вязання крючком серветки

Серветки гачком: схеми в’язання красивих серветок

Облаштування затишку в домі – важливе завдання для жінок. Сьогодні повертаються в моду плетені ажурні серветки для будинку або дачі. Вони додадуть нотку вишуканості і ніжності в будь–який інтер’єр. Серветка не обов’язково може бути білою, вибір кольору і форми завжди в руках умільця. У статті ми розглянемо в’язання гачком серветок зі схемами і наведемо опис казково красивих серветок для дому та дачі. Важливо правильно вибрати нитки для в’язання та відповідну схему, щоб реалізувати задум.

Вибір пряжі і гачка для серветок

Зазвичай серветки в’яжуть з тонкої бавовни. Традиційний варіант – це біла бавовна, метражем не менше 300 метрів на 100 грам.

вязання гачком серветки
Вибір пряжки і гачка

Але сьогодні не обов’язково вибирати білий або молочний колір для в’язання гачком казково красивої серветки, схеми та описи таких серветок далі в статті.

Багато виробників ниток для ручного в’язання пропонують тонку бавовну різних відтінків.

Колір вибирайте самі, під інтер’єр і на свій смак. Універсальними, класичними варіантами будуть білий, молочний, кремовий, блідо – рожевий.

Сьогодні в’яжуть серветки з мікрофібри. Для серветок з цієї нитки використовують тонку пряжу. Це може бути пряжа «Туліп» від ЯрнАрт, віскозний шовк від фірми Газал та інші.

Для в’язання серветки варто вибрати тонку нитку і маленький гачок. Цілком підійде гачок номером від 1 до 2, в залежності від товщини пряжі і задумки.

Готову серветку з бавовни або мікрофібри потрібно випрати і висушити горизонтально, розклавши на рівній поверхні на рушнику або будь–якій тканині. Після можна випрасувати. Деякі крохмалять серветки, але сьогодні можна цього не робити або зробити слабкий розчин для накрохмалення, щоб надати серветці чітку форму.

Ажурні серветки круглі

Однією з традиційних форм для серветки вважається коло. Розглянемо кілька моделей та схем, в’язаних гачком круглих серветок, всі вони казково красиві і повітряні, такі серветки прикрасять будь–який інтер’єр.

вязання гачком серветки
Варіант ажурної серветки

Варіант 1

Серветка з що розходиться з центру промінчиками – дуже ніжний і симпатичний варіант. Таку модель в’язати не складно, впорається навіть починаюча рукодільниця. Але результат вразить своєю красою. Для цієї серветки треба взяти тонку бавовна і маленький гачок.

в язання гачком серветки схеми
Схема №1

Початок в’язання з центру, як і у всіх круглих серветок. Робимо так:

 1. Набираємо 6 повітряних петель і замикаємо в коло. В’яжемо три повітряні петлі підйому на наступний ряд. Таким чином, ми будемо кожен раз переходити на наступний ряд.
 2. В одержане коло пров’язуємо ще 19 стовпчиків з накидом і замикаємо в коло з петлями підйому. Всього отримуємо 20 стовпців в колі.
 3. Далі в’яжемо за наведеною нижче схемою.

Коли серветка пов’язана, обв’язуємо її ажурними арочками з повітряних петель з піко. Піко робимо так: у петлю попереднього ряду протягуємо нитку і вивязуєм 3 повітряні петлі. Закріплюємо піко в ту ж петлю попереднього ряду. Виходить маленька петелечка.

Варіант 2

Дуже цікавий варіант серветки з вивязанним пір’ям. Це візерунок виходить в результаті чергування арочок з повітряних петель і стовпчиків з накидом.

в язання гачком серветки схеми
Схема №2

Починаємо в’язання:

 1. Замикаємо в коло 3 повітряні петлі і в’яжемо 3 петлі підйому на наступний ряд.
 2. В коло робимо 11 стовпчиків з накидом і замикаємо з петлями підйому.
 3. Далі в’яжемо строго за наведеною схемою.
 4. Останній ряд серветки, згідно зі схемою, складається з арочок з повітряних петель. При бажанні можна їх зробити з піко.

Варіант 3

Серветка з колосками – відмінний варіант для оформлення дачної кімнати. Для її виконання наведена нижче схема. Починаємо в’язання з набору 12 повітряних петель і замикання їх у кільце. Далі в’яжемо 3 повітряних петлі підйому і ще 27 стовпчиків з накидом в кільце. Далі прямуємо схемою.

в язання гачком серветки схеми
Варіант №3

Варіант 4

Дивовижна повітряна серветка з незвичайним візерунком може прикрасити ваш інтер’єр. Вона в’яжеться легко і швидко, головне не збитися з підрахунку повітряних петель. Саме повітряні петлі і ланцюжки з них формують цей загадковий і незвичайний повітряний візерунок серветки.

в язання гачком схеми серветок
Схема №4

Для початку потрібно:

 1. Набрати 12 повітряних петель і замкнути їх у кільце.
 2. Обв’язати вийшовше кільце 22 стовпчиками без накиду.
 3. Два наступних ряди в’яжемо тією ж кількість стовпчиків без накиду.
 4. Далі переходимо на ряд з ланцюжків по 21 повітряної петлі. Останню арку в ряду в’яжемо з ланцюжка в 10 повітряних петель і стовпчика з 9 накидами. Наступний ряд йде до вершини одержаних ланцюжків.
 5. Далі в’яжемо за схемою.

Варіант 5

В’язана гачком серветка з найтоншої павутинки з ввязаними квіточками – незвичайний і казково красивий варіант серветки, схема якої дана далі.

Для її виконання потрібно дуже тонку бавовна. Можна взяти звичайну катушечную нитку і самий тонкий гачок № 0,5 або 0, 25.

вязання крючком серветки
Ідея №5

Варіант 6

Дуже гарна серветка з візерунком з пишних стовпчиків. Вони виконуються як 3 стовпчики з накидом з однієї петлі попереднього ряду із загальною вершиною. В’яжемо за схемою, починаючи з кільця з повітряних петель.

 в язання гачком схеми серветок
№ 6

Варіант 7

Серветка із зірочкою з центру, яка складається з пишних стовпчиків. По краях ажурні веерочки. В’язання так само з центру кола з повітряних петель.

 в язання гачком схеми серветок
Схема серветки №7

Варіант 8

Серветка у формі кольору соняшника. Дуже гарна і ніжна. В’яжеться за схемою, яка дана далі.

 в язання гачком схеми серветок
Восьма схема

Варіант 9

Ще одну ажурну красиву квітку. Може бути соняшник, вона виконана з стовпчиків з накидом і арочок з повітряних петель. В’яжеться за схемою, яка дана далі.

 в язання гачком схеми серветок
Дев’ята схема в’язання

Варіант 10

Дивовижної краси серветка з гронами винограду, що розходяться з центру. Кожна ягідка в кетяги в’яжеться з пишних стовпчиків з накидами.

Вони робляться з однієї петлі попереднього ряду. В’яжемо 5 стовпчиків з накидом із загальною вершиною. Так отримуємо пишний стовпчик. В’яжемо за схемою з центру.

 в язання гачком схеми серветок
Схема з виноградними гронами

Варіант 11

Дуже гарна серветка з білої бавовни. Її родзинка в округлих веерочках, які розташовані ближче до центру і по краях серветки.

Для в’язання цієї серветки краще використовувати тонку мерсеризовану бавовна, яка добре тримає форму.

В’язання починаємо з центру і слідуємо схемою, яка наведена далі.

 в язання гачком серветки схеми
Виготовлення серветки гачком

Овальні серветки зі схемами

Овальні серветки виглядають не менш цікаво і красиво, ніж ажурні круглі серветки. Вони в’яжуться з центру за схемою.

Але після розходяться по краях з збільшенням обсягу і витягуванням малюнка.

Серветки можуть містити ті ж елементи, що і круглі: веерочки, арочки з повітряних петель, пишні стовпчики, ананаси і так далі.

 в язання гачком серветки схеми
Схема для овальної серветки

Важливо дотримуватися схеми для кожної конкретної моделі. Кілька схем до овальним серветках наведено далі.

Дуже цікавий варіант серветки – овальна серветка, складається їх кіл, з’єднаних між собою павутинкою з повітряних петель.

Для того щоб зробити таку гарну і цікаву серветку потрібно зв’язати три великих кола за наведеними нижче схемами або за будь–якими схемами ажурних кіл.

Далі ці кола з’єднуємо в єдине полотно, але спочатку зв’яжемо 4 маленьких гуртка і розмістимо їх по краях.

Далі робимо обв’язку арками з повітряних петель, з’єднуючи послідовно всі елементи.

Після обв’язуємо серветку широкою облямівкою за наведеною схемою.

Серветка з елементів

Стильно, красиво і ніжно виглядає серветка з сполучених між собою шестикутних елементів.

Для виконання такої казкової роботи нам потрібно зв’язати перший шестикутний елемент з наведеною схемою.

 в язання гачком серветки схеми
В’язка елементами

Далі в’яжемо наступні елементи і, пров’язуючи останній ряд кожного наступного шестикутника, з’єднуємо межі з попередніми шестикутниками в потрібній нам послідовності.

Після того, як вся кількість шестикутників, необхідну для серветки пов’язано, обв’язуємо краї серветки за схемою, яка дана далі.

Серветки в техніці філейного в’язання

Филейне в’язання – це особлива техніка в’язання гачком, принцип якої полягає у провязуванні порожніх клітинок або заповнених.

Заповнені клітини формують візерунок. Це може бути квітковий візерунок, тварини, графічний візерунок, люди і так далі.

Філейної технікою можна зв’язати будь-яку річ, в тому числі і гарні серветки.

Головне зрозуміти принцип філейного в’язання. Починаємо з набору ланцюжка з повітряних петель, потрібної нам довжини. Після вивязуєм клітинки.

Класичний варіант – це пуста клітинка з стовпчика з накидом, 2 повітряні петлі і ще одного стовпчика з накидом. Заповнена клітинка – це 4 стовпчики з накидом.

Останній стовпчик з накидом однієї клітинки – це перший стовпчик з накидом від наступної клітинки.

Схеми філейного в’язання зазвичай малюють клітинками, візерунок зафарбовують темним кольором і по клітинках відбувається зчитування картинки і в’язання візерунка.

Розглянемо кілька варіантів серветок в філейної техніці зі схемами.

В основному серветки в філейної техніці в’яжуться у формі квадрата або прямокутника з набору повітряних петель. В’язання знизу вгору. Але є схеми, які дозволяють зв’язати філейну серветку по колу з центру.

Починаємо в’язання як для звичайної серветки з кільця з повітряних петель і декількох стовпчиків з накидом другого ряду, провязанных в це кільце.

У статті є схеми і для таких серветок. У филейному в’язанні головне дотримуватися точну кількість порожніх і заповнених клітин. У техніці філейної в’язання можна робити і облямівку для тканинних серветок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *