Як лікувати гепатоз печінки народними засобами народними методами

Як лікувати гепатоз печінки народними засобами

Гепатоз печінки – збірний термін для назви декількох захворювань. Однозначну відповідь на питання, що це таке і як лікувати, дати не можна: за походженням та формою це може бути гостре або хронічне захворювання, придбане або отримане за спадком. Дієта і народні засоби – лише складова частина терапії, вони використовуються в якості допоміжних методів.

Розвиток проблеми

Поширена помилка полягає в тому, що гепатоз печінки буває лише у людей з надмірною вагою або ожирінням. Проте приблизно половина загальної кількості хворих спостерігається серед страждають хронічним алкоголізмом і приблизно 5 % припадає на пацієнтів з токсичними ураженнями клітин печінки. У кожного пацієнта можна озвучити індивідуальну відповідь на питання, що це таке, тому що захворювання класифікують за кількома ознаками.

Клінічна картина – стадія розвитку, локалізація ураження, хронічна або гостра форма, супутні захворювання – все це визначає і оптимістичність прогнозу для окремого пацієнта, і те, як лікувати у кожному конкретному випадку.

Дієта при гепатозі печінки – основна, але не єдина складова терапії. При цьому відгуки практикуючих гепатологів свідчать про те, що на ранніх стадіях набутого захворювання вона навіть дає можливість повернути органу щодо нормальний фізіологічний стан.

Основна складність полягає в тому, що хронічна форма розвивається поступово і не проявляється особливо вираженими симптомами. Негативні прояви починаються в період, коли екзокринна залоза знаходиться на значній стадії ураження.

Іноді важко визначити і як лікувати, тому що неодмінною умовою є усунення основної причини. А таких причин виявляється кілька, і вони чинять на гепатоцити кумулятивна дія.

Зрозуміти, що це таке можна, знаючи особливості будови печінкових клітин. Вони володіють обмеженою здатністю до поділу, яка нормальних умовах дозволяє повністю відновлювати життєво важливий орган навіть після значного, але одноразового поразки.

Якщо токсична дія (порушення метаболізму, перманентне вживання алкоголю навіть у невеликих кількостях, збої в роботі травлення або ендокринної системи) присутній на постійній основі, включається природний механізм захисту.

Природа передбачила можливість заміщення зруйнованих клітин печінки на жирові або сполучні. Масоване або постійне деструктивний вплив призводить до того, що на останніх стадіях замість гепатоцитів, які виконують свої функції в екзокринній залозі, спостерігається переважання жирової або фіброзної тканини.

Печінка відповідає за сотні важливих процесів в організмі, і без її функціональності життєдіяльність відкритої системи неможлива. Дієта в цьому випадку – лише засіб уберегти від руйнування вцілілі гепатоцити і знизити навантаження на травну і гепатобіліарну систему. Її застосування як основного методу консервативної терапії, доцільно, поки жирові вкраплення в клітинах незначні і основна структура органу залишилася в незміненому вигляді.

Гепатоз печінки на третій стадії, коли переродження клітин торкнулося значну частину залози екзокринної і відсутність належної функціональності збільшило навантаження на взаємодіючі з нею внутрішні органи, – це вагома передумова до розвитку цирозу.

Класифікація хвороби

Виставляючи діагноз “стеатогепатоз”, “жирова дистрофія печінки”, “жирова інфільтрація” або “гепатоз печінки”, лікар-гепатолог використовує терміни, на перший погляд, абсолютно тотожні. Однак для визначення, що це таке і як лікувати, йому необхідні фізикальний огляд, вивчення анамнезу, дані лабораторних і апаратних досліджень. Всі ці відомості дозволяють класифікувати хвороба, визначити основні напрямки терапії (дієта входить в список обов’язкових призначень), розрахованої на досягнення позитивних результатів.

Гепатоз може бути:

 • гострим або хронічним (стати результатом одномоментного руйнівного впливу або розвиватися поступово, під дією деструктивних процесів в організмі);
 • розвиватися з різних причин – хронічний алкоголізм, зловживання певними ліками, отруйна дія отрут, токсичних з’єднань, наслідок системних захворювань, паразитарної інвазії тощо);
 • придбані або спадковим (коли переродження клітин настає на тлі генетично обумовлених збоїв в обміні білка, амінокислот, спадкових синдромів (Жильбера, Дабина-Джонсона, Ротора);
 • за місцем дислокації розрізняють дисемінований (розсіяне в різних сегментах), зональний – розташований у визначених зонах печінкових часточок, і дифузний – вражає всю структуру;
 • мікроскопічні дослідження диференціюють хворобу на дрібно – і крупно-крапельний тип (у першому випадку клітини печінки не порушені, у другому – порушення природної структури призводить до утворення некротичних ділянок – на фото це чітко видно).

Єдиної терапевтичної стратегії не існує. Лікар визначає, як лікувати, за всіма перерахованими ознаками. На призначення впливає і чітке знання, що це таке, і стадія прогресування, і супутні обставини.

Дієта може змінюватися при гострій і хронічній формі, окремо призначатися при вагітності, залежати від стадії гепатозу печінки, характеру вироблених руйнувань.

Неодмінною умовою успішного лікування є своєчасне усунення основного провокатора (алкоголю, токсичних з’єднань, паразитів, неправильного харчування, запалень печінки вірусного походження). Відгуки пацієнтів та лікарів свідчать про те, що дотримання цих складових нерідко призводить до повного виліковування. Однак на ранніх стадіях патологія розвивається безсимптомно і виявляється вчасно тільки при постійному моніторингу стану свого здоров’я.

Лікування гепатозу

Побачивши в історії хвороби діагноз “гепатоз печінки” і звернувшись за довідкою на околомедицинські сайти, щоб дізнатися, що це таке і як лікувати, деякі пацієнти дізнаються, що в списку призначень присутні дієта і народні засоби. Припускаючи, що досить харчових обмежень і специфічних рецептів з використанням натуральних компонентів, рекомендованих нетрадиційною медициною, вони обмежуються одним-двома методами.

лікування гепатозу печінки

Однак найважливішою частиною лікування на певних стадіях є медикаментозне. Як і чим лікувати, які приймати ліки і їх коректну дозування визначає гепатолог, з допомогою діагностичних заходів визначає, що це таке у конкретного пацієнта:

 • при гострому токсичному необхідна екстрена госпіталізація і загальна детоксикація, надолуження втрачених життєво необхідних компонентів, запобігання летального результату;
 • при хронічному призначаються гепатопротекторні засоби різних груп – есенціальні фосфоліпіди, фітопрепарати, ліки з амінокислотними похідними;
 • при лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи, які стали причиною ураження печінки, можуть бути рекомендовані гіпоглікемічні, гіполіпідемічні засоби з антиоксидантною та антигіпоксичну дію.

Отримати певні результати можна тільки за умови грамотного підбору медикаментів, спрямованого на усунення негативних симптомів і руйнівних процесів. Необхідно при цьому враховувати можливі побічні ефекти і взаємодія лікарських засобів в організмі.

Дієта призначається по тяжкості стану – від повного голодування до стандартної за Певзнером (дієта №5), рекомендованої при багатьох захворюваннях печінки.

Народні засоби спрямовані на усунення негативних симптомів і постачання компонентів, необхідних для самовідновлення печінки – це можуть бути збори лікарських трав, розторопша і артишок, гарбуз з медом, настій м’яти перцевої або шипшини. Але якщо уважно вивчити публікації на цю тему, навіть від відомих народних цілителів, скрізь є попередження про необхідність узгодження таких засобів з лікуючим лікарем і неможливості використання їх в якості основного способу лікування патології.

Є численні відгуки, що свідчать про розвиток алергічних реакцій від рослинних і тваринних компонентів, посиленні тяжкості стану без коректного лікування традиційним комплексним методом.

Бонус

Жировий гепатоз – небезпечний стан, який може призвести до циротичних змін у гепатоцитах і стати ймовірною причиною летального результату при перехід в цироз печінки. Тому необхідно:

 1. Пройти повноцінне обстеження, щоб виявити його етіологію і стадію розвитку.
 2. Отримати від призначення лікаря і неухильно їх виконувати.
 3. Відмовитися від алкоголю і шкідливих звичок, дотримуватися рекомендовану дієту.
 4. Повне лікування залежить від характеру змін і правильної тактики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *