як навчити дитину пити з кружки

Як навчити дитину пити з кружки?

Кожен день новонароджений, вчиться чомусь новому. Батьки з розчуленням спостерігають за його розвитком. Настає той етап, коли батьки замислюються над тим, як навчити дитину пити з чашки. Період переучування від пляшечки до кухля, вельми Хвилюючий і забавний.

З якого віку привчати

Дуже важливо не допустити головну помилку і навчити спочатку, правильно тримати кружку. Відповідно, пити з неї, він зможе набагато швидше.

Приблизно у віці 5 місяців, проявляється особлива активність. Він починає тягнути в рот, все, що попадається йому під руку. Саме в цей час можна спробувати підсунути йому чашку–нерозливайку. Якщо він поки що не проявляє інтерес, до нового предмету, перенесіть підготовку на наступний місяць. Тобто на вік 6-7 місяців. Саме він вважається найбільш оптимальним.

Якщо дитина, до цього часу харчувалася виключно материнським молоком, то можна і не знайомити його з пляшкою. Можна відразу переводити на чашку–непроливайку. У дитинстві вони миттєво звикають до нововведень.

Важливо, щоб обрана посудина, була не важка, приємно оформлена і при падінні не розбивалася. Після первинного знайомства з поїльником, через деякий час можна запропонувати йому справжній кухоль. Це необхідно для того, щоб він не встиг звикнути до поїлки. Тоді доведеться відучувати ще й від неї.

Як навчити дитину пити з кружки

Отже, красива ємність обрана. Прокип’ятіть її, наберіть в неї води і спробуйте напоїти. Кілька ковтків буде цілком достатньо.

Вибирайте момент, коли його нічого не турбує і у нього гарний настрій.

Піднесіть до ротику посуд і злегка нахиліть тільце. Так він зможе проковтнути воду. Якщо почати навчання, коли він не в дусі, може виробитися негативна асоціація.

Після декількох ковточків, перечекайте трохи. Після чого піднесіть знову. Відразу він не зможе випити весь вміст. Проте, з часом ковток за ковтком, він буде розуміти, що отримує рідину не тільки через мамині груди і пухирець. І, звичайно ж, з нового цікавого предмета.

Якщо нетямущий спочатку не сприймає чашку, можна давати питво з чайної ложечки. Вона повинна бути зроблена з товстого металу. Тонка ложка може порізати губки або куточки губ, з’являться заїди. В період привчання намагайтеся не давати соску, інакше весь процес навчання може бути нанівець.

Як навчити дитину пити з чашки

Ще парочка порад

  1. Демонструйте власним прикладом. Показуйте, з яким задоволенням ви берете горнятко і п’єте з нього.
  2. Як тільки крохотуля почне тягнути ручки, дайте йому склянку з невеликою кількістю напою. Він толком не усвідомлює, що з нею робити.
  3. При необхідності допоможіть піднести до ротика. Дочекайтеся, поки ковток затече в ротик.
  4. Налийте ту рідину, яку він любить найбільше. Це може бути чай, сік або кисіль.
  5. Ні в якому разі не сваріть малюка, якщо з першого разу у нього щось не виходить. Наберіться терпіння і підбадьорюйте дитину.

Не відтягуйте навчання черговим умінням. Вже до 2 років життя, він повинен навчитися пити самостійно.

Якщо карапуз ще не напився, але відштовхує склянку, ні в якому разі не давайте йому пляшку.

Намагайтеся пропонувати напої різноманітні.

Хочеться заспокоїти деяких мам, які хвилюються з приводу того, що їх дитина відмовляється пити з чашки. Всі дітки індивідуальні. Деякі відмовляються від такого способу пиття, аж до досягнення півтора років. Нічого страшного в цьому немає. І вже тим більше не варто вважати, що прекрасний карапузик відстає в розвитку. Будьте терплячі і у ви навчите дитину пити з горнятка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *