як вивести постільних клопів

Як позбутися від клопів в квартирі в домашніх умовах самостійно

Клопи, місця їх проживання і шкода

Як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно? Боротьба з паразитами буде найбільш ефективною, якщо ви будете знати, як виглядають самі клопи та їх личинки, а так само де найчастіше живуть комахи.

Розмір домашніх клопів дуже маленький 5-8 мм. Колір комах коричнево-жовтий, іноді вони мають червонуватий відтінок (особливо, якщо клоп насичений кров’ю). Ці комахи не люблять денне світло, активними клопи бувають переважно вночі. Паразити поселяються в різних важкодоступних місцях, це можуть бути щілини в підлоговому покритті, тріщини в плінтусах, за шпалерами. Можна виявити клопів в складках одягу, м’яких меблях (дивани, матраци), в книгах і шафах. В таких умовах комахи дуже швидко розмножуються, відкладаючи велику кількість дрібних личинок. Розмноження цих паразитів відбувається досить швидко, а дорослі особини живуть близько двох років. У нежитлових приміщеннях клопи теж можуть мешкати, наприклад, у складах і в магазинах, так само в обшивці сидінь громадського транспорту і навіть в офісах.

як позбутися клопів самостійно
Як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Температуру нижче -18 клопи не переносять, як і високу вище +48 градусів Цельсія. Не люблять ці комахи і перепадів температур. Якщо умови стають несприятливими для життя клопів, то вони йдуть у більш гарні місця.

Клопи можуть завдавати шкоди людині своїми укусами. Від цього може з’являтися почервоніння на шкірі в місцях укусів, запалення та свербіж. Можуть виникати навіть деякі нездужання на нервовому грунті і дискомфорт.

Причини появи клопів

Клопи і їх личинки часто потрапляють у наші квартири з купленими речами і меблями, особливо м’якими і вживаними. Розмноження цих паразитів відбувається досить швидко, а дорослі особини живуть близько двох років.

Для клопів не настільки важливо обмеження чистоти в квартирі, наскільки важливі сухість, тепло та відсутність світла і протягів.

Як вивести клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно

Клопи можуть потрапити у ваше житло із сусідніх квартир, а так само з підвалів і горищ багатоповерхових будинків. Тому, якщо ці комахи помічені в квартирі, потрібно з’ясувати у сусідів, чи немає у них клопів, і провести комплексну боротьбу з паразитами.

Якщо ви стали помічати невизначені укуси на вашому тілі, або в складках ліжка виявили шкурки комах і їх екскременти, якщо знайшли яйця комах або їх личинки, то потрібно шукати засоби чим позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах назавжди. Відразу зазначимо, що за одну обробку хімічним препаратом або просто прибирання, клопів не вивести.

Як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно — хімічні препарати

Не всі знають 100% способи, як позбутися від клопів у квартирі раз і назавжди самостійно. Для початку потрібно визначитися з препаратом для обробки квартири. Хімічний засіб проти клопів повинен бути як ефективним, так і малотоксичним і не небезпечним для застосування в житлових приміщеннях. На кінцевий результат впливає і якість проведеної дезінсекції, дотримання норм витрати і дозування препарату. За один раз, звичайно, не вийде позбутися від клопів, їх яєць і личинок, слід провести декілька протравлювань. Причому, потрібно чергувати препарати, тому що багато комах звикають до дії однієї і тієї ж речовини.

клопи як вивести

Для застосування в квартирах краще вибрати інсектициди (препарати для боротьби з комахами) 3 і 4 класу небезпеки, тобто малотоксичні і средньотоксичні. Ці препарати дозволені до використання в житлових приміщеннях та дитячих закладах за умови дотримання заходів безпеки при роботі з такими засобами. Звичайно, не варто купувати перший-ліпший інсектицид, та ще у неперевіреного продавця. Почитайте в літературі, порадьтеся зі знаючими людьми як позбутися від клопів в квартирі самостійно і назавжди, подивіться відгуки про різні препарати проти клопів в інтернеті.

Опис деяких препаратів від клопів

 • Випускаються рідкі засоби від клопів («Гэт», «Кат»), ці засоби мікрокапсульованні (розбавляються водою), малотоксичні і не мають різкого неприємного запаху. При роботі з рідкими препаратами одягають захисні рукавички, маски і одяг. Обробляють меблі, матраци ліжок, плінтуси, двері.
 • Аерозолів і спреїв від клопів випускається багато («Раптор», «Комбат», «Рейд») і застосування їх досить просто і ефективно. Флакон відкривають і розпилюють згідно інструкції, опрацьовуються всі можливі місця проживання комах і личинок. У середньому, одного флакона вистачає на 40-50 кв. метрів. Обробку такими препаратами слід проводити при відкритих вікнах, а потім закрити їх і покинути приміщення на 6-12 годин, після чого потрібно ще раз провітрити приміщення.препарати від клопів
 • Порошки теж не малоефективні в боротьбі з клопами, наприклад перевірений «Карбофос», який випускається у вигляді порошку і вже готової емульсії. Порошок розводять водою по інструкції і з пульверизатора обробляють приміщення, не забуваючи про інструкції.
 • Трохи про ультразвукові відлякувачі клопів. На відміну від комарів, клопи не сприймають ультразвук, так що на клопів такі відлякувачі не діють. І перш ніж купити такий відлякувач — добре подумайте і не експериментуйте, а використовуйте перевірені способи.
 • У продажу є приманки для клопів (відловив всіх позбувся), помічено, що постільні клопи харчуються кров’ю, і, виявляється, ніякі інші продукти їм не потрібні, отже, приманка не працює.

І, звичайно, перш ніж проводити обробку житлового приміщення самостійно, виведіть з нього дітей, різних домашніх тварин, винесіть акваріум і клітки з птахами (якщо вони живуть у вас), винесіть кімнатні квіти. Обов’язково прочитайте і виконуйте інструкцію до препарату від клопів.

Народні способи боротьби з клопами

 1. Можна боротися з клопами за допомогою виморожування. Ще здавна в селах, в північних районах відкривали взимку двері і вікна на деякий час у хаті, щоб знищити комах в будинку. Цей спосіб дієвий, так як клопи дуже чутливі до низьких температур.
 2. Обробка м’яких меблів гарячим паром. Теж досить ефективний засіб боротьби з паразитами. Але цей варіант застосовують, якщо стоїть питання — як позбутися від клопів у квартирі народними засобами в дивані. Якщо клопами заселений, наприклад, тільки диван або матрац, то обробивши їх поверхню парогенератором можна позбутися від комах. Але, можливо, процедуру доведеться провести кілька разів.
  чим травити клопів
 3. Іноді при боротьбі з клопами використовують різні ефірні масла. Наприклад, беруть масло чайного дерева – 2 чайні ложки розводять в 50 мл води, цей розчин заливають у ємність з розпилювачем і обробляють усі місця проживання клопів. Такий же розчин можна приготувати на основі масла лаванди. Ще можна розмістити в місцях скупчення комах лавандові гілочки.
 4. Існують народні рецепти на основі скипидару: візьміть 1 столову ложку гасу, 1 столову ложку скипидару, додайте 30 г зеленого мила і 70 мл води. Або ще рецепт: 3 столові ложки скипидару, 3 столові ложки карболової кислоти і 1 чайна ложка саліцилової кислоти, все розбавити водою 70 мл. Такими розчинами обробляють приміщення з пульверизатора, закривають квартиру на добу, а потім провітрюють.

Звичайно, народні засоби нетоксичні і нешкідливі для людей і тварин, але не завжди працюють ефективно, і є ще один спосіб, як травити клопів у квартирі.

Знищення клопів службою дезінсекції

Можна перепробувати безліч варіантів, як вивести клопів у квартирі раз і назавжди самостійно, але коли за справу беруться професіонали, результат буде гарантований. Ці організації забезпечені дієвими інсектицидами, та захисним одягом, і інструментом для обробки приміщень. Звичайно, виклик служби дезінсекції обійдеться не дешево, але результат, для багатьох, того варто, тим більше, що в містах послуги таких служб більш доступні. Якщо проблема присутності клопів не тільки у вашій квартирі, домовтеся з сусідами і скористайтеся послугами санепідемслужби спільно.

як вивести постільних клопів

Як позбутися від клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно — відгуки

«Завелися ці паразити неждано, негадано! У мене завжди в квартирі чистота і порядок. А тут синові, один віддав два крісла при переїзді, ось там я клопів і помітила, та пізно було, вони і в диван заселилися! Вирішила спочатку скипидаром протравити, але нічого не допомогло. Син викликав фахівців з санітарної служби, поки ми були на дачі, вони все протравили, обробили. Ну, слава богу, позбулися! Вже більше року клопоту не знаємо!»

Домогосподарка Марина Панасівна.

«Якось зауважив в коридорі на вхідних дверях одного клопа, довелося у сусіда випитати, виявилося у нього ці комахи оселилися. Сусід мій сказав, що пробував клопів труїти скипидаром, але вони знову наплодилися. Я у своїй квартирі все перетрусив, але клопів не знайшов. Подивився в інтернеті, які є засоби від клопів, вибрав аерозоль, купив два балончика. Довелося допомагати сусідові труїти цих паразитів. Він потім навіть подякував, мовляв, усіх витравили, вже пару років жодного не видно!»

Іван Калмиков, пенсіонер.

Вибираючи з безлічі засобів і способів чи травити клопів у квартирі в домашніх умовах самостійно, зважте всі за і проти. Хімічні препарати токсичні і доведеться передбачити всі заходи безпечної обробки приміщення, виклик служб дезінсекції — витратна справа, а народні засоби не завжди допомагають у боротьбі з клопами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *