Вид на Проживання, ПМЖ і громадянство Кіпру

Кардинальні зміни в імміграційному законодавстві Кіпру відбулися після вступу країни в Європейський союз.

Нові переваги отримають володарі постійного виду на проживання на Кіпрі, а також планується незабаром ввести вільне пересування в межах ЄС. Таким чином, привабливість Кіпру, як країни тимчасового або постійного проживання значно зростає.

Тимчасовий вид на проживання Кіпру

Тимчасовий вид на проживання (також відомий як Pink Slip) – відновлювальний дозвіл на проживання на Кіпрі на певний період з можливістю його переоформлення на постійний вид на проживання.

 1. Термін дії. ВНП дозволяє жити на Кіпрі весь рік, але обмежує відсутність на ньому не довше чотирьох місяців. Термін ВНЖ на Кіпрі коливається від 1-4 років. У разі отримання посвідки на проживання на Кіпрі вперше, він видається на 1-2 роки. Після закінчення терміну його дії можливе швидке і легке продовження.
  Увага: Спрощене отримання віз в різні країни світу. Важливо відзначити, що при наявності навіть тимчасового кіпрського виду на проживання, істотно полегшується отримання віз в різні країни світу. Наприклад, щоб отримати візу в Англію або Австралію, потрібно всього кілька днів (при наявності документа на право володіння об’єктом нерухомості і рахунки в будь-якому банку Кіпру).
 2. Тимчасовий вид на проживання Кіпру – статус «Visitor». У разі, якщо у вигляді на проживання стоїть позначка «Visitor», термін дозволеного перебування на острові становить 1-4 роки. При першому оформленні він буде виданий на термін 1-2 роки. Іноземні громадяни (включаючи і громадян України), що мають цей статус не можуть працювати на Кіпрі. Громадяни України та інших країн СНД, при придбанні нерухомості на Кіпрі, автоматично отримують тимчасовий вид на проживання — статус «Visitor».
 3. Тимчасовий дозвіл на проживання Кіпру – статус «Employment». У разі наміру працювати на острові, у вигляді на проживання обов’язково повинна стояти відмітка “Еmployment”. Такий вид на проживання видається керівному складу і персоналу, що відповідає вимогам або приватним підприємцям, які працюють в певних галузях економіки Кіпру. Іноземні працівники, які отримують дозвіл на роботу і тимчасовий дозвіл на проживання, поділяються на категорії А-Е, до кожної з категорій пред’являються свої особливі вимоги. І головне: Хартія Цивільних Прав визначає осіб цих категорій громадян, яким запропоновано постійне працевлаштування в Республіці Кіпр за умови, що воно не створить недоречної конкуренції на місцевому ринку праці».

Увага: Отримання тимчасового проживання Кіпру – статус — «Еmployment» — процедура досить складна і багатоетапна. Рекомендуємо отримати консультацію фахівців до початку процедури оформлення по даному статусу.

Тимчасовий вид на проживання Кіпру – статус «Student». Всі іноземні студенти, які проходять тривалий курс навчання в навчальних закладах Кіпру, відразу ж по прибуттю на острів повинні подати заяву на оформлення ВНЖ– статус «Student». Первинне заява подається в адміністрації обраного навчального закладу. Надалі дані про студента перейдуть в Імміграційний Департамент. Імміграційне законодавство має право встановлювати мінімальну кількість курсів, які мають пройти студенти-іноземці.

Постійний вид на проживання на Кіпрі (Permanent Resident Permit)

Всі іноземні громадяни, що знаходяться тривалий час на території Кіпру відповідно до імміграційних вимог країни можуть отримати постійний вид на проживання Кіпру.

Локальний постійний вид на проживання Кіпру

Локальний постійний вид на проживання на Кіпрі (відомий також як категорія F) – найбільш цікавий для тих іноземних громадян, хто має незалежний дохід, достатній для проживання на території Кіпру без необхідності роботи, заняття торгівлею чи іншою підприємницькою діяльністю, власників кіпрської нерухомості, які отримують прибуток за межами країни або пенсіонерам.

До іноземних громадян цієї категорії пред’являються такі вимоги:

 • Обов’язкова наявність щорічного доходу для основного заявника, а також для кожної залежної особи;
 • Здатність надати підтвердження наявності додаткових коштів на вимогу Відділу Імміграційного Контролю.

Довгостроковий вид на проживання в Європейському Союзі (EU Green Card)

Довгостроковий вид на проживання (відомий також як EU Green Card) регулюється Директивою Ради 2003/109/ЄС від 25 листопада 2003 р.

Подати заяву на отримання EU Green Card може будь-який громадянин третьої країни, який законно і безперервно проживав на Кіпрі не менше 5 років і має дійсний дозвіл на проживання в країні. Слід враховувати, що період відсутності заявника на Кіпрі строго регламентований і не повинен сумарно бути більше 10 місяців.

Увага: не мають права подачі такої заяви студенти, особи, які проходять стажування, біженці, сезонні та домашні працівники, співробітники дипломатичних місій і дипломати.

Вимоги до заявника:

 • наявність постійного доходу, що дозволяє заявнику та членам його сім’ї проживати на відповідному рівні без звернення за соціальною допомогою в державні органи;
 • наявність договору на оренду житла або титулу власника власності;
 • заявник та члени його сім’ї повинні мати повну медичну страховку і не страждати захворюваннями, що перешкоджають їх в’їзду в країни ЄС;
 • відсутність порушень імміграційного, адміністративного та кримінального законодавства Кіпру;
 • здатність інтегруватися в місцеве суспільство (наприклад, знання національної мови, законів країни та ін.)
 • ряд інших обов’язкових документів, що включають документи про освіту, контракт на роботу та ін.

Основні права володаря EU Green Card:

Власники EU Green Card і члени їх сімей мають рівні права з громадянами ЄС в:

 • працевлаштування (крім державних установ), ведення підприємницької діяльності;
 • податкових пільгах (якщо такі передбачені законодавством країни);
 • освіту (включаючи отримання стипендій);
 • соціальне забезпечення;
 • свободу переміщень по території країни проживання, в межах ЄС і ряд інших прав.

Володар EU Green Card може проживати в іншій країні ЄС, якщо у нього в цій державі є робота, він зареєстрував власне підприємство або проходить навчання.

Члени сім’ї володаря EU Green Card мають право спільного проживання в іншій країні ЄС в тому випадку, якщо вони проживали спільно в країні отримання EU Green Card.

Отримання громадянства Кіпру в результаті шлюбу. Подружжя громадян Кіпру і члени сімей громадян ЄС (Spouse of a Cypriot Citizen).

Процедура оформлення шлюбу сьогодні являє собою досить тривалий і складний процес. Іноземець, який бажає одружитися з громадянином Кіпру повинен надати документи, визначені законодавством, а саме:

 • підтвердження відсутності зареєстрованого раніше шлюбу на території Кіпру (Affidavit);
 • підтвердження відсутності зареєстрованого раніше шлюбу в країні, громадянином/кою якої є заявник;
 • різні свідоцтва (про народження, розлучення та ін) оформлені відповідно до вимог кіпрського законодавства.

Зазвичай, дату весільної церемонії призначають не раніше 15-60 днів з моменту подачі всіх документів в муніципалітет.

Вид на проживання Кіпру для чоловіка–дружини

Для отримання посвідки на проживання в якості чоловіка/дружини громадянина Кіпру необхідно також надати ряд документів і підтверджень фактичного спільного проживання подружжя. Після трьох років перебування в статусі чоловіка/дружини громадянина Кіпру можлива подача прохання про вступ до громадянства країни.

Увага: з усіх питань, пов’язаних з реєстрацією/розірванням шлюбу на Кіпрі, розділом майна, усиновленням дітей та ін. на території Кіпру рекомендуємо отримати консультацію.

Шляхи отримання громадянства Республіки Кіпр

 • В результаті народження;
 • В результаті шлюбу з громадянином / кою Кіпру;
 • В результаті натуралізації, в тому числі паспорт Кіпру за інвестиції

Отримання громадянства Кіпру “за народженням” передбачає, що один або обидва батьки є громадянами Кіпру. Дитина отримує громадянство незалежно від місця свого фактичного народження.

Отримання громадянства Кіпру в результаті шлюбу з громадянином/громадянкою Республіки Кіпр припускає спільне проживання в офіційно зареєстрованому шлюбі не менше трьох років. Для подачі заяви на отримання громадянства Кіпру необхідно надати ряд документів, підготовлених відповідним чином.

Увага: процес розгляду заяви та супровідних документів на надання громадянства Республіки Кіпр тривала процедура і може тривати до 1 року.

Громадянство Кіпру в результаті натуралізації

Отримання громадянства Кіпру в результаті процедури натуралізації можливо при дотриманні ряду обов’язкових умов:

 • заявник повинен бути старше 18 років;
 • перебувати на Кіпрі не менше 7 років з останніх 8 попередніх подачі заяви і бути в статусі постійного резидента країни. В останній рік перед подачею прохання заявник повинен перебувати в країні безвиїзно.
 • заявник повинен бути законослухняним громадянином, не мати ніяких (імміграційних, кримінальних або адміністративних) правопорушень.
 • фінансова незалежність заявника. Ця вимога передбачає наявність житла і стабільного законного доходу, що забезпечує проживання за загальноприйнятими критеріями.
  бажання і здатність інтегруватися в кіпрське співтовариство (знання грецької мови, бажання і мотивація проживання на Кіпрі та ін).
 • відповідно до постанови Ради Міністрів від 19/03/2014 особа, яка не є громадянином Кіпру, має право придбати кіпрське громадянство шляхом натуралізації у вигляді виключення. В цьому випадку на заявника не поширюється необхідність доказу проживання на Кіпрі. Більш докладно про громадянство за інвестиції читайте в розділі громадянство Кіпру за інвестиції.

Надання громадянства Республіки Кіпр шляхом натуралізації наділяє іноземця всіма правами і обов’язками, передбаченими для громадян країни. Кіпр допускає наявність подвійного громадянства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *