грибок нігтів на ногах

Як лікувати грибок нігтів в домашніх умовах

Багато людей знають, що таке грибок нігтів на ногах. Чим лікувати негативний процес і як від нього позбутися, їх турбує найбільше. Багато людей знають, що таке грибок нігтів на ногах. Чим лікувати негативний процес і як від нього позбутися, їх турбує найбільше.

Комплексний метод лікування та його основні способи

Оніхомікоз – наслідок недотримання певних санітарно-гігієнічних норм, в результаті чого відбувається інфікування нігтьових пластин мікроскопічними спорами грибків, поширених у середовищі проживання людини. Порізи, недотримання елементарних норм гігієни та загальне ослаблення імунітету приводять до зараження грибковими суперечками, а їх, тільки вивчених, близько 70 тисяч видів.

Для пацієнтів з микотичними інфекціями це не тільки неестетичний вигляд нігтів, але і страждання, принесені руйнівною діяльністю хвороботворного організму, вплив на стан імунітету і отруєння продуктами життєдіяльності грибка.

Переважна більшість пацієнтів, виявивши при зовнішньому огляді грибок нігтів на ногах, замість того щоб звернутися до дерматолога, починають займатися пошуком ліків, які можна придбати в аптеці недорого.

У списку засобів, якими лікувати оніхомікоз, є ліки для зовнішнього та внутрішнього застосування по більш і менш високою ціною. Але вони не завжди доцільні на конкретній стадії, а іноді даний вид грибкової інфекції має резистентністю до них.

Поширеною помилкою при самоназначенні ліків стає і використання тільки зовнішніх засобів (мазей або народних рецептів), в той час як людині потрібні і імуномодулятори, і таблетки для запобігання подальшого розвитку хвороби.

як лікувати грибок на нігтях ніг форум

У сучасній медицині грибок нігтів і стоп лікується відразу по декількох напрямках, успіх терапії залежить від їх успішного поєднання:

 • лікарські засоби зовнішнього застосування (мазі, креми, гелі, лікувальні лаки, призначені для зупинення діяльності грибка);
 • медикаментозні препарати, які призначаються дерматологом на певній стадії хвороби (частіше при системному оніхомікозі, коли вражені вже і нігті на руках);
 • поширені народні засоби, що стимулюють імунітет і надають симптоматичну дію в місцях ураження;
 • хірургічне видалення нігтів або застосування спеціального пластиру для зняття ураженої ділянки, який не підлягає лікуванню при запущеній стадії хвороби.

Дерматолог може з точністю відповісти на питання, чим лікувати в домашніх умовах грибок нігтів на ногах, тільки за умови обстеження і визначення стадії розвитку мікозу у організмі.

Існують і додаткові чинники, що створюють сприятливе середовище для діяльності грибкової інфекції. Це ослаблений імунітет, порушення роботи ендокринної системи, хвороби обміну речовин, вікові зміни.

Тактика терапії відрізняється і у випадках, коли розповсюдження мікозу досягло значного ступеня тяжкості (вражені кілька пальців, інфекція поширилася на руки, на нігті присутній відшарування або потовщення). Тому, перш ніж застосовувати будь-які засоби, відвідати лікаря для консультації просто необхідно.

Медикаментозні засоби зовнішнього використання

Фармацевтична промисловість випускає безліч засобів для безпосереднього застосування в місці ураження грибком. Їх можна розділити на кілька категорій. Принцип застосування засобів однаковий: ліки наноситься на уражену нігтьову пластину протягом певного часу.

засоби від грибка нігтів

Вони допомагають на ранніх стадіях хвороби, якщо призначення проведено з урахуванням всіх складових і застосовується хворим з необхідною частотою і періодичністю:

 • мазі (Номидол, Екзодерил, Ізоконазол, Клотримазол, Міконазол, Бутенафин, Тербизил), які надають антимікотичну та протизапальну дію, але потребують тривалого та систематичного застосування;
 • протигрибкові лаки для нігтів (Лоцеріл, Батрафен, Циклопироксоламин і його аналоги: Дафнеджин і Фонжиаль, Микозан);
 • краплі для нігтів, нерідко з тим же чинним активною речовиною, що у мазей;
 • протигрибкові креми (Микоспор, Буфинал).

чим вивести грибок на нігтях ніг

Вони допомагають на ранніх стадіях хвороби, якщо призначення проведено з урахуванням всіх складових і застосовується хворим з необхідною частотою і періодичністю. При призначенні мазей лікар завжди враховує протипоказання і характер грибкового ураження. Рекомендації щодо застосування та способу нанесення можуть відрізнятися в залежності від форми, яку придбала грибкова інфекція в своєму розвитку.

Вона може бути: везикулярною (з утворенням пухирців), ороговілою, що поширилася між пальцями або стертою, яка виліковується швидше, але займає іноді значну поверхню шкіри.

Користуючись непрофесійними рекомендаціями або радою провізора в аптеці, пацієнт не може врахувати всіх обставин, і лікування нерідко проводиться даремно. Це відбувається з-за відсутності ліки, яке допомагало б від усіх видів і форм мікозів.

У кожному конкретному випадку необхідно лікарське призначення. Багато протигрибкові мазі відносяться до абсолютно доступним ціновими категоріями (Нізорал, Тербінафін, Кандид, або сірчана мазь), але при некоректному застосуванні вони можуть не принести бажаного результату, а час для лікування на ранній стадії вже буде втрачено.

Ліки від грибка, що приймаються всередину

Таблетки призначаються лікарем при певній ступеня ураження нігтьової пластини. Вони містять ті ж протигрибкові активні діючі речовини, але застосування перорально практикується, коли площа і глибина мікотичної поразки перевищило 30-40%.

Тербінафін

Серед таблеток для прийому всередину особливою популярністю користуються:

 • Тербінафін (Тербінафін-Тева, Ламізил, Термикон, Бинафин, Экзитер та ін) – при інфікуванні дерматофітами та деякими видами цвілевих грибків);
 • Нізорал (і інші засоби з тим же активним компонентом);
 • Кетоконазол (діє на дріжджові грибки і дерматофіти);
 • Інтраконазол, що впливає на дерматофітів та на деякі види дріжджових і цвілевих грибків.

Як і у випадку з мазями та іншими засобами для місцевого застосування, універсальних таблеток не існує. Їх підбирають за кількома показниками, в тому числі по різновиди грибка-паразита, тяжкості захворювання і стану організму пацієнта, наявності або відсутності протипоказань.

Кетоконазол

Важливе значення має і ступінь поширення, при якій може бути призначений універсальний препарат начебто Интраконазола або вузьконаправлений Гризеофульвін, що впливає тільки на дерматофітів.

Засоби від мікозів в нетрадиційній медицині

При погляді на фото грибкових уражень людини, іноді просто дивно, що хвороба прийняла такі потворні форми. Її розвиток можна було стримувати навіть з допомогою народних засобів, які напрацювала нетрадиційна медицина в пошуках, чим можна лікувати грибок нігтів на ногах.

Найбільш відомі й ефективні з них:

 • оцет і яйце використовуються в приготуванні мазі для щоденного застосування: яйце змішується з оцтом (після того, як постоїть в ньому до повного розчинення шкаралупи) і розбавляється вершковим маслом;
 • оцет застосовується і як окремий засіб: для змазування уражених місць або ванночок, в розбавленому водою вигляді;
 • місця ураження обробляють йодом, розчином мідного купоросу, втиранням кашки з чайного гриба;
 • робляться ванночки із марганцівки, лимонного соку і горілки з використанням соди;
 • широко відомо і цілюща дія олії чистотілу, чайного дерева, компреси з листя каланхое.

нородні методи від грибка нігтів на ногах

Ефективним способом у народі вважається будь-який з перерахованих вище. Така терапія обходиться в копійки, тому при виникненні питання, ніж лікувати грибок нігтів на ногах, потрібно використовувати і народні рецепти паралельно з медикаментозною терапією. Однак, починаючи таке лікування, слід попередньо відвідати дерматолога та отримати професійні рекомендації після відповідних аналізів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *