вейгела квіти

Вейгела: посадка і догляд у відкритому грунті, види

Цей ефектний чагарник з сімейства жимолостевих часто використовують для прикраси садових ділянок, парків, скверів. Квіти цієї рослини можуть бути жовтого, рожевого, білого і червоного кольору. Вейгела добре росте у відкритому грунті. Посадка і догляд за цією рослиною не має особливих складнощів.

Посадка вейгели

Оптимальний час для посадки вейгели — кінець березня і весь квітень. В осінній час саджанці не встигають вкоренитися і замерзають. Але, якщо рослини придбані восени, то їх прикопують в похилому положенні і вкривають верхню частину агротексом і ялиновим гіллям. При покупці варто поцікавитися віком вейгели, оскільки молоді саджанці легше і швидше адаптуються до нових умов.

Місце для посадки вибирають сонячне, захищене від північних вітрів. Це обов’язкова умова, оскільки квіти та листя рослини легко пошкоджуються вітрами.

вейгела квіти

Земля повинна бути рихлою і родючою. Вейгела не росте на щільних і перезволожених грунтах.

Для посадки вейгели копають яму завглибшки 40 см. Якщо грунт на ділянці бідний, то глибину збільшують, щоб створити родючий шар. У нього входить половина відра компосту і 100 г нітрофоски. У посадкову яму також закладають дренажний шар з битих цеглин, гравію та піску.

Коріння куща обробляють стимулятором коренів. Підійдуть «Корневін», «Радифарм», «Риба», «Віва+». Висаджуючи кущі, розправляють коріння і присипають грунтом. Щоб не утворилися порожнечі, кожен шар грунту трохи прихлопують. Кореневу шийку саджанця заглиблюють не більше ніж на 1-2 см. Далі вегейлу рясно поливають і мульчують поверхню торфом. Саджанці цієї рослини високорослих сортів (2,5 м) розсаджують на відстані 1,5–2 метри один від одного. Для невисоких сортів досить проміжку 80 см.

вейгела квітуча
Для посадки найбільше підійде південний фасад будинку

Всі важливі етапи посадки вейгели:

 • вибирають молоді саджанці;
 • посадку проводять навесні з кінця березня до 30 квітня;
 • місце повинно бути сонячним із захистом від вітру;
 • грунт легкий, родючий без близького залягання ґрунтових вод;
 • посадочна яма 40 см;
 • обробка коренів стимулятором;
 • кореневу шийку заглиблюють тільки на 1-2 см.

Розмноження вейгели

Чагарник можна розмножувати наступними способами:

 • живцюванням;
 • відведеннями;
 • насінням.

Живцями. Зелені живці використовують з квітня по травень. Краще брати ті, що не перевищують 10-15 см. Прямий зріз роблять гострим і чистим інструментом. Потім гілочки обробляють Корневином або іншим схожим препаратом. Потім пагони залишають у темному місці при температурі +20 градусів приблизно на 12 годин. Для вкорінення живців використовують піщано–торф’яну суміш.

Глибина посадки 0,5 см. Далі і присипають піском і накривають целофановим пакетом або скляною банкою. Поливають живці два рази в день. При сприятливих умовах корені з’являються на 25-40 день. На постійне місце живці вейгели пересаджують через півтора року.

вейгела квітуча розмноження
Розмноження рослини

Відводками. Молоді та гнучкі гілочки вейгели пригинають до землі. У місці зіткнення з грунтом копають невелике заглиблення, в яке насипають річковий пісок або легкий грунт. На гілочках в місцях зіткнення з піском роблять два надрізи кори і обробляють розчином корневін. Листя, які явно опиняться під піском потрібно видалити. Середню частину гілки пришпилюють до ямки. Кінчик гілочки піднімають вгору і фіксують до опори. Поглиблення засипають грунтом.

Протягом всього сезону грунт з відведеннями підтримують у вологому стані. Восени гілочки вкривають ялиновим гіллям. Навесні наступного року відводки відрізають, і розсаджують їх на постійне місце.

Насінням. Даний спосіб розмноження вейгели не зберігає сортові ознаки рослини. Однак розмножити чагарник можна і насінням. Для цього насіння розкладають на легкий зволожений субстрат і присипають їх піском. Зволожують посадки з пульверизатора і закривають целофановою плівкою. Сходи з’являються через три тижні. Насіння вейгели можна сіяти восени відразу в грунт.

Пересадка вейгели
Пересадка вейгели

Посадка вейгели відводками і живцями у відкритий грунт найбільш популярна серед садівників. У цей час важливо дотримувати всі правила догляду за рослинами.

Хвороби і шкідники

Основні хвороби вейгели пов’язані з неправильним доглядом.

Ось найбільш часті помилки садівників:

 1. Велика кількість зрізаних торішніх пагонів або надмірне удобрення органікою призводить до відсутності квітів.
 2. Недолік харчування затримує ріст і розвиток.
 3. Велика кількість вологи провокує ряд гнильних інфекцій.

Вейгела найчастіше страждає від нападу павутинного кліща. Перемогти цю комаху можна використовуючи препарати «Актелік» і «Фітоверм». Личинки хруща шкодять корінню. Щоб цього не сталося, навесні в грунт вносять “Землін”, “Базудин”, “Почин”.

Догляд

Полив. Чагарник не переносить зволоження, тому в посушливі періоди поливають вегейлу раз в тиждень, в решту часу зволоження проводять раз в 2-3 тижні.

Обрізка. Для гарного росту кущики вейгели обов’язково обрізають. Обрізку проводять після першого цвітіння в сезоні. У молодих рослин обрізають тільки пошкоджені або хворі гілочки. У чотирирічних кущів підрізають трирічні гілки.

Вейгела сорт "Єва Ратко"
Вейгела сорт “Єва Ратко”

Кущики вейгели потрібно обрізати, щоб вони були здоровими і красивими. У молодих рослин потрібно відрізати тільки хворі гілочки, а ті вейгели, які вже підросли, потребують формування крони.

Також вейгелу обрізають після першого в році цвітіння. Чотирирічні кущі потрібно омолоджувати, шляхом видалення всіх трирічних гілок, а більш молоді треба вкорочувати наполовину.

Підготовка до зими. Молоді рослини на зиму обертають укривним матеріалом, а пристовбурові круги обкладають лапником і сухим листям. Якщо навесні гілки вегейли все ж підмерзли, під кущ виливають 10 літрів теплої води. Для дорослої рослини на зиму роблять каркас, щоб гілки не ламалися під вагою снігу.

Розпушування. Цей чагарник потребує розпушування. Процедуру проводять після кожного поливу на глибину 1-2 см.

Добриво для вейгели
Добриво для вейгели

Внесення добрив. Вейглу підгодовують два рази за сезон. Перший раз вносять добрива ранньою весною, коли починають прокидатися бруньки, другу підгодівлю проводять на початку червня. В якості добрива використовують перегній, суперфосфат, сечовину, сірчанокислий калій.

Посадити рослину у відкритий грунт і доглядати за нею не становить особливихтруднощів. Тому навіть початківці садівники можуть виростити цю рослину.

Види вейгели

Рання вейгела, або приємна

У природі росте на Далекому Сході. Висота куща більше 2 метрів, крона у вигляді кулі. З зовнішньої сторони квіти пофарбовані в насичений рожевий колір. На бічних пагонах вони зібрані в суцвіття по 2-3 штуки. Іноді зів квітів блідо–жовтого кольору. Внутрішня частина квітів має пурпуровий відтінок. Цвітіння цього виду триває з кінця травня до кінця червня.

Ряболисті вид ранньої вейгели (вариегатная). Сорт цікавий жовтими плямами на листках, які до середини літа набувають бежевий окрас.

Вейгела Вікторія
Вейгела сорт “Вікторія”

Вейгела флорида. Високий чагарник до трьох метрів, на порослі два ряди волосків. Листя по центральній жилці опушені, з нижньої частини опушені повністю. У кожному суцвіття по 3-4 квітки насиченого рожевого кольору. Цвітіння починається в травні і триває протягом трьох тижнів.

Найпопулярніші сорти вейгели флориди:

 1. Червоний або пурпурний. Висота куща півметра, листя пофарбовані в червоно–коричневий відтінок. Квіти рожеві з жовтим зівом. Цвіте з червня по липень.
 2. Альба. Карликовий чагарник з білими квітами, які поступово набувають білий колір.
 3. Variegata. Добре переносить морози, листя дрібні квіти зібрані в кисті рожевого відтінку.
 4. Рожева. Квіти темно–рожевого кольору зовні і майже білого всередині.
 5. Вікторія. Висота куща 1 метр, листя червоно-коричнева, квіти багряного кольору.

Вейгела гібридна

Висота куща 1,5 метра, цвіте рясно, має розкидисту крону. Квіти запашні, зібрані в суцвіття можуть мати рожевий, білий, червоно–фіолетове забарвлення.

Популярні сорти:

 1. «Брістоль Рубі». Висота куща 2,5–3 метри. Крона розлога до 3,5 метра. Листя яскравого зеленого кольору. Квіти рожеві з червоними краями. Цей сорт вейгели швидко зростає, цвітіння починається в останніх числах липня.
 2. «Ред Принц». Кущ компактний до 1,5 метра. Пониклі гілки, квіти червоного відтінку.
Вейгела Кандида
Вейгела Кандида

Вейгела Миддендорфа

Висота куща 1-1,5 метра, квіти великі жовтого кольору з оранжевими плямами всередині. Квіти поодинокі або зібрані в суцвіття у кожному з них до 6 штук. Цвіте цей вид два рази за літо.

Різноманітність кольорів, декоративність куща зробили цю рослину дуже популярною. Посадка вейгели у відкритий грунт дозволяє створити красивий живопліт, за якою необхідний мінімальний догляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *