опис та фото різних моделей. Малюнок на рукавицях може бути вив’язаним за схемою, вишитим, жакардовим або пришивним. Елементи малюнка можна зв’язати або привалять з вовни для валяння. Варіантів безліч, давайте розберемося з усіма по черзі. Але спочатку трохи про те, яка пряжа підійде для в’язання рукавиць.

Вибираємо нитки і спиці для рукавичок

Для в’язаних рукавичок і рукавиць варто вибирати не дуже товсту нитку. Добре лягати в виробі буде нитка завдовжки 200 – 250 метрів у 100-грамовому моточку. Товщі нитки брати не варто, тоді будуть труднощі з вивязуванням пальчика. Якщо пряжа тонше зазначеної вище, то можна в’язати в 2 нитки.

Для рукавичок з малюнком потрібно брати звичайну змішану пряжу. Це напіввовна з різними варіантами складу. Підійде та нитка, в якій навпіл шерсть з акрилом. Для пухнастих рукавиць можна використовувати альпаку або додавати тонку нитку мохеру або кід–мохеру до основної нитки.

як зв'язати рукавички
Рукавиці з кід–мохеру виходять найтеплішими

Що стосується спиць, то зазвичай рукавиці плетуть на 4 спицях. Для цього використовують набір з 5 панчішних двосторонніх спиць. Номер спиць можна взяти відповідно до рекомендацій на пряжі або особливостям в’язання. Універсальними для рукавичок будуть номери 2,5 або 3.

Далі розглянемо принцип в’язання рукавиць спицями, який можна використовувати для рукавичок з малюнком, а схеми, описи і фото надано у статті далі.

Принцип в’язання рукавиць

Рукавиці можна в’язати різними способами, розглянемо найпоширеніший спосіб на 4 спицях. Будь–які рукавиці можна зв’язати з цього опису, як прості, гладкі, так і рукавиці з малюнком, просто опираючись на схему обраного візерунка.

Для початку потрібно розрахувати кількість петель. Це робити просто, потрібно зв’язати зразок, виміряти обхват долоні і вирахувати необхідну кількість петель. В середньому для обхвату долоні 20 сантиметрів потрібно набрати 40 петель. Опис розрахований на цю кількість петель, але його легко підкоригувати під свою кількість.

схема в'язання рукавиць спицями
Як в’язати рукавиці правильно

Підготуємо пряжу і спиці і приступаємо:

  1. Набираємо 40 петель і, пров’язуючи перший ряд гумкою 1 на 1, розподіляємо по 10 петель на кожну спицю.
  2. В’яжемо по колу гумку 1 на 1 кілька рядів. Гумку робимо 5-7 сантиметрів або згідно із задумом.
  3. Далі починаємо в’язати лицьовими петлями. Деякі радять тут робити додавання, але вони не потрібні, особливо, якщо долоня не широка, так як гумка звужує полотно, а лицьові ряди роблять полотно ширше з тією ж кількістю петель. В’яжемо лицьовими петлями кілька рядів (10-12) до формування великого пальця. В процесі в’язання краще приміряти рукавичку на себе.
  4. Для формування великого пальця на першій спиці пров’язуємо 1 петлю і відкладаємо наступні 7 петель на нитку або шпильку. Набираємо нові 7 петель на спицю і продовжуємо в’язання по колу ще сантиметрів 10-15, поки рукавичка не досягне висоти мізинця.
  5. Починаємо округляти носок. Для цього робимо зменшення в кожному ряду, пров’язуючи разом по 2 крайні петлі з 2 і 3 спиць і з 4 і 1 спиць поки на спицях не залишиться 6 петель. Їх стягаємо петлею. Так ми зв’язали праву рукавицю. Ліву в’яжемо аналогічно, тільки петлі для великого пальця знімаємо з другої спиці, спочатку провязав 2 петлі, потім прибираємо 7 петель на шпильку, набираємо нові і пров’язуємо залишившусь 1 петлю.
  6. Тепер в’яжемо великий палець. Переносимо зняті петлі на спицю і по колу набираємо ще 14 петель. Розподіляємо всі петлі на 3 або 4 спиці, як зручно. В’яжемо по колу лицьовими петлями сантиметрів 5, поки висота пальця не досягне потрібної довжини. Далі всі петлі пров’язуємо по 2, потім у наступному ряду ще раз всі залишившісь петлі по 2 і стягаємо петлі що  залишилися.

Рукавиці готові. Заховуємо кінчики ниток і насолоджуємося результатом. Для того, щоб зв’язати рукавиці з візерунком з кіс або жаккардом або ажуром, можна використовувати цей принцип в’язання і спиратися на схему візерунка, вив’язуючи його на лицьовій стороні рукавиці (на 3 і 4 спицях). Фото, схеми і опис в’язання рукавиць з малюнком спицями розглянемо далі.

Рукавиці з візерунком із кіс

Для роботи над цими рукавицями візьміть набір з 5 панчішних спиць і пряжу сірого відтінку метражем 250 метрів в 100 грамах. Наберіть на спиці потрібну кількість петель (дивіться схему) і в’яжіть гумкою 2 на 2 сантиметрів 10 або 12.

рукавиці в язані спицями
Як зв’язати рукавиці з візерунками з кіс

Таку довгу гумку ми робимо для того, щоб сформувати підворот на рукавицях. Потім переходимо до вив’язування візерунка.

Спирайтеся на схему, наведену далі. Ці рукавиці поєднують візерунок з кіс на лицьовій стороні і лицьову гладь на поверхні долоні. На відстані 4-5 см від гумки не забудьте відкласти петлі для великого пальця. Мисок заокруглюємо за схемою.

Рукавиці ягідного кольору з візерунковою вставкою

Для роботи буде потрібно набір з 5 панчішних спиць і пряжа ягідного кольору, напівшерсть, метражем 250 м на 100 гр.

Ці стильні рукавички в’яжуться за описом, наведеним вище, але вивязуєтся смуга з візерунком на 3 і 4 спицях. Смугу потрібно в’язати за схемою, наведеною далі.

вязання рукавиць спицями
Як зв’язати рукавиці з візерунковою вставкою

Спочатку наберіть петлі на спиці і в’яжіть 12 сантиметрів гумкою 2 на 2. Після переходимо на лицьову гладь з вивязуванням смуги з візерунком за схемою.

Петлі для великих пальців відкладаємо відповідно праворуч і ліворуч від смуги з узором для правої і лівої руки. Мисок закриваємо за описом, який дано вище. Великий палець вивязуєм лицьовими петлями, як описано вище.

Жакардовий малюнок

Дуже стильно і модно виглядають рукавиці з жакардовим малюнком. Він в’яжеться з ниток двох або більше кольорів. Вони чергуються між собою за схемою малюнка. Цей вид в’язання підійде для досвідчених майстринь.

як в'язати рукавиці
Рукавиці з жакардовим малюнком

Далі наведено цікаві і красиві схеми з жаккардом для рукавичок. Важливо слідувати обраній схемі в точності, тоді візерунок вийде гарним і правильним. З допомогою жаккарда можна вив’язувати квіткові візерунки, орнаменти, сніжинки, завитки і навіть картинки з тваринами, птахами, комахами. Жакардовий візерунок на рукавицях буде хороший ля дорослих і для дітей.

схеми в'язання рукавичок спицями
Схеми малюнків для в’язання рукавиць

Рукавиці з пришивним або вишитим малюнком

Дуже красиво і жіночно виглядають рукавиці з вишитим або пришивним малюнком. Для такого малюнка використовують нитки для в’язання або муліне, бісер, намистини, хутряні помпони, вишивку або елементи, зв’язані гачком.

Гумку для рукавичок можна зв’язати гачком або зробити на кулісці, провязав перші пару рядів виворітними петлями, потім додати рівномірно кілька петель і в’язати лицьовій гладдю, після зменшити додані петлі провязать виворітними пару рядів і повторити знову формування куліскі.

дитячі рукавички спицями
Стильні рукавички з малюнком з каменів

Цікаво виглядають рукавиці, у яких манжет провязан нитками іншого кольору (в тон майбутньому вишитому малюнку на самій рукавичці) а після провязан підворот ажурами гачком. Цей підворот повинен лягати поверх манжету і пришивається. Після вивязуєтся сама рукавиця і прикрашається вишивкою.

Готові вироби можна прикрасити вишитими квітами, зв’язаними синичками, намистинами, зав’язками з маленькими нитяними або хутряними помпонами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *