Відмова від молочних продуктів? Всі «за» і «проти»

З самого раннього дитинства нам твердять, що потрібно пити молоко. Як важливі молочні продукти для росту, здоров’я і краси. Але чи так це насправді. Давайте розглянемо всі плюси та мінуси вживання молочної продукції.

Користь молока і молочних продуктів

У молоці міститься дуже велика кількість вітамінів та макроелементів, таких як:

 1. Молочні продукти багаті білком, який необхідний для нарощування м’язової маси. Він засвоюється з високою швидкістю і буде незайвим в раціоні людей на дієті або після неї.
 2. Молоко з низьким відсотком жиру надає позитивний вплив на роботу серця і мозку, так як багато антиоксидантами і амінокислотами. Такий продукт здатний знижувати ризик виникнення серцевих захворювань та інсульту. Але в цьому випадку, молоко повинно бути свіжим, в ідеалі домашнім і парним.
 3. Не варто і забувати, що кальцій і вітамін Д благотворно впливають на здоров’я кісток. Особливо у людей літнього віку. Також молоко корисно для зростаючого організму, тобто для формування скелета маленьких дітей.
 4. Молочні продукти здатні підтримувати імунітет і нормальну мікрофлору кишечнику, тим самим позбавляючи людину від безлічі хвороб і проблем. Їх часто радять вживати людям з хворобами шлунка та виразками. Особливо сметану або сир.
 5. З-за високого вмісту вітаміну Д, молочні продукти впливають на наш настрій. Цей вітамін виробляє серотонін, а він в свою чергу благотворно діє на сон і дає відчуття щастя і покращує загальний психологічний стан.

Шкода молочних продуктів

Користь молока, звичайно, очевидна. Але цей продукт може принести чимало шкоди для нашого організму.

 1. Все частіше у людей зустрічається непереносимість лактози (молочний цукор). Це призводить до порушення травлення, до нудоти і блювоти. Не дуже приємна картина. В цьому випадку допоможе тільки відмова від молочних продуктів або заміна їх на рослинні.
 2. У молоці міститься казеїн (молочний білок), який впливає на розвиток раку. Чим більше ви вживаєте молочних продуктів, тим більше ризик захворіти на рак яєчників, матки та простати. Казеїн здатний змінювати гормональний фон, вимиває кальцій із кісток і викликає залежність від молока і молочних продуктів.
 3. Молочні продукти з високим вмістом жиру здатні викликати збільшення у вазі. Так що, якщо ви на дієті, то від продукту краще відмовитися або замінити його на знежирений.
 4. Не варто забувати, що молочний жир — це холестерин. І надлишок його в організмі може привести до захворювань серця та атеросклерозу.
 5. Незважаючи на те, що в молочних продуктах багато кальцію, там ще присутній натрій і казеїн. Вони в свою чергу окислюють нашу кров. Організм починає витягати мінерали з кісток, що призводить до вимивання кальцію і остеопорозу. Тому надмірне вживання молока може привести до переломів, поганим зубах і ламкому волоссю. З-за цього люди в літньому віці часто ламають шийку стегна.
 6. Ще у імунологів є така точка зору, що новонародженим дітям шкідливо коров’яче молоко. Імунітет у дитини ще зовсім малий, а йому з молочними продуктами надходить чужорідний білок, який не здатний повноцінно засвоїться і може призвести до різних хвороб. Тому варто віддати перевагу материнському молоку і нічим його не замінювати.
 7. Як ви бачите, молоко має як позитивні, так і негативні сторони. Кожен чоловік повинен вирішити для себе сам, вживати молочні продукти чи ні. Методом проб і помилок можна знайти золоту середину. У всьому головне міра і завжди є альтернативи молочним продуктам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *