зробити блокнот своїми руками

Як зробити блокнот своїми руками: варіанти з фото

На перший погляд, блокнот – це проста річ, якийсь витратний матеріал, який ми використовуємо щодня для поточних записів, нотаток. Багато користуються блокнотом в побуті або на роботі. Але гарний авторський блокнот ручної роботи може стати подарунком, презентом близьким, колегам, знайомим. Так просто змайструвати для себе звичайний блокнот для записів, та не витрачати на його придбання грошей дуже приємно. У статті ми розглянемо, як зробити блокнот своїми руками легко і швидко з фото і докладними інструкціями, розберемо кілька варіантів оформлення.

Простий блокнот своїми руками

Є кілька варіантів, як зробити блокнот своїми руками легко і швидко для домашнього використання, ми наведемо кілька найпростіших з фото та описом.

Варіант № 1

зробити блокнот своїми руками
Необхідні матеріали

Підготуємо все, що нам потрібно для роботи:

 • папір для сторінок блокнота;
 • щільний папір або картон для обкладинки;
 • тканина для оформлення обкладинки;
 • лінійку і олівець;
 • клей ПВА.

Починаємо роботу:

 1. Вирізаємо прямокутник з картону для обкладинки і робимо розмітку для центральної частини і сторінок.
 2. Робимо згини по проведених лініях розмітки.
 3. Вирізаємо тканину за розміром прямокутника, додавши по краях по 3 сантиметри для згину.
 4. Обклеюємо обкладинку тканиною, загинаючи краї тканини всередину.
 5. Вирізаємо точно такий же прямокутник із паперу, робимо таку ж розмітку, загинаємо у зворотний бік по лініях, і заклеюємо ним внутрішню сторону обкладинки.
 6. Робимо сторінки блокнота, склавши навпіл кілька аркушів паперу, вирізаних за розміром обкладинки за винятком декількох сантиметрів.
 7. Прошиваємо сторінки на машинці або вручну голкою і ниткою.
 8. Вклеюємо сторінки в обкладинку.

Розмір блокнота можемо робити за власним бажанням. Далі розглянемо ще один варіант мініатюрного блокнота.

блокнот своїми руками поетапно
Покрокове фото

Варіант № 2

Просту і зручну, яскраву записну книжку для власного використання можна зробити з паперу формату А 4 і кольорового паперу.

як зробити блокнот своїми руками на день народження
Книжка своїми руками

Для роботи потрібно підготувати:

 • два аркуші білого або кольорового паперу для записів формату А 4;
 • лист кольорового паперу для обкладинки;
 • ножиці;
 • клей ПВА.

Починаємо роботу:

 1. Складаємо сторінку навпіл уздовж. Пропрасовуємо згин гарненько і розгортаємо лист.
 2. До центральної смузі згину згинаємо краї сторінки з обох сторін.
 3. Розгортаємо і розрізаємо сторінку за цими лініями згинів.
 4. Кожну смужку складаємо навпіл і ще 2 рази навпіл.
 5. Розгинаємо і складаємо по лініях згину гармошкою.
 6. Склеюємо краї, приклавши крайні прямокутники кожної наступної складеної смуги один до одного. Отримуємо довгу смужку, складену рівною гармошкою.
 7. Склеюємо з одного боку ті частини гармошки, які стикаються. Так робимо по всій довжині гармошки, формуючи щільні сторінки. Самі сторінки блокнота готові.
 8. Робимо обкладинку. Складаємо лист кольорового паперу навпіл уздовж і навпіл поперек. Розрізаємо по лініях згину на прямокутники. Беремо 1 прямокутник для обкладинки.
 9. Складаємо два краї до центру, але залишаючи 0,5 сантиметра до центральної лінії.
 10. Складаємо частини обкладинки, але не по центру, а залишивши 0,5 – 1 сантиметр по центру.
 11. Вкладаємо в обкладинку сторінки, приклеюємо до корінця, загинаємо краї, обертаючи перші сторінки по краях.
 12. Так ми отримаємо досить швидко простий і красивий маленький блокнот для записів.

Варіант № 3

Мініатюрна книжка для записів з вінтажною обкладинкою робиться дуже просто і швидко, а результат порадує обов’язково, якщо слідувати всім інструкціям.

мініатюрний блокнот своїми руками

Підготуємося до роботи:

 • папір для станиць;
 • невеликий клаптик тканини для обкладинки;
 • декоративна тасьма;
 • нитка з голкою;
 • скотч або клейка стрічка;
 • ножиці.

Приступаємо до творчості:

Відміряємо і вирізаємо потрібну нам кількість сторінок.

блокнот своїми руками хендмейд
Фото 1

Складаємо всі сторінки в стопки по кілька штук, відміряємо середину.

як зробити маленький блокнот своїми руками
Фото2

Складаємо навпіл посередині кожну стопку.

як зробити маленький блокнот своїми руками
Фото 3

Прошиваємо в місці згину, як показано на фото.

як зробити міні блокнот своїми руками
Фото 4

Проклеюємо в місці згину.

як зробити маленький блокнот своїми руками
Фото 5

Відміряємо і вирізаємо з цупкого паперу обкладинку.

як зробити міні блокнот своїми руками
Фото 6

Обклеюємо її тканиною. Кріпимо до сторінки обкладинки. Пов’язуємо тасьмою.

Подібний блокнот можна зробити своїми руками легко і швидко зовсім маленького розміру, як на фото МК або більше, на свій смак.

Способи кріплення сторінок

Блокнот можна зробити будь–якого розміру з будь–якою обкладинкою (варіанти розглянемо далі) і зі сторінками різного кольору, фактури. Ми приведемо всі можливі способи кріплення цих сторінок, щоб вийшов справжній блокнот, а далі розглянемо, як задекорувати обкладинку, щоб отримати індивідуальну авторську і ексклюзивну записну книжку. Кріпити сторінки можна так:

 1. Склавши сторінки одна до однієї рівно, відзначити середину і прошити на машині.
 2. Зробити отвори діркопробивачем на кожній сторінці з одного боку і у передньої і задньої сторін обкладинки, скріпити металевими кільцями або мотузкою.
 3. Скласти по 3 – 4 сторінки. Кожну стопку сторінок скласти рівно навпіл і в цьому місці надійно скріпити за допомогою нитки з голкою або степлера. Кожну стопку склеїти разом по ребру, яке вийшло на місці згину.
 4. Якщо планується тонка записна книжка з невеликою кількістю сторінок, то їх можна скласти рівно навпіл і на місці згину зверху і знизу прошити голкою з ниткою, зробивши в кожному місці пару стібків.
 5. Коли сторінки скріплені тим або іншим способом, потрібно придумати і зробити для блокнота красиву обкладинку. Далі наведено кілька способів того, як це можна здійснити.

Способи декору обкладинки

Прикрашати обкладинку можна у блокнота, виготовленого самостійно або придбаного в магазині з нудним зовнішнім оформленням. Ось кілька способів того, як зробити обкладинку унікальною, красивою і стильною:

 1. Скрапбукінг. Цей вид творчості допоможе втілити будь–які найсміливіші бажання щодо оформлення обкладинки. Тут використовуються будь–які декоративні елементи з паперу (спеціальний фактурний папір, вирізаний за допомогою штампів або фігурних ножиць деталі), пластику або дерева (намистини, паєтки, кабошони), текстилю (мереживо, стрічки). Поєднуючи на свій смак будь–які наявні елементи, і приклеюючи їх на обкладинку, ми отримаємо гарний варіант оформлення. Але спочатку доведеться зробити звичайну цупку обкладинку з картону.
 2. Текстильна обкладинка. Спочатку ми вирізаємо з потрібним нам розмірами обкладинку з картону, робимо потрібні розмітки і згин, а після обшиваємо або обклеюємо її тканиною або фетром. Попередньо на тканину або фетр можна нанести орнамент, вишивку. Для цього вирізаємо необхідні елементи, прострочуємо і наносимо на обкладинку. Це можна зробити за допомогою клею або прострочити на машині.
  Для декору текстильної обкладинки можна використовувати ґудзики, підібравши декілька невеликих і яскравих і пришивши або приклеївши їх у формі серця, сови, дерева, кульок, будь–якої тварини. Можна приклеювати і намистини, кабошони, штучні квіти і так далі.Дуже зручно працювати з фетром. Він податливий, не вимагає обробки країв, має дуже багато кольорів. Далі наведено фото майстер – класу, як зробити обкладинку з фетру.Фотогалерея: виготовлення обкладинки з фетру

 3. Шкіряна обкладинка. Якщо є невеликий відріз шкіри або замші, то зшити обкладинку можна і з них.
 4. Оформлення за допомогою запsка’мого пластику. Великий блокнот з уже наявною цупкою обкладинкою можна прикрасити ліпниною. Для цього можна використати спеціальний пластик для ручної роботи. Тут ми можемо отримати справжні авторські шедеври, якщо докладемо фантазію. Далі наведено покрокові фото майстер – класу з оформлення обкладинки полімерною глиною.

як зробити блокнот своїми руками

Наведеними способами можна оформити будь–який блокнот, головне все зробити акуратно і зі смаком. Можна придумати і свої варіанти декору з використанням наведених вище способів оформлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *