як не піддаватися маніпуляції

Як не дозволяти собою маніпулювати?

Люди–маніпулятори, діють тонко, але в результаті виходить одне, на шкоду собі ви намагаєтеся догодити оточуючим. Маніпулювати вміють всі, як дорослі, так домашні улюбленці. Але після того, як вами скористалися і ви це зрозуміли, то зазвичай в голові з’являється питання, як не дозволити собою маніпулювати.

Лестощі

Як вас переконують в тому що ви чудовий фахівець і цінний працівник, і тільки вам можна довірити цей проект. І ви сидите допізна на роботі і скасовуєте свої плани. Вам вселяють, що ваша племінниця сильно скучила за вами, і чекає коли ви приїдете. І ось ви знову відкидаєте свої плани і сидите з нею, поки батьки вирушають на чергову вечірку або в гості.

Як боротися: спочатку візьмете паузу. Люди, які маніпулюють вами, намагаються дати вам якомога менше часу на роздуми. Вони вимагають відповіді відразу ж. Якщо вас про щось просять, а ви не хочете, скажіть що-небудь на зразок: я подумаю про це пізніше скажу або як тільки у мене з’явиться час і подзвоню. А потім в спокої подумайте, чи треба вам це робити і чи хочете ви цього. Якщо ні, то так і скажіть своєму маніпулятору, а щоб відмова вийшла правдоподібною, придумайте переконливу і головне правдоподібну причину відмови.

як не піддаватися маніпуляції

Почуття провини

Коли ви говорите батькам, що збираєтеся влітку на море, а не на дачу, і у мами тут же починає боліти серце, а татові стає погано. Або діти випрошують дорогі іграшки, кажучи що ви їх не любите. Коли ваша любов і порядність потрапляють в руки маніпуляторів, вони стають смертельним знаряддям.

Як боротися: найчастіше такими хитрощами користуються найближчі люди. І щоб відмовити їм, потрібно надзвичайно сильно постаратися. Але і в цьому випадку, ви повинні пам’ятати, що ви не повинні жертвувати своїми інтересами, якщо взамін ви не отримуєте нічого, крім докорів. Потрібно навчиться відстоювати свої права. Проявляти одночасно і твердість і готовність до компромісів. Але не варто думати, що маніпулятор все зрозуміє з першого разу. Тільки багаторазове повторення принесе бажаний результат. І не варто шкодувати його інакше жертвувати собою доведеться постійно.

як уникнути маніпуляції

Обіцянки і шантаж

Якщо ти не зробиш звіт за мене, то я розповім шефові, що ти запізнилася тиждень тому на роботу або, якщо ти мені допоможеш, то я потім допоможу тобі (це потім може і не наступити).

Як боротися: швидко заспокойте свої емоції і подумайте, чи дійсно зможе людина пригрозивша вам виконати обіцяне. Спробуйте випередити шантажиста. Якщо він пригрозив розповісти шефу про ваш промах, то підіть перші йому розкажіть і вибачитеся за запізнення. Потрібно пам’ятати, якщо ви раз піддалися на шантаж, то люди зрозуміють, що вами можна маніпулювати. А з обіцянками все просто скажіть, що як тільки людина виконає обіцяне, то відразу ви виконаєте запитуване.

При розмові з маніпулятором, ведіть себе максимально спокійно, не йдіть на конфлікт, а до останнього стійте на своєму. Будьте обережні, адже при спілкуванні з такими людьми, вони можуть легко керувати вашими вчинками.

Сподіваємося, з нашої статті ви винесли для себе поради, як протистояти маніпуляції, і надалі не потрапите на вудки авантюристів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *