які квіти садять на могилах

Які багаторічні квіти можна посадити на кладовищі: фото

Догляд за могилами родичів загальноприйняте явище в нашому суспільстві. Однак бувати на кладовищі не всім вдається часто. Але при цьому хочеться, щоб могилка завжди виглядала охайно. Сьогодні ми розповімо, які квіти можна посадити на кладовище, щоб створити доглянутий вигляд. Розглянемо багаторічні культури з фотографіями і назвами.

Вибір підходящих квітів

Такі рослини повинні довго переносити відсутність поливів, тривалі морози, адже можливість приходити поливати, вкривати на зиму є не завжди. Квіти не повинні вимагати складного догляду. Обрізка, часта пересадка, обробка від шкідників є негативними чинниками при виборі квітів для кладовища.

Які квіти можна посадити на кладовищі

Квіти та інші рослини повинні володіти наступними якостями:

 • невибагливість;
 • морозостійкість;
 • стійкість до посухи або надмірної вологи;
 • стійкість до хвороб.

Квіти і чагарники, висаджені на кладовищі не повинні мати потреби в частому поділі, пересадці, додатковому укритті на час зими.

які квіти садять на могилах
Вибір квітів для кладовища

При цьому, після цвітіння рослини повинні виглядати акуратно. Роблячи вибір слід враховувати, що рідкісні і дорогі квіти можуть викопати нечесні на руку люди.

які квіти садять на могилах
Декоративні чагарники

Квітучі грунтопокривні рослини

Сланкі квіти відмінно підходять для посадки на могилі. Такі рослини створюють щільний покрив, який надає декоративний вигляд поховань. Грунтопокривні квіти запобігають проростанню бур’янів.

Барвінок

Рослина може рости на будь–якому грунті. За сезон барвінок розростається на 7 м. кв. Цю культуру можна висаджувати в тіні і на сонці.

 • витримує тривалі морози (під сніг йде з зеленими листками);
 • не потребує спеціального догляду;
 • переносить посуху;
 • квіти пофарбовані в синій, червоний, білий, блакитний колір;
 • розмножується насінням і діленням куща.
Барвінок на цинтарі
Барвінок

Седум «Білий мох»

Багаторічна рослина заввишки до 10 див. сланкі Пагони з густим листям. Цвітіння починається з липня і триває до заморозків. Квіти можуть бути білими або рожевими.

Рослина прекрасно себе почуває на кам’янистому грунті в тіні і на сонці. Седум добре розмножується насінням або живцями.

Седум «Білий мох»
Седум «Білий мох»

Крім цього виду, на цвинтарі можна висадити наступні сорти седума:

 • камчатський вид, сорт «Голден карпет». Квіти жовтого кольору, перші бутони з’являються в липні. Коренева система задеревяніла, тому рослина не боїться морозів;
 • вид помилковий, сорту «Малиновий» та «Кокеинум». Ці сорти седума утворюють пурпурний килим. Рослини віддають перевагу сонячним ділянкам, однак можуть рости в тіні. Стійко переносять морозні зими;
 • седум відігнутий, сорт «Блу Форест». Утворює килим заввишки до 15 см, зацвітає на третій рік після посадки. З серпня по вересень на рослинах з’являються яскраво–жовті квіти.

Флокс шилоподібний

Ця рослина віддає перевагу сонячним місцям, але може без шкоди для цвітіння рости в тіні. Флокс може розвиватися на будь–яких грунтах. Переносить посуху і низькі температури. Для посадки на могилі використовують сорти, що не перевищують у висоту 25 см.

які квіти садять на могилах
Флокс шилоподібний
 • «Кенді Стрипс» — висота рослин 15 см, квіти білі з червоною облямівкою. Цвіте до кінця серпня при сприятливій погоді, можливе повторне цвітіння восени;
 • «Эсмеральд Блю» — квіти небесно лілового відтінку, висота рослин близько 15 см;
 • «Перпл Б’юті» — даний сорт швидко розростається, квіти фіолетового забарвлення. Перші бутони з’являються на початку травня.
 • «Майшне» — у цього сорту дрібні квіти білосніжного відтінку, висота рослини 10 см.

Пучкові квіти

Питання про те, які квіти садять на могилі рано чи пізно постає перед кожною людиною. Наведемо приклад багаторічних рослин, які виростають компактними кущами (фото, назви див. нижче).

Ірис

Ця культура має близько 100 різновидів. Листя ірису плоскі, зібрані в пучок біля основи, виглядають красиво і оригінально навіть без квітів. Пелюстки квіток можуть мати найрізноманітніші відтінки. Найчастіше квіти ірису фіолетового, синього, жовтого забарвлення, рідше зустрічаються сорти з помаранчевим, рожевим, білим відтінком.

Ірис
Ірис

Нарцис

Красиві квіти, з білими або жовто–помаранчевими пелюстками. Листя вузькі, насиченого зеленого кольору. Цвітіння триває 1,5-2 місяці в залежності від сорту. Кущики цієї рослини виглядають акуратно, і можуть послужити гарним фоном для інших культур.

Нарцис
Нарцис

Тюльпан

Тюльпани самих ранніх сортів починають цвісти у квітні. Цвітіння триває від 15 до 30 днів. До цієї групи відносяться такі сорти: «Christmas Marvel», «Diana», «Flair», «Prins Carnaval».

У другій декаді травня починають цвісти Менделеєвскі і Дарвіновскі. Висаджують цибулини тюльпанів восени з середини вересня по жовтень.

Тюльпан
Тюльпан

Головна умова для укорінення цибулин це температура близько +9 градусів. Якщо дозволяє час, то в кінці травня можна посіяти насіння однорічних рослин, які розмножуються самосівом. Це може бути календула, мак самосійка, левиний зів, космея.

Інші багаторічники

Серед багаторічників на цвинтарі також можна висаджувати такі рослини:

 1. Дицентра. Це рослина не потребує спеціального догляду. Оригінальні квіти у вигляді серця привертають погляди перехожих. Дицентра розмножується діленням кореневища або живцями. Рослини можна використовувати в групових посадках.
 2. Волошки. Цвітіння починається з червня і триває протягом усього літа. Розмножуються волошки діленням кореневища або насінням. Забарвлення квітів буває синє, блакитне, жовте і навіть рожеве.
 3. Люпин. Невимоглива до догляду рослина. Його насіння може проростати навіть між плиток. Квіти можуть бути червоного, синього, білого та рожевого відтінку. Люпин розмножується насінням і живцями.
 4. Королицю. Насіння висівають з кінця березня по 30 квітня. Цвітіння починається в червні, деякі сорти цвітуть два рази за сезон. Найчастіше садові сорти мають білі пелюстки і жовту серединку. Королиця буває проста і махрова. Рослина морозостійка, не вимагає спеціального догляду.
Примули
Примули

Сьогодні ми розповіли, які квіти садять на мцвинтарі. Як правило, поруч з могилами висаджують багаторічні рослини (фото з назвою див. вище), але можна використовувати і дворічні квіти. Серед них братки, турецька гвоздика, незабудки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *