берети вязані спицями фото

Берет спицями: схеми в’язання – новинки 2019, фото

Берет, зв’язаний спицями – це стильний і дуже жіночний елемент одягу. В сьогоднішній моді він знову популярний і затребуваний. Щоб не виглядати старомодно, можна використовувати для в’язання берета сучасні схеми і моделі для цього аксесуару. У статті ми детально розглянемо, як зв’язати берет спицями, схеми в’язання і новинки 2019 року.

Важливим моментом у створенні берета своїми руками є вибір пряжі, щоб головний убір вийшов актуальним і стильним, потрібно уважно підійти до цього питання.

Вибираємо пряжу і спиці

Нитки для берета потрібно вибирати в залежності від того, наскільки теплу річ ви хочете отримати. Розглянемо варіанти для весни, осені і для зими.

Берет зв’язаний спицями для весни або теплої осені, схеми в’язання та фото новинок 2019 року будуть далі в статті, може бути зв’язаний ажурною або щільною в’язкої або акриловими, бавовняними або змішаними нитками.

Сюди підійдуть акрилові, бавовняні або напіввовняні нитки метражем 200 – 300 метрів на 100 грам. Можна вибрати російського виробника пряжі (Пехорка, Камтекс), або закордонних (Алізе, ЯрнАрт, Сеам). Сьогодні популярністю користується пряжа з Китаю. Але ця нитка буде коштувати трохи дорожче.

вязання беретів спицями

Можна вибрати і італійську пряжу (Ілларія та ін). Це дорога нитка, але на берет потрібно всього 100-150 грамів, залежно від моделі.

Берет краще в’язати на кругових спицях або на панчішних. Так ми зможемо зробити його без шва, зв’язавши вкруговую. Якщо вам незвично користуватися такими інструментами, візьміть звичайні прямі спиці і в’яжіть на них, але після того, як берет, буде зв’язаний, доведеться робити шов ззаду.

Номер спиць підбирайте індивідуально, краще взяти тонший, щоб в’язання було більш щільним. Зазвичай номер рекомендованих спиць вказаний на упаковці ниток. Можна взяти найменший рекомендований номер.

Бере з клинами з кос «Герда»

Ось дуже цікава модель берета. Він виконаний візерунком з кіс, схема наведена далі. Коси формують клини берета, які розширено до основи і звужуються до верхівки.

схеми вязання беретів спицями

Для цього берета візьміть пряжу 150 метрів на 100 грамів. У складі нитки повинна бути шерсть альпаки, так нитка буде більш м’якою. Зразок на фото зв’язаний з пряжі Drops Nepal from Garnstudio. На берет буде потрібно:

 1. 150 грамів пряжі.
 2. Спиці потрібні кругові № 3,5, довжина волосіні 40 див.

Приступаємо до роботи:

 1. Розрахуйте необхідну кількість петель для набору по обхвату голови.
 2. Наберіть 84 – 96 петель, залежно від обхвату, і провяжіть 10 сантиметрів гумкою 3 на 3.
 3. Далі в’яжіть за схемою. На схемі дан 1 раппорт у вигляді 1 клина, треба його повторювати кілька разів по колу.
 4. Коли схема провязана до кінця, стягніть петлі що залишилися.

Стильний і красивий бере готовий. До нього в комплект можна зв’язати з таких ниток шарф або снуд візерунком з кіс або джгутів.

Берет з вишивкою

схема вязання берета спицями

Для того, щоб зв’язати берет з цього чудесного комплекту вам знадобиться:

 1. Напівшерстяна пряжа чорного кольору метражем 250 метрів на 100 грам – 150 грам. І моточек ангори або мохеру для того, щоб берет вийшов теплим і пухнастим. В’язання буде в 2 нитки.
 2. Спиці № 2,5
 3. Намистини і кольорові нитки для вишивки.

Приступаємо:

 1. Берет в’яжемо на прямих спицях знизу. На спиці № 2,5 набираємо 80 петель однієї напіввовняною ниткою (без ангори) і в’яжемо 6 см гумкою 1на1.
 2. Далі в’яжемо так: *2 петлі разом лицьовою, накид*, повторюйте від * до*
 3. Після в’яжемо простою лицьовою гладдю сантиметрів 6 – 7.
 4. Тепер додаємо в в’язання нитку ангори і починаємо надбавки в кожному другому ряду рівномірно по 6 петель в одних і тих же місцях. Надбавки робимо 4 рази і отримуємо на спицях 104 петлі.
 5. Далі в’яжемо 6 рядів без зміни кількості петель.
 6. Тепер приступаємо до зменшення. Їх робимо в кожному другому ряду рівномірно по 6 петель в одних і тих же місцях, клинами. Зменшення робимо, поки на спиці не залишиться 6 – 12 петель. Їх стягаємо.
 7. Виконуємо шов.
 8. Спереду у берета виконуємо вишивку. Спочатку вишиваємо гладдю листочки і квіти, потім в техніці «рококо» вишиваємо гілочки. Пришиваємо намистини.

Берет готовий. При бажанні можна зв’язати весь комплект з шарфом і рукавицями і прикрасити його вишивкою.

Два варіанти берета на манжеті з підкладкою

В’язаний спицями берет, схеми в’язання якого і фото новинок 2019 року наведені у статті, може бути досить теплим, в залежності від обраної пряжі. Але в’язане полотно не захищає від вітру.

берети вязані спицями фото

Тому берет, який призначений для холодного періоду року, можна посадити на підкладку. Далі розглянемо два варіанти в’язання берета і процес вшивання підкладки покроково.

Варіант в’язання берета № 1

Простий берет можна пов’язати на кругових або панчішних обопільних спицях. Для в’язання потрібно обміряти обхват голови і розрахувати кількість петель по пов’язаному зразку. Припустимо для голови, об’ємом 56 сантиметрів нам потрібно набрати 78 петель.

Із набраних петель в’яжемо вкруговую спочатку планку – манжет, кілька рядів, не додаючи петель. Ці ряди можна в’язати звичайною лицьовою ладью, гумкою або косами, на ваш вибір. Для манжета вистачить висоти 7-9 сантиметрів.

вязання беретів схеми

Далі починаємо розширювати полотно. Робимо надбавки в першому і в другому рядах рівномірно по 8 петель. Далі в’яжемо кілька рядів, не змінюючи кількості петель. Це буде основна частина берета. У висоту в’яжемо сантиметрів 15-20, в залежності від того, наскільки пишний ви хочете берет. Після зменшуємо петлі, провязав всі по 2 петлі в кожному ряду, поки на спицях не залишиться 6-9 петель, їх зводимо в петлю.

Берет можна прикрасити вишивкою або тасьмою по манжету або накладними, пришивними елементами основної його частини. Можна зв’язати в техніці «фріформ» кілька елементів і пришити до берету.

Або вставити чи пришити текстильну, або шкіряну тасьму у манжет. Берет можна прикрасити вишивкою в техніці «рішельє» або розшити намистинами, бісером. Це потрібно зробити до того, як пришити підкладку.

Варіант в’язання берета № 2

Цей спосіб відрізняється тим, що манжет для берета ми в’яжемо окремо поперек. Для цього набираємо кілька петель на прямі спиці. Це може бути 15 петель. І в’яжемо на довжину, що дорівнює обхвату голови. Манжет можна в’язати звичайної панчішної або платочної в’язкою, використовувати малюнок переплетення. Наприклад, можна зробити манжет для берета з косою. Для цього розподіляємо петлі так: крайкова, 2 виворітні петлі, 9 петель для коси, 2 виворітні петлі і крайкова.

схеми вязання беретів

Косу в’яжемо з трьох частин по 3 петлі, переплітаючи то перші і другі 3 петлі, то другі і треті 3 петлі через кілька прямих рядів. Після того, як манжет пов’язаний на потрібну довжину, закриваємо петлі і зшиваємо краї.

Далі по верхньому краю манжета піднімаємо петлі і переводимо їх на кругові або панчішні спиці. Робимо відразу надбавки в першому і в другому рядах рівномірно по 8 петель. Далі в’яжемо кілька рядів, не змінюючи кількості петель. Це буде основна частина берета. У висоту в’яжемо сантиметрів 15-20. Після зменшуємо петлі, провязав всі по 2 петлі в кожному ряду, поки на спицях не залишиться 6-9 петель, їх зводимо в петлю.

Берет готовий. Його можна залишити так чи прикрасити по своєму смаку вишивкою, бісером, нашивками.

Коли берет, зв’язаний з одним з наведених способів, можна зробити йому підкладку. Для цього буде потрібен фліс або щільний трикотаж. Викроюємо шапочку у формі півкола, ширина низом дорівнює половині обхвату голови, а глибина – половині глибини, яку потрібно обміряти по своїй голові від лоба до потилиці. Припуск на шов внизу не робимо, так як підкладку будемо вшивати поверх манжета. Робимо чотири виточки по боках і по центру. Прострочуємо на машині всі шви.

вязання спицями беретів

Вставляємо підкладку берету, і пришиваємо вручну до основної частини над манжетом. Можна зробити підкладку такої довжини, щоб пришити до самого краю манжета, тоді потрібен буде припуск на шов низом підкладки.

Така річ буде теплою і затишною. Берет, підійде і для зими і для осені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *