в'язання тапочок спицями

В’язання тапочок спицями – з описом і схемами

Для тих, хто освоїв в’язання лицьових і виворітних петель, не складе труднощів самостійно зв’язати тапочки спицями. Тим більше що зараз можна подивитися відео урок як це робиться і знайти в мережі схеми з докладним описом.

Не всі люблять носити звичайні домашні тапочки, в’язане взуття хороший альтернативний варіант. Їх можна зв’язати, використовуючи один колір пряжі або давши волю своїй фантазії поекспериментувати з веселими кольорами пустивши в діло клубки ниток що залишилися. Почати можна використовуючи техніку печворк або ледачий жаккард. І та і інша техніка по-своєму цікава і незвичайна.

Найпростіший варіант в’язання тапочок на підошві

Є безліч варіантів в’язання домашніх капців. Початківцям рукодільниця радимо освоїти найпростіший варіант, поступово ускладнюючи завдання. Першим ділом виготовимо підошву. Її можна придбати в готовому варіанті, так і зробити самим з повсті вирізавши потрібний розмір або ж в якості основи взяти звичайну устілку. Розглянемо останній варіант більш детально. Будемо в’язати тапочки 36 розміру.

в'язання тапочок спицями
В’язане взуття хороший альтернативний варіант домашнім капцям

На спиці набираємо 16 петель і в’яжемо лицьовими і виворітними петлями полотно завдовжки 30 см. подібно шарфику. Тепер, коли з цією частиною закінчено, приступаємо до зшивання двох деталей (устілки і зв’язаного нами полотна) між собою. Робити це потрібно акуратно починаючи з носка рухаючись по колу проти годинникової стрілки.

Щоб тапочки швидко не прийшли в непридатність, треба зробити невеликий відступ, приблизно 0,7 мм. від краю устілки.

Намагайтеся прокладати рядок так, щоб вона була на однаковій відстані від краю, коли будите рухатися по колу. З особливою акуратністю повертаємо, підбираючись до п’яти, намагаючись робити все рівно і без складок. В процесі пришивання постійно розправляємо полотно. Завершиться зшивання в тому місці, з якого було покладено початок. Але при цьому потрібно буде зробити невеликий нахлест. Ось так просто і швидко ми зв’язали домашні тапочки, в яких буде не тільки тепло, але і дуже затишно.

в'язані тапочки для дітей спицями
Спицями можна зв’язати і дитячі тапочки

Необхідні матеріали та інструменти для в’язання тапочок

Дивлячись на схему і докладний опис, кожен при бажанні зможе зв’язати оригінальні тапочки спицями, хто знає, може це буде улюблена річ ручної роботи.

Для цього знадобляться:

 1. Спиці — їх товщина залежить від обраного типу в’язки. Для легенів, мереживних тапочок підійдуть товсті спиці, а для в’язання щільних і міцних следков і тапочок краще використовувати в роботі тонкі спиці.
 2. Пряжа — вона повинна бути м’якою і приємною на дотик, бути стійкою до стирання і не линяти.
 3. Сантиметр.
 4. Гачок.
 5. Голка.
 6. Войлок для підошви.

Визначення розміру виробу

Визначити розмір можна, вимірявши, окружність гомілки і висоту підйому. Два отриманих числа треба скласти і поділити на два. Скільки конкретно потрібно набрати петель, залежить від щільності в’язання.

Тапочки на основі в’яжуться дуже просто, для них нам і знадобиться повстяна устілка. Отже, приступимо.

як в'язати тапочки спицями
Тапочки на основі в’яжуться дуже просто

Покрокова інструкція в’язання

Для в’язаного виробу на 36 розмір ноги, набираємо на спиці 42 петлі в’яжемо 2 см будь–якої вподобаної в’язкої платочної або панчішної. Потім необхідно загальну кількість петель розділити на 4 частини. З боків у нас залишається 11 петель. Ці крайні чверті не чіпаємо до певного моменту, залишаючи їх на спицях, і починаємо в’язати середні 20 петель. Орієнтиром, до яких пір в’язати, буде наш мізинець. Довжина полотна повинна дійти до його кінця. У нас вийшов прямокутник, уздовж якого треба набрати 25 петель. Тепер нам треба сформувати мисок. Робиться це спосібом зменшення петель. Це значить потрібно в кінці кожної спиці провязувати дві петлі разом. Збавляти петлі потрібно в кожному ряду. В результаті повинно залишитися всього 4 петлі.

Тепер ті ж дії проробляємо з другою стороною прямокутника. Далі нам потрібно провязати 6-8 рядів обраною в’язкою. Таким чином, ми створимо висоту майбутнього виробу. Проробивши всі вищеописані дії, ми підходимо до завершення роботи. Але не варто поспішати закривати петлі. Спочатку необхідно приміряти заготовку. Полотно повинно повністю закривати стопу. Якщо все в порядку, то можна спокійно закривати петлі і почати збирати тапочок.

вязані домашні тапочки
Тапочки можна прикрасити декоративними елементами

Як це робиться

Насправді все дуже просто. Для цього нам знадобиться товста голка з великим вушком. З її допомогою ми і будемо пришивати до устілці зв’язане нами полотно. В цей же час нам потрібно зашити шов на п’яті. Трохи часу і терпіння і наші тапочки готові.

Затишні тапочки на двох спицях

Їх зв’язати зовсім нескладно. З роботою впорається будь-–яка людина, яка вміє набирати петлі і знайома з лицьовою і виворітною в’язкою. Набираємо на спиці 10 петель і пров’язуємо 16 рядів платочною в’язкою (вона складається з лицьових петель) до тих пір, поки у нас не вийде квадрат приблизно 6X6. Надалі ми будемо орієнтуватися на цей розмір. Потім, на цю ж саму спицю набираємо ще 19 петель і пров’язуємо ще 6 см. (або 16 рядів)

Після цього закриваємо 9 петель з лівої сторони, при цьому, додаючи із зворотного боку те ж кількість петель, і продовжуємо в’язати 16 рядів. Після цього закриваємо всі петлі. Одна заготівля є, залишається зробити другу симетричну заготовку для другого тапочка.

Ця модель безшовних тапочок в’яжеться на двох спицях, і потім деталь складається і скріплюється за допомогою гачка. Виходить дуже симпатично.

В’яжемо следи спицями

 • Необхідно набрати на спиці 43 петлі (можна іншу кількість трохи більше або менше, головне щоб число було непарним);
 • В’яжемо невисоку гумку або будь–який візерунок;
 • Під час в’язки важливо не забути відрахувати половину петель зазначивши центральну непарну петлю до неї і після необхідно зробити накид.;
 • При переході на інший ряд накіди пров’язуємо так само, як звичайні петлі;
 • За такою схемою продовжуємо в’язати 15-20 рядів в залежності від розміру стопи;
 • Потім в’яжемо панчішною в’язкою 6 рядів, але вже без додавання петель;
 • Продовжуємо в’язання. На цьому етапі потрібно бути уважним, так як тут йде зменшення 4 петель через ряд. По одній петлі на початку і в кінці в’язання і по одній перед центральною петлею і після неї. Таким чином, збавляючи петлі пров’язуємо 8 рядів і приступаємо до закривання останнього ряду.
 • Вийшло полотно, залишилося скласти навпіл і з’єднати швом. Тапочки слідочки готові.

При бажанні їх можна прикрасити стрічками або зав’язками, а можна декорувати квітами.

в'язання тапочок спицями
В’язані тапочки виглядають затишно і стильно

Використовуючи ту ж схему опису, можна зв’язати спицями стильні тапочки сліди–мокасини. Вони відрізняються лише наявністю підошви і високими бортиками. Можна вносити будь–які нововведення, які тільки побажаєте на свій розсуд.

В’язання зігріває холодними зимовими вечорами, як в прямому, так і в переносному сенсі. Освоївши техніку цієї майстерності, ви зможете своїми руками виготовляти вироби будь–якої складності. Переваги очевидні, по-перше, це свого роду ексклюзив, точно такої ж же речі як у вас, не буде ні в кого іншого. По-друге, не завжди вподобана магазинна річ підходить за розміром, кольором або якостю матеріалу. А так, все у ваших руках. Залишається купити все необхідне, пряжу, спиці різної товщини, гачок і т. д. і взятися за роботу втілюючи задумки в життя, радуючи обновками себе і своїх близьких.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *