плетіння ковриків

В’язання гачком килимків на підлогу: схеми з описом роботи і фото

Затишно і стильно виглядають в інтер’єрі будь–які в’язані елементи декору. Будь то серветки або декоративні подушки, пледи, килими. У статті ми розглянемо в’язані гачком килимки на підлогу зі схемами та фото. Останнім часом вони набувають усе більшої популярності серед майстринь і тих, хто облаштовує затишок.

З чого в’яжуть килимки гачком

Для того, щоб зв’язати килимок гачком сьогодні виробники пряжі можуть запропонувати майстриням величезний вибір спеціальної товстої пряжі. Це може бути пряжа трикотажна. Вона нагадує смужки трикотажної тканини. Або спеціальна нитка, що нагадує мотузку по товщині. Це буде синтетичне волокно або суміш акрилу з бавовною. Така нитка продається в бобінах або пасмах. Купити її можна в магазинах для рукоділля або на спеціалізованих сайтах.

килимки гачком
Який килимок можна зв’язати руками

Крім цього, для в’язання гачком килимків на підлогу, схеми та фото яких подані далі в статті, можна використовувати інший матеріал:

 1. Поліетиленові пакети різних кольорів.
 2. Білизняну мотузку.
 3. Старі трикотажні футболки, зробивши з них пряжу.

Зі старих трикотажних майок робимо пряжу для килимків наступним чином:

 1. Скласти майку навпіл відрізати полотно нижче пройми, верхню частину прибираємо.
 2. Відрізаємо оброблений низ майки.
 3. Складаємо частину майки навпіл, але нерівно, залишаючи від одного бокового шва до іншого сантиметрів 5-6.
 4. Надрізаємо від середини до бічних швів надрізати майку на смужки по 1,5 – 2,5 сантиметра. Прорізаємо до першого бокового шва, розрізаючи його, а ту частину, яка виступає, ми не ріжемо.
 5. Розкладаємо футболку в один шар. Середина не прорізана, першу надрізану смужку зрізаємо на до середини. Це буде початок мотузки. Далі, прорізаємо середину від одного зрізаного краю до іншого, розпускаючи мотузку до кінця.
 6. Беремо частину майки вище пройми, яку ми відклали, відрізаємо підгин по краях рукава, розрізаємо шви рукава, розкладаємо в 1 шар, скругляєм кути отриманого прямокутника і вирізаємо по колу, по спіралі смужку, шириною 1,5-2,5 сантиметра. Коли дійдемо до горлечка, обходимо його, вирізаємо,
 7. Після того, як смужка вирізана, потрібно переглянути її по всій довжині і прибрати нерівності, які можуть бути, обрізавши непотрібне.
килимки гачком
Плетений килимок може бути різнобарвним

Будь–яку трикотажну річ, яка вже не потрібна, або навіть стару постільну білизну можна порізати на смужки по колу, по спіралі, зробивши з неї пряжу для в’язання гачком затишних і стильних килимків на підлогу, схеми та фото яких наведено далі.

Ось так просто і швидко ми отримаємо трикотажну пряжу. Однією майки буде недостатньо для килимка на підлогу. Можна взяти 4-5 футболок різного кольору і сплести з них цілком гарний виріб. Далі розглянемо схеми і варіанти килимків.

килимки гачком
Плетений килимок зі старих футболок

Прості прямокутні або круглі килимки

як зв'язати килимок гачком схеми
Як зв’язати коврик прямокутний

Прямокутний коврик дуже зручний, його можна постелити в передпокої, у ванній кімнаті, в будь–якому приміщенні або біля вхідних дверей. За рахунок чергування кольору пряжі його можна зробити красивим і відповідним за кольором до інтер’єру приміщення. В’яжеться він просто за схемою, яка дана далі.

Починаємо в’язання з набору 21 повітряної петлі. Потім в 6 петлю від гачка робимо 3 стовпчики з накидом (ССН). Далі в’яжемо за схемою. Перший ряд закінчуємо 1 ССН і в’яжемо 3 повітряні петлі для переходу на наступний ряд.

Чергуємо колір пряжі в кожному ряду або в кожному другому ряду, на свій смак. Такий килимок можна в’язати з трикотажної пряжі, білизняної мотузки, целофанових пакетів. Також піде синтетична товста нитка у вигляді мотузки.

Круглий килимок

як зв'язати килимок
В’язаний круглий килимок своїми руками

Найпростіший круглий килимок в’яжеться за простою схемою кола. Для симпатичного трикотажного килимка нам потрібна пряжа зі старих футболок або куплена пряжа трикотажна двох відтінків.

Кольори пряжі чергуємо в процесі в’язання в кожному ряду. Починаємо в’язання з однієї повітряної петлі, в яку робимо 12 стовпчиків з накидом (ССН). Так ми отримали перший ряд.

Для наступного ряду виконуємо 3 петлі підйому вже новим кольором і в’яжемо по 2 ССН в кожен стовпчик попереднього ряду.

Знову міняємо колір нитки, виконуємо 3 петлі підйому і в’яжемо по колу, рівномірно додаючи ще 12 ССН.

Таким чином, в’яжемо за схемою кола 12 рядів з чергуванням кольорів пряжі. Для тринадцятого ряду міняємо візерунок і в’яжемо *1ССН, 2 повітряні петлі*, пропускаючи 1 стовпчик попереднього ряду, повторити від * до *. Обв’язуємо по колу простими стовпчиками без накиду, змінивши колір пряжі. Все, килимок готовий. Його можна постелити в дитячу або у ванну кімнату.

Ажурні килимки за схемою серветок

Ажурні килимки на підлогу можна в’язати за схемами красивих серветок. За рахунок товщини ниток і гачка вони вийдуть великого діаметру. Такі килимки можуть бути круглими або овальними. Давайте розглянемо схему і процес роботи над овальним, дуже красивим килимком, який може зайняти гідне місце у вітальні кімнаті.

плетіння ковриків
В’язаний ажурний килимок

Для роботи над цим килимком буде потрібно досить багато пряжі. Обсяг визначається індивідуально. Сюди не підійде саморобна пряжа з футболок, так як навряд чи знайдеться 10 або 20 футболок одного кольору. Доведеться купити трикотажну пряжу і великий номер гачка. Він повинен бути не менше 6 номеру, таким, щоб вам було зручно працювати. Підбирати треба індивідуально.

зв'язати килимок гачком схема
Схема ажурного коврика

Робота починається з набору середніх повітряних петель, які будуть розташовуватися по центру коврика. Далі в’яжемо за схемою.

Для створення красивого килимка ручної роботи можна використовувати будь–яку схему серветок. Вона не повинна бути занадто легкою, з великою кількістю дірочок, щоб килимок був щільніше.

Килимки з шишечками

плетіння килимків
Плетений килимок шишечками

Дуже цікаво виглядають килимки з шишечками. Для створення такого шедевра можна використовувати наведені схеми або будь–яку схему серветки з шишечками. Працювати треба за схемою від центру. Шишечки виплітаються так:

 1. З одного стовпчика або петлі попереднього ряду виплітаємо три або більше стовпчиків з накидом із загальною вершиною.
 2. Кількість стовпчиків з накидом в шишечке зазвичай вказано на елементі схеми. У самій шишечці буде стільки смужок, скільки потрібно в’язати стовпчиків з накидом.
 3. У наступному ряду гулька вважається за 1 стовпчик.
плетіння ковриків
Схема в’язання

Килимки з шишечками можуть бути ажурними або досить щільними. Можна вибирати схему на свій смак і, через зовсім небагато часу у вас буде новий стильний аксесуар для кімнати. Килимки в’яжуться швидко. Але доведеться докласти зусилля, так як річ виходить об’ємна.

Килимки з мотивів

килимки своїми руками
Незвичайний килимок своїми руками

Дуже стильно і сучасно будуть виглядати килимки, зв’язані з круглих мотивів. Для цього потрібно використовувати схему звичайного кола гачком або кола з шишечками або візерунком. Для килимка можна зв’язати кілька кіл однакового або різного діаметра, і зшити їх між собою в певній послідовності, відповідно до задуму.

Кола можуть бути різного кольору або поєднувати різні відтінки ниток в одному елементі. Головне підібрати композицію в цілому за кольором і формою, з’єднати круги так, щоб вони гармоніювали між собою і вписувалися в інтер’єр.

Поєднати елементи між собою можна двома способами:

В процесі в’язання останнього ряду кожного кола приєднувати до петлям краю сусідніх кіл. Для такого способу потрібно продумати композицію заздалегідь і намалювати схему кіл в килимку.
Коли пов’язані всі елементи, з’єднувати кола між собою за допомогою голки і нитки.
Килимки з елементів у вигляді кола доповнювати інтер’єр і будуть яскравим і стильним акцентом в кімнаті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *