Виноград Кодрянка

Виноград Кодрянка: опис сорту, посадка і вирощування, відгуки

Кодрянка — одна з кращих різновидів винограду з прекрасними смаковими якостями і раннім терміном визрівання. І досвідчені, і початківці виноградарі повинні знати про всі правила догляду, а також про посадку цього сорту. Виноград Кодрянка, докладний опис сорту, його фото, а також відгуки виноградарів — в нашій статті.

Особливості сорту

Якщо почитати відгуки досвідчених виноградарів, можна почерпнути таку інформацію про цей сорт: «смак простий і гармонійний, шкірка ненав’язлива»; «відрізняється швидким зниженням кислотності при дозріванні». Є відгуки і про зняття врожаю: «цей сорт один з кращих, оскільки урожай можна знімати до заморозків, відмінно переносить температури від 22 до -26°C».

Виноград Кодрянка, якщо говорити про його опис, це результат схрещування сорту Молдова і «Маршальський», які можна побачити на фото. Як кажуть відгуки, це прекрасний гібрид, що відноситься до столових сортів.

Виноград Кодрянка
Виноград Кодрянка

Кодрянка — виноград з темно–фіолетовими великими ягодами довгастої форми. М’якоть щільна, дуже ароматна, соковита. Шкірка м’яка, при вживанні практично не відчувається. Насіння в ягодах є, але в дуже незначній кількості.

Виноград Кодрянка, якщо продовжувати опис сорту, який показаний на фото, як кажуть відгуки — це солодкий виноград з ледь помітною кислинкою. В ягодах 18 – 19% цукрів, а кислот зовсім небагато — близько 6 грам.

В середньому вага грон становить 0,5 кг, але буває, що грона Кодрянки досягають одного кілограма ваги. Цей сорт вважається одним з кращих, оскільки відрізняється стабільною високою врожайністю. Ще одна перевага винограду полягає в тому, що ягоди дуже довго перебувають на кущах, при цьому їх смак нітрохи не погіршується.

Високорослий сорт Кодрянка відноситься до ранніх — в середньому його вегетативний період триває 110-118 днів. Перевага в тому, що ягоди стають придатними в їжу ще до того, як наступає їх повна зрілість.

На другий рік після посадки цей виноград добре розростається, і саме на другий рік він починає плодоносити.

Виноград сорту “Кодрянка” має великі грони

Таким чином, достоїнств у Кодрянки дуже багато: це і його невибагливість у виборі грунту і догляду, і чудові смакові якості, і зразковий товарний вигляд. У цього сорту стабільна і незмінна з сезону в сезон врожайність. До незаперечних переваг сорту відноситься і те, що він довго зберігається, добре переносить далекі перевезення. У нього підвищена морозостійкість, стійкість до різних інфекцій. Також він показує хорошу стійкість до розтріскування шкірочки.

Як таких недоліків у сорту немає, особливо якщо за ним правильно доглядати, то виноград буде давати вам відмінний урожай. Єдиним недоліком можна назвати те, що з-за несприятливих погодних умов виноград проявляє схильність до горошенню. Але навіть цей нюанс не можна назвати серйозним недоліком: якщо обробити виноградник фітогормонами гиббереллинами для збільшення росту рослини, то ви отримаєте не тільки більш крупні ягоди, але і врожай без кісточок.

Такими перевагами відрізняється виноград Кодрянка. Продовжимо опис сорту, умовами вирощування, подивимося фото, дізнаємося, що говорять відгуки.

Особливості вирощування

Відгуки виноградарів говорять про те, що посадка цього сорту не представляє особливої складності, оскільки він не відрізняється вибагливістю до вибору грунту. Особливість Кодрянки в тому, що вона починає рости на будь–якій ділянці, здатна швидко адаптуватися до нових умов. Саме тому з посадкою і вирощуванням без зусиль справляються навіть початківці виноградарі.

Сорт “Кодрянка” на кущах

Розмноження сорту відбувається за допомогою однорічних саджанців. Але його можна розмножити і щепленням на наявний чагарник. Цей метод хороший тим, що його можна робити в будь–який час року.

Що стосується оптимального часу для посадки, то досвідчені виноградарі радять робити це пізньої осені. Спочатку необхідно підготувати яму, туди помістити землю з добривами, розправити коріння саджанця і посадити його.

Якщо ви садите методом щеплення, то держак необхідно парафинировать, а його нижню частину потримати в розчині «Гумату». Штамб слід розколоти сокиркою, туди помістити держак, а потім міцно стягнути тканиною і обмазати глиною.

Правила догляду

Ми дізналися, якими особливостями відрізняється виноград Кодрянка, розглянули опис сорту та його фото, дізналися, що говорять відгуки виноградарів.

Якщо ви хочете отримати великий і гарний виноград, розберіться у всіх правил догляду за Кодрянкой, і забезпечте їй всі необхідні умови. Найважливіша умова — регулярний полив в необхідному обсязі. Зверніть увагу, що дорослому куща необхідно більше води, ніж молодому: шість відер води проти трьох.

Як правильно садити виноград

Важливо, щоб волога добре утримувалася в ґрунті, а для цього кущах потрібне мульчування з використанням торфу або перегною. Мульчувати кущі слід ранньою весною або восени. А ось влітку робити це не рекомендується — високий ризик того, що коренева система почне пріти і гнити. У перші роки молоді кущі рекомендується загортати.

Відомо, що Кодрянка — сорт підвищеної морозостійкості, однак, незважаючи на це, молоді виноградні кущі слід вкривати на зиму. Робити цей захист рекомендується в перші роки після висадки. Для укриття можна використовувати сіно чи солому.

Особливих вимог до підгодівлі у цього сорту немає, оскільки після мульчування до кореневої системи надходить достатня кількість корисних речовин. Вносити мінеральні і органічні добрива можна раз в році — навесні, коли ви будете перекопувати ділянку. Підгодівлю слід рівномірно розподілити навколо стовбура куща.

Формування куща

Що стосується обрізки кущів, то в перші роки після того, як ви висадили рослину, її проводити не обов’язково, оскільки молодий кущ здатний самостійно розвиватися без обрізки. Починати її слід тільки після того, як почнеться плодоношення.

У дорослих кущів обрізають сухі непотрібні живці. Також слід обрізати живці, у яких немає ознак появи плодів. Якщо ви хочете направити зростання рослини в потрібному напрямку, то тоді вам теж варто провести обрізку.

Ще один етап догляду — захист від хвороб і шкідників, для чого цей сорт винограду слід обприскувати стандартними препаратами. На зимовий період штамб слід підгорнути і обв’язувати ельником для захисту від гризунів. Що стосується таких шкідників, як павутинний кліщ і філоксери, то боротися з ними слід загальноприйнятими методами: проріджувати кущ, своєчасно видаляти пошкоджені і старі частини куща.

Укриття винограду на зиму

Таким чином, сорт Кодрянка — це стійкий і виноград невибагливий, який із задоволенням вибирають виноградники. Він приносить багатий врожай навіть у не дуже сприятливих умовах вирощування. При цьому соковиті, м’які, ароматні ягоди цього винограду — це не тільки відмінний смак, але ще й користь для здоров’я організму, оскільки вони містять велику кількість вітамінів і мікроелементів. Цей сорт можна назвати гідним вибором для присадибної виноградарства і оптимальним варіантом для тих, хто тільки починає осягати ази виноградарства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *