в'язані кардигани жіночі спицями схеми

Як зв’язати кардиган спицями грубої в’язки: проста схема в’язання з фото

Кардиган – зручна, практична річ, яка повинна бути в гардеробі кожної жінки, дівчини. Цей необхідний елемент гардеробу можна зробити самостійно, освоївши просту і захоплюючу техніку – в’язання спицями, використовуючи велику в’язку і прості схеми, які наведені далі в статті.

Ми докладно розглянемо найпростіші, але при цьому цікаві схеми візерунка і викрійки кардигану. Ці моделі підійдуть для початківців і для досвідчених майстринь. Незважаючи на те, що техніка виконання буде досить проста, в результаті майстриня отримає стильну і сучасну обновку. Для початку варто правильно вибрати пряжу.

Вибираємо нитки для кардигана великої в’язки

Велика в’язка – це один із трендів нового сезону, який не здає своїх позицій вже не перший рік, залишаючись на піку моди. Зв’язати самостійно стильну річ, використовуючи велику в’язку під силу навіть молодіймайстрині. Щоб виріб виглядав стильно, важливо правильно підібрати пряжу і спиці. Саме техніка в’язання спицями допоможе в створенні стильного кардигану великої в’язки, прості схеми і опис якого наведено далі в статті.

Для роботи потрібно вибрати досить товсту і об’ємну пряжу. При цьому вона не повинна бути важкою і візерунок варто вибрати простий, щоб не перевантажити модель. Про все по порядку.

в'язання кардиганів гачком
Який кардиган великої в’язки можна зв’язати

Пряжа для кардигана великої в’язки повинна бути метражем не менше 150 метрів на 100 грамовий моток. Має сенс вибрати нитки, в яких 100 грам на 100 метрів. Склад такої пряжі повинен бути сумішевим, де не менше 50% припаде на частку акрилу. Можна вибрати чистий великого об’ємну акрил, тоді веешь повинен вийти легше по вазі і об’ємніше, але не буде зігрівати в холодну пору року. Вона буде призначена тільки для краси і завершення образу.

Багато виробників пропонують своїм споживачам таку пряжу. Це і вітчизняні нитки: «Популярна», «Осіння» від Пехорки, і імпортна турецька нитка «Арктик» від Нако, «Ланаголд Максі» від Алізе, «Альпін Максі» від ЯрнАрт та інші.

Крім цього, є особливі нитки, метраж яких від 15 до 40 метрів на 100 грамів. Це дуже товсті нитки, які стали останнім часом дуже популярними. Кардиган з такої пряжі можна пов’язати всього за вечір. Це нитки: «Доллі» від Аделія, «Кантрі» від Алізе, «Балки Лур» та інші. Для того, щоб зв’язати кардиган з такої пряжі, доведеться купити більше 10 моточків ниток.

в'язані кардигани жіночі спицями
Модний жіночий кардиган

Тепер трохи про вибір спиць для кардигану. Тут все залежить від товщини нитки і особливостей в’язання. По товщині пряжі варто вибирати спиці, які рекомендовані на упаковці ниток.

Для крупної в’язки вибирайте спиці не менш п’ятого номера. Для роботи з дуже товстою пряжею, де метраж від 20 до 60 метрів на 100 грам, підуть спиці від 9 до 12 номеру.

Крій і силует кардигана великої в’язки

Для кардигана великої в’язки варто використовувати найпростішу викрійку. Досить товсті нитки будуть грубо виглядати, якщо вив’язувати пройму і головку рукава за викрійками втачного рукава. Хоча, якщо пряжа дозволяє, якщо її метраж близько 200 метрів на 100 грамовий моток, то можна в’язати і втачний рукав. Розберемо кілька варіантів.

Варіант № 1

Це найпростіша форма кардигану, яка складається з широкого прямокутника для спинки, двох прямокутників для поличок і маленьких прямокутників для рукавів. Ширину спинки визначте по обхвату стегон, поділеному навпіл. Полички – це половинки спинки. Для такого варіанту не потрібно робити збавляння для пройму, тому рукави будуть простими прямокутниками, ширина якого дорівнює ширині рукава, а довжина – це дві третини від довжини рукава.

вязані кардигани для дівчаток
Простий в’язаний кардиган

Варіант № 2

Тут в’яжемо прямокутники для спинки і поличок, але робимо збавляння для пройму. Ці зменшення робимо по 1 разу, закриваючи з обох боків спинки і з однією з сторін поличок по кілька петель. Рукав для такого кардигану в’яжемо у вигляді що розширюється догори прямокутник без оката.

Також буде потрібно закривати петлі для горловини. Після цього потрібно буде обв’язати горловину або зробити комірець.

Варіант № 3

Цей і наступний варіант піде для не дуже товстої пряжі. Робимо викрійку для кардигана з втачним рукавом. Для цього вивязуєм пройм за певною схемою і робимо окат рукава.

в'язані кардигани жіночі спицями схеми
Довгий в’язаний кардиган

Для пройму закриваємо 3, 2, 1 петлі в кожному ряду. Для оката рукава закриваємо 2, 2 петлі з кожної сторони, після по 2 рази через ряд по 1 петел, потім у кожному ряду по 1 петлі поки що висота не досягне 20 сантиметрів. Залишилося петлі закрити в останньому ряду.

Варіант № 4

Кардиган можна зв’язати зверху вниз з рукавом реглан. Для цього набирають петлі для передніх поличок, спинки і рукавів відразу. Розподіляють їх та вивязують реглан. Після петлі рукавів відкладають, закінчують спинку і полички і переходять до рукавів. Розрахунок кількості петель і рядів реглана робиться індивідуально або з опису конкретних моделей.

Перед початком роботи над кардиганом варто зв’язати зразок і зробити розрахунки. Зразок треба в’язати по вибраній схемі візерунка.

Візерунки та схеми для кардигану великої в’язки

Велика в’язка припускає простий крій і простий візерунок. Фактура ниток вже створює стиль і додає родзинку виробу.

Розглянемо кілька простих схем для в’язання кардигану великою в’язкою. Для таких моделей варто вибирати саме прості візерунки, так як товста пряжа буде не дуже хороша в ажурах і плетивах.

в'язані кардигани жіночі спицями схеми
Варіанти в’язаних кардиганів

Візерунок «рис» – дуже цікавий і простий варіант для кардигану. Для в’язання використовують лицьові і виворітні петлі. У першому ряду в’яжемо поперемінно лицьові і виворітні, у другому ряду в’яжемо по малюнку, але навпаки, якщо в попередньому рядку йде виворітна, то пров’язуємо її лицьовою.

Є варіант у цього візерунка. В’яжемо перший ряд поперемінно лицьовими і виворітними. Це буде лицьовий ряд. Виворітній ряд в’яжемо по малюнку, тобто лицьові пров’язуємо лицьовими, а виворітні виворітними. В наступному особовому ряду вже змінюємо петлі, пров’язуючи лицьові виворітними, а виворітні лицьовими.

Патентна гумка – ще один варіант простого і ефектного візерунка для кардигану великої в’язки. В’яжемо патентну гумку, чергуючи зняту петлю з накидом і лицьову. На початку і в кінці ряду пров’язуємо кромочні.

Виворіт в’яжемо так: лицьова (петля з накидом), знята з накидом.

вязані кардигани
Кардиган можна носити разом з поясом

Далі знову лицьовий ряд: кромочная, накид, знімаємо петлю, петлю з накидом пров’язуємо лицьовий. Лицьовий і виворітний ряди чергуємо.

Візерунок «соти» сьогодні дуже затребуваний саме для кардиганів. Тут накиди розташовані на лицьовій стороні полотна, що формує стільники, звідси і назва візерунка.

Для цього візерунка потрібно набрати непарну кількість петель. Схема в’язання така:

  1. Перший ряд є виворітнім. В’яжемо кромочную * 1 лицьова, 1 знімаємо як виворітну, * 1 лицьова, кромочная. Повторювати від * до *.
  2. Другий ряд – лицьова. Кромочная, 1 лицьова, * лицьова петля, знімаємо накид як виворітну (нитка за петлею), 1 лицьова, * кромочная. Повторювати від * до *.
  3. Третій ряд – виворітний: кромочная, * петлю знімаємо з накидом, як виворітну петлю пров’язуємо з накидом лицьовий, * кромочная.
  4. Четвертий ряд – лицевої: кромочная, * лицьова, накид знімаємо як виворітну, 1 лицьова*, кромочная.
  5. П’ятий ряд – виворітний: кромочная, петельку і накид пров’язуємо разом лицьовою, 1 петлю і накид знімаємо як виворітну, кромочная.
Як зв'язати кардиган спицями
Зв’язати кардиган своїми руками не складе труднощів

Після пров’язуємо по черзі ряди з 2 по 5.

Сьогодні модно в’язати кардигани з візерунками з кос. Для цього потрібно робити переплетення за схемою. Коси в’яжуться тільки лицьовими петлями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *