Вид на Проживання, ПМЖ і громадянство Греції

Візові та імміграційні категорії Республіки Греція

В’їзд в країну, проживання та отримання виду на проживання іноземними громадянами в Греції регулюються законом № 3386 (серпень, 2005). Згідно з грецьким законодавством, вид на проживання для громадян країн, що не входять в ЄС (громадян третіх країн), може бути надано тільки у випадку, якщо вони вже отримали візу в грецькому консульстві в країні їх проживання (національну довгострокову візу типу D).

У Греції існує кілька типів виду на проживання:

1. Вид на проживання для ведення незалежної економічної діяльності (2 напрямки: незалежна економічна діяльність та розвиток інвестиційної діяльності).

Громадянам країн, що не входять в ЄС, дозволено в’їжджати в країну для здійснення незалежної економічної діяльності за умови, що у них є достатньо фінансових коштів, у розмірі не менше € 60000, а також представлений на затвердження достовірний бізнес-план. Необхідна сума для підприємницької діяльності повинна бути розміщена на банківському рахунку, який відкрито на ім’я заявника у визнаному банку. Вид на проживання видається на 2 роки. Якщо іноземець продовжує вести незалежну економічну діяльність, платить податки, то вид на проживання продовжується кожні 2 роки.

Вид на проживання для розвитку інвестиційної діяльності видається іноземцям, які бажають здійснити інвестиції в розмірі не менше € 300000, які матимуть позитивний вплив на національну економіку.

Разом з основним заявником, вид на проживання також видається членам його сім’ї-дружині / чоловікові і неповнолітнім дітям. Заява на отримання посвідки на проживання має бути представлена в грецьке посольство / консульство за місцем проживання заявника.

Вид на проживання може бути продовжений на три роки, якщо іноземець продовжує свою діяльність і платить всі податки.

2. Вид на проживання за особливих причин (навчання, професійно–технічне навчання, навчання за спеціальними програмами, навчання у військових академіях, отримання медичної спеціальності, фінансово незалежні іноземці, дорослі діти дипломатичних працівників, обслуговуючий персонал дипломатичних делегацій, кореспонденти іноземних ЗМІ, священики загальновизнаних релігій, академія Афін, вивчення, ознайомлення та практика монашого життя, груп-лідери організованих туристичних груп, наукові співробітники).

Вид на проживання видається за рішенням Генерального Секретаріату області (регіону) на один рік громадянам третіх країн, які отримали візи і розташовують достатніми засобами, на рівні стабільного річного доходу, для покриття своїх витрат на проживання. Даний вид на проживання можна оновлювати щороку за умови, що виконуються всі юридичні вимоги. Рівень достатніх фінансових коштів для виду на проживання, як фінансово незалежні іноземці, визначається рішенням кабінету міністрів, вимоги до рівня якого за останні роки становив не менше € 2000 на місяць.

Вищевказані громадяни третіх країн можуть супроводжуватися членами їх сімей, яким також видається посвідка на проживання, термін якого закінчується разом з видом на проживання, основного заявника. Вимоги щодо наявності достатніх фінансових коштів повинні бути виконані або кожним членом сім’ї, або всіма членам родини разом.

Вид на проживання для фінансово незалежних іноземців не дає права на роботу. Особи, які мають вид на проживання, мають право проживати в Греції, а також користуватися всіма іншими правами громадян Греції, крім права голосу.

Покупці нерухомості в Греції, як правило, отримують посвідку на проживання як фінансово незалежні іноземці.

3. Вид на проживання для роботи (наймані працівники, сезонна зайнятість, керівники корпорацій і т. д.)

До громадян країн, що не входять в ЄС, які наймаються як директорів, адміністраторів, законних представників і керівників, керівників дочірніх компаній і філій іноземних компаній, які активно ведуть свою діяльність у Греції, може застосовуватися спрощена процедура отримання посвідки на проживання.

Дані норми також застосовуються до наступних спеціальностей:

 • Техніки та інженери на заводах та / або в гірничодобувних корпораціях;
 • вузькоспеціалізований персонал в тендерах та / або в сфері надання послуг в Греції;
 • персонал у фінансовій / інвестиційній сфері;
 • письменники, автори і художники;
 • спортсмени та тренери;
 • члени не грецьких археологічних товариств / місій;
 • отримання медичної спеціальності;
 • кореспонденти іноземних ЗМІ;
 • науковий співробітник.

4. Вид на проживання для возз’єднання сім’ї.

Даний вид на проживання застосуємо до громадян Греції і до тих, хто проживав на законних підставах в Греції протягом останніх двох років. Члени сім’ї включають в себе:

 • чоловік/дружина старше 18 років;
 • неодружені неповнолітні діти, а також діти чоловіка/дружини, у тому числі усиновлені, за умови, що ви (або ваш чоловік/дружина) є законним опікуном.

5. Вид на проживання в силу виняткових обставин (з гуманітарних причин, з причин державного/громадського інтересу, жертви торгівлі людьми).

У всіх перерахованих випадках, після того, як була видана національна віза типу D, іноземець повинен після прибуття в Грецію звернутися в муніципалітет за місцем проживання та подати заяву на отримання виду на проживання.

Громадянам третіх країн, які на законних підставах безперервно проживають в Греції протягом п’яти років, може бути наданий довгостроковий вид на проживання, а після 10 років — громадянство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *