Як намалювати ялинку поетапно

Як намалювати Новорічну ялинку олівцем поетапно

Менше тижня залишилося до найголовнішого свята року, тому все частіше люди займаються творчістю і створюють собі новорічний настрій. І саме для таких людей нижче представлено кілька майстер — класів, як починаючим художникам поетапно намалювати ялинку олівцем.

Пухнаста ялинка

Перед тим, як приступити до роботи, слід заздалегідь обзавестися такими речами:

як намалювати ялинку
Як намалювати пухнасту ялинку
 • білий аркуш А4 або навіть більше;
 • простий м’який олівець;
 • ластик;
 • точилка (на всякий випадок);
 • кольорові олівці або фарби за бажанням.

І ось, основні етапи роботи:

На аркуші малюється великий трикутник – від його розміру залежить, якою буде майбутня ялинка в самому кінці. При необхідності можна скористатися лінійкою, щоб лінії були максимально рівними.

як намалювати ялинку
Як намалювати пухнасту ялинку фото 1

Після промальовується верхівка майбутнього дерева у вигляді хвилеподібних ліній, як показано на малюнку нижче.

малюнок новорічна ялинка
Як намалювати пухнасту ялинку фото 2

Тепер варто намалювати гілки, що знаходяться нижче, точно таким же чином. Вони не повинні бути єдиним цілим, а як ніби йти в розкид.

новорічна ялинка малюнок
Як намалювати пухнасту ялинку фото 3

На наступному етапі домальовується найпишніша частина дерева і стирається допоміжний трикутник. Робити це потрібно максимально акуратно, щоб не стерти занадто багато потрібних деталей. Звичайно ж, після їх треба буде знову домалювати.

малюнок новорічної ялинки
Як намалювати пухнасту ялинку фото 4

Прямими лініями малюється короткий, але надійний стовбур дерева. Так як ялинка новорічна, то вона знаходиться не на вулиці, а пересаджена в горщик, який з’являється на папері на цьому ж етапі.

як намалювати новорічну ялинку
Як намалювати пухнасту ялинку фото 5

Тепер – найцікавіша частина. Дерево потрібно прикрасити гірляндами, як це показано на прикладі нижче. Але так само можна включити свою фантазію і прикрасити ялинку на свій розсуд.

ялинка малюнок
Як намалювати пухнасту ялинку фото 6

На останньому етапі домальовуються новорічні іграшки, сніжинки та інші новорічні атрибути розсуду художника.

малюнок ялинки
Як намалювати пухнасту ялинку фото 7

Залишилося лише прикрасити отриманий малюнок, щоб він став «живим» і цікавіше виглядав у рамочці на стіні.

Тепер ви знаєте, як можна намалювати ялинку простим олівцем поетапно, але це не єдиний урок для початківців в нашій сьогоднішній статті.

Маленька ялиночка

Наступний варіант трохи легше попереднього, а святкове деревце виглядає дуже мило і привабливо. З таким малюнком впораються навіть діти.

Отже, для того, щоб показати всі свої можливості в малюванні, досить пройти наступні етапи:

Лист А4 розміщується вертикально і на ньому посередині проводиться пряма вертикальна лінія. Її розмір буде відповідати висоті майбутньої ялинки, так що цей момент варто продумати заздалегідь. Таким же способом на одному аркуші можна намалювати кілька ялинок невеликого розміру.

Як намалювати маленьку ялинку фото 1

У самому верху, як раз там, де закінчується зображена лінія, промальовується різдвяна зірка. Вона стане головною прикрасою і повинна бути досить великою. Так само для веселощів на ній можна домалювати очі чи смішну пику.

Якщо можна так сказати, дерево матиме три яруси, які доповнюють один одного. На цьому етапі починає виводити на папері верхній рівень у вигляді гори з зубчастими кінцями.

як намалювати ялинку
Як намалювати маленьку ялинку фото

Після малюється наступна частина новорічної ялинки. Все робиться точно так само, як в попередньому кроці, тільки на цей раз «гора» повинна бути трохи більшого розміру.

малюнок новорічна ялинка
Як намалювати маленьку ялинку фото 4

Передостанній етап – детальне промальовування нижньої частини дерева. Звичайно ж, вона буде більше і пишніше всіх попередніх. Тепер потрібно домалювати внизу стовбур і лінію горизонту, щоб ялинка не «висіла в повітрі».

новорічна ялинка малюнок
Як намалювати маленьку ялинку фото 5

В самому кінці домальовуються всілякі новорічні прикраси та гірлянди, які будуть виблискувати різнокольоровими вогниками.

Найчастіше для початківців художників важливо не тільки те, як поетапно намалювати ялинку олівцем, але і те, в якій кольоровій гамі вона буде представлена. Так що саме час взяти в руки олівці і довіритися своєму внутрішньому голосу.

Ялинка з мультика

У радянський час випускалося багато святкових мультфільмів, присвячених Новому року. І всім нам, напевно, подобалася святкова ялинка, чиї гілки були притрушено снігом і прикрашені до такої міри, що часом рябіло в очах.

Схожу ялинку дуже легко намалювати самостійно. І зробити це можна в 4 етапи:

За знайомою схемою на аркуші паперу малюється трикутник. Від самого його верху акуратно проводиться допоміжна горизонтальна лінія. З її допомогою вдасться гармонійно домалювати стовбур дерева, зірки і підставку для ялинки.

Ялинка з мультика фото 1

Саме час зайнятися промальовуванням лівого боку. Для цього на папері виводяться плавні лінії з загостреними кінчиками. Іноді вони роздвоюються, іноді – залишаються злитими. Так гілки будуть виглядати гармонійно. На цьому ж етапі окреслюється загострена зірка на верхівці дерева і його нижні гілки.

малюнок новорічної ялинки
Як намалювати маленьку ялинку фото 2

За тією ж схемою на папері з’являється права частина новорічної ялинки і обидві сторони з’єднуються між собою хвилястими лініями. Залишається лише домалювати стовбур і підставку, а так само новорічні іграшки або невелику кількість снігу.

новорічна ялинка малюнок
Як намалювати маленьку ялинку фото 3

Після того, як став зрозумілий поетапний принцип малювання ялинки олівцем для початківців, залишається лише стерти додаткові лінії і розмалювати фарбами або олівцями вийшовший шедевр.

малюнок новорічна ялинка
Як намалювати маленьку ялинку фото

Такий малюнок може стати хорошою основою для саморобної новорічної листівки або для подарунка батькам. Ще його можна повісити в рамочку на стіну або відправити на творчий конкурс юних талантів.

Останній святковий варіант малюнка

Щоб там не здавалося на самому початку, а немає нічого складного в тому, щоб самостійно намалювати ялинку олівцем. Як це зробити поетапно буде показано нижче для художників–початківців.

Для цього знадобиться олівець, папір, гумка, трохи часу і впевненість у своїх силах. І навіть якщо з першого разу не вийде, це не привід кидати заняття творчістю.

Як намалювати ялинку поетапно
Як намалювати ялинку поетапно

Отже, починаємо з самого простого:

 1. Посередині аркуша А4 або А1 проводиться рівна горизонтальна лінія. Для цього можна скористатися лінійкою.
 2. Орієнтуючись на приклад, який знаходиться нижче, акуратно промальовується зірочка, яка стане головною прикрасою на святковій ялинці. Її можна доповнити цікавими елементами.
 3. Тепер від зірки проводиться дві дугоподібні лінії – вони повинні плавно розходитися в сторони і з’єднаються між собою зигзагоподібною смугою. На цьому етапі не слід поспішати.
 4. Нижче промальовується схожий елемент, який повинен починатися від другого зигзага з правого, а після і з лівого боку.
 5. Третя частина ялинки малюється за таким же принципом, але відрізняється великим розміром. Після промальовується з-під гілок стовбур.
 6. Залишилося лише прикрасити зеленою фарбою новорічну красуню і малюнок буде завершеним. Для гармонійності і «цікавого образу» рекомендується верхню частину дерева прикрасити світлими відтінками, а все інше – темними тонами.
 7. Як тільки фарба висохне, можна домалювати різнокольоровою фарбою святкові іграшки на гілках дерева, а так само зобразити красивий фон зі снігом.

Тепер кожен зможе намалювати новорічну ялинку і навіть використовувати для цього різні варіації. Але не варто на цьому зупинятися – пускайте в хід свою фантазію і не бійтеся бути оригінальними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *