рецепт очистки самогона

Як очистити самогон від сивушних масел в домашніх умовах

Найбільш вдалі з численних рецептів виготовлення самогону передаються з покоління в покоління. Незважаючи на достаток спиртних напоїв в магазинах, самогон, як і раніше любим чоловіками. Але загальне враження псують шкідливі речовини, що негативно позначаються на здоров’ї. Для їх видалення необхідно провести очищення самогону від сивушних масел. Існує безліч способів як це зробити в домашніх умовах. Тільки після проведення цієї процедури, напій буде готовий до вживання.

Найбільш ефективні варіанти очищення самогону

Специфічний запах, який притаманний самогону, псує загальне сприйняття, тому і придумали, як позбутися цього. Засоби є різні, і їх чимало. Але всі вони досить прості. Деякі маніпуляції в домашніх умовах не займуть багато часу і сил, зате потім не соромно буде пригостити цим споконвічним напоєм гостей.

як очистити самогон

До найпопулярніших методів позбавлення самогону від неприємного запаху можна віднести:

 • очищення марганцівкою;
 • очищення содою;
 • очищення фіалковим коренем;
 • очищення шляхом повторної перегонки;
 • очищення хлібом;
 • очищення самогону молоком;
 • очищення шляхом заморожування.

Тут перераховані далеко не всі можливі способи очищення самогону. Насправді їх набагато більше.

Як переваги, так і недоліки є у кожного з цих варіантів, тому кожен вибирає найбільш підходящий для себе.

Навіщо очищати самогон

Одноразової перегонки браги недостатньо для очищення саморобного алкогольного напою, в якому присутні сивушні масла та інші шкідливі речовини. Мало того що вони псують смак, вони завдають шкоди здоров’ю, що абсолютно неприпустимо і з цим однозначно потрібно боротися.

 • метиловий спирти і аміловий;
 • оцтовий альдегід;
 • мурашина кислота.

Всі ці речовини присутні в неочищеному самогоні. Тим, хто займається виробництвом напою, напевно, буде цікаво дізнатися, як у домашніх умовах очистити самогон від сивушних масел і неприємного запаху.

Багато експериментують і проводять очищення комбінованими способами. Це непогана ідея, але із застереженням – Потрібно знати технологію і строго її дотримуватися.

Очищення самогону молоком

Є кілька способів. З наступною перегонкою і без неї. На другому варіанті краще не загострювати увагу, тому що велика ймовірність, що структура рідини помутніє. Тому відразу поговоримо про перший спосіб.

Знадобиться молоко, відсоток жирності значення не має. Головна вимога, молоко не повинно бути простроченим. Для видалення шкідливих домішок необхідно виконати наступні дії:

очистка самогона сухим молоком

 1. Попередньо брагу треба розбавити до міцності не більше 55°, а потім змішати її з молоком (на 1 л алкоголю 100 мл молока).
 2. Все добре перемішати і закрити кришкою.
 3. Поставити ємність в темне місце на 6 днів. Щоб домогтися більш якісного очищення, перші 3 дні рідину необхідно збовтувати.
 4. Потім треба злити самогонку з осаду і розбавити водою на 20,% після чого необхідно ще раз її перегнати.

Фільтрація виморозкой

Цим способом дуже просто очистити самогон в домашніх умовах. Тим самим позбавитися від запаху і сивушних масел. Пояснюється це тим, що шкідливі домішки вимерзають при позначці термометра нижче 0°. А, як відомо, замерзання етилового спирту в чистому вигляді відбувається при — 114°С. Для очищення цим методом знадобиться набратися терпіння, бо він займає чимало часу, але це того варто, так як якість понад усе.

Банку з брагою треба поставити на вулицю або в морозильну камеру. Головне, щоб були створені відповідні погодні умови для виморозки. Ви помітите, що через якийсь час в ємності утворився лід. Це і є сивушні масла. Вони просто замерзли і тепер підлягають утилізації. Тепер потрібно злити рідину, що залишилася незамерзлою. Ось, власне кажучи, і все.

Щоб напевно позбавитися від «забійного» запаху у самогоні, можна в нього додати трохи родзинок або корінь фіалки, попередньо порубаний і дати настоятися алкогольному напою 10 днів, після чого він готовий до вживання. Від неприємного запаху не залишиться і сліду.

Хтось може сказати, що це дуже тривалий термін, але на це є хороший відповідь – якісні по-справжньому цінні сорти вин витримуються роками, так що, робіть висновки самі.

Очищення самогону житнім хлібом

Сьогодні багато способів очищення самогону в домашніх умовах, завдяки яким можна досить швидко позбутися від сивушних масел і заодно викорінити неприємний запах. Однак раніше користувалися в основному одним, самим перевіреним і простим. До речі, багато людей віддають перевагу саме йому, і по сей день.

Потрібно взяти свіжу хлібну продукцію з житнього борошна, тільки ту, в якій відсутні будь-які домішки.

рецепт очистки самогона

Дріжджові грибки і клейковина, все це присутнє в складі хліба. Саме ці компоненти сприяють утриманню сивушних масел. На 1 л самогонки знадобиться 100 гр. хлібної м’якушки. Насамперед потрібно провести фільтрацію напою. Хліб розкришити на дрібні шматочки і насипати в ємність, потім залити очищеної від непотрібних домішок рідиною (дистилятом). Закрити всю цю справу кришкою і залишити в темному місці на три доби. Коли рідина стане жовтого кольору, її необхідно буде фільтрувати за допомогою воронки і марлі. На дні залишиться м’якоть, її потрібно просто викинути не віджимаючи. На останньому етапі самогонку треба буде розбавити водою і перегнати з відділенням фракції.

Очищення самогону сіллю і содою

Знаючі толк в самогоноварінні, і ті що займаються цією справою серйозно, шануючи традиції, знають чимало способів очищення самогону від сивушних масел в домашніх умовах. Сіль і сода один з них. З допомогою цих продуктів, які є в кожному домі, можна видалити шкідливі домішки з саморобного алкоголю, іменованого самогон, і позбавити його від неприємного запаху.

Головна перевага цього методу – швидкість. На все піде всього один день. Але, є і недолік, який полягає в слабкій ефективності. Сода здатна блокувати шкідливі компоненти, але далеко не всі. У зв’язку з чим, повторної перегонки не уникнути.

 • самогонка не повинна бути міцніше 40 °;
 • в 100 мл чистої води треба розвести 10 гр. питної соди і чайну ложку солі;
 • 1 л самогону необхідно змішати зі всіма компонентами і щільно закрити кришкою;
 • все це добре збовтати і залишити настоюватися на півгодини, потім знову ретельно розмішати алкогольний напій;
 • і поставте на 15 годин у прохолодне місце.

На дні утворюється осад, чисту рідину потрібно акуратно злити і відфільтрувати. Робиться це за допомогою лійки і марлі.

очистка самогону

Відмінність лише в тому, що зверху насипається деревне вугілля в роздробленому вигляді, зверху на яке кладеться ще один шар марлі. Напій необхідно процідити і налити в ємність, після чого його можна пити.

Очищення самогону деревним вугіллям

Цей спосіб очищення найбільше підходить тим, хто живе в приватному будинку. Як приготувати вугілля чоловіки напевно знають. Потрібно розпалити багаття, почекати поки дрова прогорять і з’явиться вугілля. Потім необхідно їх зібрати в якусь тару, попередньо здувши золу. Дати їм як слід охолонути і розтерти в дрібний порошок.

Найкраще для цього підходить вугілля з сосни, берези, липи і бука. На літр самогону потрібно 50 гр. вугілля. Все перемішати і залишити на 3 дні. Коли вони пройдуть, необхідно напій відфільтрувати. Цей метод дуже дієвий, як відомо, вугілля є хорошим абсорбентом.

Спосіб очищення рослинним маслом

Самогон потрібно налити в емальований посуд і додавати в нього потроху кип’ячену воду, зверніть увагу на те, що вода повинна бути холодною. Самогон постійно потрібно перемішувати. Продовжувати все це до тих пір, поки градус домашнього напою не знизиться до позначки 28°. Потім треба перелити самогон у велику скляну посудину влити в нього олію.

Для очищення самогону в домашніх умовах від сивушних масел і запаху, підходить рафінований продукт. Щільно закрийте тару і гарненько струшуйте хвилин п’ять.

І ви побачите, як почне відбуватися розшарування на фракції і освітлення. Тепер все потрібно залишити на ніч, так як є, щоб шкідливі домішки піднялися на поверхню. Після цього чистий самогон потрібно злити з допомогою спеціального тонкого шланга, поміщеного на дно пляшки. Останнім етапом очищення буде фільтрація і повторна перегонка.

Очищення самогону марганцівкою

Марганцівка знайдеться в аптечці кожного вдома, тому цей спосіб очищення самогону від сивушних масел і неприємного запаху найбільш поширений. Все досить просто.

 1. У кип’яченій охолодженій воді треба розчинити марганцівку в співвідношенні 2 г на літр неочищеного спирту.
 2. Влити розчин у пляшку з самогоном і збовтувати доти, поки рідина не забарвиться в ніжно-рожевий колір.
 3. Поставити алкогольний напій в темне місце на один день
  коли ви побачите, що на дні утворився осад, а самогон став прозоро чистим його потрібно акуратно злити, процідивши через тканинний фільтр.

Що таке сивушні масла і як визначити чи присутні вони в домашньому самогоні

Отруйні речовини, які утворюються в процесі бродіння, і є ті самі сивушні масла. Всі знають, що вони отруйні, а значить, не просто шкідливі, а небезпечні для організму, тому перш ніж самогон буде готовий до вживання, його необхідно очистити від них. Займаючись самогоноварінням, необхідно засвоїти кілька важливих правил – завжди використовувати для приготування алкогольного напою перевірені інгредієнти: цукор, пшеницю, ячмінь.

як очистити самогон

Стежити за процесом бродіння, щоб все було зроблено правильно і обов’язково дотримуватися оптимальної температури нагріву. Вище 90° С вона бути не повинна. Все це дуже важливо.

А тепер розберемося, як же зрозуміти, що в самогоні присутні отруйні речовини. Найпростіший спосіб понюхати саморобний напій. Для більшої достовірності можна набрати його в ложку і підпалити. Після вигоряння спирту, на дні ложки залишиться маслянистий осад, від якого виходить неприємний запах. Це і є свідчення того, що в бразі присутні сивушні домішки. Пити такий самогон не можна.

Види приготування домашнього алкоголю

Ректифікат і дистилят – ці два види застосовують в домашніх умовах винокуріння. Між ними, звичайно ж, є різниця, при чому, істотна. Питання: що краще використовувати хвилює багатьох. Перш ніж відповісти на нього, потрібно визначити для себе, чого ви хочете отримати від приготованого напою самостійно. Щоб він був чистий немов сльоза або ж володів особливим ароматом і смаком, притаманним цій самогонці.

Шляхом випаровування спирту з браги виходить дистилят. Проводять кілька етапів перегонки, для того щоб позбутися від шкідливих домішок і отримати на виході алкоголь міцністю 89-93%. Його обов’язково потрібно розбавляти чистою водою щоб вміст спирту був максимум 45 С.

В процесі ректифікації виходить 96% спирт. Більшої міцності в домашніх умовах домогтися практично неможливо. Після першої перегонки утворюється спирт сирець, він йде на ректифікацію, в процесі якої видаляються шкідливі домішки і відокремлюються головні і хвостові фракції.

Після процесу дистиляції, на виході вийде напій, який збереже в собі присмак і аромат тих інгредієнтів, з яких він виготовлявся. А метод ректифікації всі ці властивості знищує.

очистка самогону

Дистильований продукт, який можна доповнювати за своїм розсудом яблуками, солодом, виноградом для отримання різних напоїв, таких як: коньяк, віскі і кальвадос при цьому в алкоголі залишиться органолептика вихідної сировини. А ректифікат потрібно тільки розводити, так як подібних дистилляту властивостей він не має.

Про способи очищення самогону в домашніх умовах від сивушних масел і позбавлення від неприємного запаху сказано достатньо. А який з них вибрати для себе, кожен вирішить сам. Залишається лише додати – алкоголь хорошої якості не принесе шкоди здоров’ю тим, хто вживає його для настрою, знаючи почуття міри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *